VALİ: Sağlık Çalışanlarının Mendeburca ya da Kaba Saba Tavrı Var

Erzurum Valisi Memiş, Koordinasyon Kurulu toplantısı sırasında sarf ettiği sözlere başta sendikaların ne tepki vereceği merak konusu oldu. Erzurum'un sağlık alanındaki çalışmaları konusunda da “Çok iyi durumdayız” yorumunda bulunan Vali Memiş, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ’ın sayesinde hastane olarak hiç bir sorunun olmadığını söyledi. Devamında ise sağlık çalışanlarını üzecek açıklamalara imza attı.

VALİ: Sağlık Çalışanlarının Mendeburca ya da Kaba Saba Tavrı Var

Sağlık alanında da standartların yükselmesi gerektiğini kaydeden Vali Memiş, şunları söyledi.

“Hastane çalışanlarının insanlara iyi davranmasını istiyoruz. Ben sürekli araştırıyorum, kentte özel sektörden bir tane hastane var. O hastanede güler yüzlü davranıyorlar. Böyle bir şey olabilir mi?

Adam kamuya gidecek ama arkadaşlarımızın mendeburca ya da kaba saba tavrı o insanları özel hastaneye yönlendiriyor. Sağlık çalışanlarımızla, hekimlerimizle gurur duyuyoruz.

TIKLAYIN

Bugün hala Türkiye’nin sayısal zekaya sahip gençleri tıbbiyeyi tercih ediyor.

Dünya çapında doktorlarımız var ama bu yetmez. Bazı mesleklerde esas, üsluptan daha değerlidir.

Sitemizi;

İnstagram üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Twitter üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Onun için hem hekimlerimiz hem de sağlık çalışanlarımız vatandaşa daha özenli davransınlar. Bunu sağlamak çok zor bir şey değil.” 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 16:47

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saglikcilar
Saglikcilar - 8 ay Önce

Sağlıktaki bu başarıyı bu dönüşümü kim yaptı söyler misiniz yeni binalar yapın istediğiniz kadar ancak içeride hizmet edenler çıtayı yükseltmesini surece yeni hastanelerin ne önemi olur işte sağlıkçılar bunu başardı.sanki diğer kurumlarda herkes güler yüzlü maliyesi,adliyesi,emniyeti vb vb vatandaş nasıl davranacağını şaşırıyor ağzını hile acamazken hastanelerde külhan beyi oluyorlar neden sağlık çalışanları hep alttan alıyor sessiz kalıyor bunun için darp ediliyorlar

Dr
Dr - 8 ay Önce

Diger kurumlarda vatandaş korkusundan sesini bile cikartamazken bizleri darp ediyorlar öldürüyorlar,bir vatandaş valilikte sesini yükselsin bakalım polis hemen kapı dışarı atarken bl, hastanelerde ortalığı yıkıyorlar sayın vali

Mustafa Tamur
Mustafa Tamur - 8 ay Önce

Bir mendeburluk , bir kabalık bir sabalık varsa o da bu açıklamanın sahibinde vardır. Devlet adabı diye bir şey vardı eskiden , Valisin sen ya hu . Ayıptır.

Saglikcilar
Saglikcilar - 8 ay Önce

Diğer kurumlarda sesini bile cikartamayanlar biz saglikcilari darp ediyorlar bu tür aciklamalarda vatandaşta cesaret olusturuyor olan biz saglikcilara oluyor.

Dryakup01
Dryakup01 - 8 ay Önce

Devlet adabına hiç yakışmayan talihsiz bir açıklama. Acilen sadece Erzurum değil Türkiye Cumhuriyeti'nde fedakarca görev yapan sağlık çalışanlanlarından özür dilemeli. Bunu oturduğu koltuğun hayrına değil gereği için yapmalı.

Ssağlıkçı
Ssağlıkçı - 8 ay Önce

Okul okumuş ünvan sahibi sağlıkçılar yapmıo o tavrı ... siyasetçilerin gölgesinde işe girip sekreter vhki vs. Ünvan alan sizin “ torpilli elemanlarınızın” tavırları onlar

Saglikcilar
Saglikcilar - 8 ay Önce

Sağlıkçılar kadar çalışan var mı sayın vali ne gece mız ne hafta sonları mız ne resmi tatilleri mız ne yaz ne kış tatilleri mız var 7/24 çalışan bizleruz.her türlü olayda mitinlerde doğal afetlerde depremde yangında vb hep bizler varız hangi kurum var böyle çalışan mis gibi masa başlarında evrakla uğraşırlar nöbetleri yok insan yüzü görmezler elbet böyle olunca da sağlık çalışanları da insan

Dr
Dr - 8 ay Önce

Talihsiz bir açıklama olmuş. Sayın valim sağlık çalışanlarınında birer insan olduğunu, acılarının, sevinçlerinin, hastalıklarının, ailelerinin velhasıl kelam her insan gibi duygularının olduğunu unutmuş sanırım. Bu gibi açıklamalar yüzünden vatandaşın bizlere karşı ön yargılı baktığını bilmenizi isterim sayın valim. Bu zihniyetle kimse saglikta siddetin önüne geçemez. Neyse çalışmaya çalışmak lazım. Dayak yemezsek tabi. Yazık...


SIRADAKİ HABER