Sağlık-Sen Başkanına: Çarpıtma Ustasına Cevap! (5 Kasımlı Sayın Özgür YILDIRIM’a Cevap)

Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım'ın yerel gazetelere verdiği demeçle ilgili olarak Demokratik Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Kucur'dan cevap geldi.

Sendika 06.11.2019, 23:06 06.11.2019, 23:27 Güler Sağlam
Sağlık-Sen Başkanına: Çarpıtma Ustasına Cevap! (5 Kasımlı Sayın Özgür YILDIRIM’a Cevap)

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Kucur açıklamasında;

Banka Maaş Promosyon Rekoru Hangi İlde? En Yüksek ve En Düşük Promosyon Alan İller! haberimiz için tıklayınız.

Çarpıtma Ustasına Cevap. (5 Kasımlı Sayın Özgün YILDIRIM’ a Cevap)

Kendimi ve haddimi bilmediğimi iddia eden Sayın İl başkanı Bir haber sitesinde çıkan demecime cevap vermiş. Öncelikle Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticilerine yaptığım eleştirilere siz niye cevap veriyorsunuz. Yoksa Kastettiğim yöneticilere talimatları siz mi verdiniz. Sayın Başkan Sen İl Başkanı olarak bana cevap veremezsiniz. Senin Milletin Parasıyla Son Model araçlara binen Plazalarda oturan Millete % 4 zammı reva görürken kendine daha yüksek oranlarda zam yapan Üst düzey yöneticilerin cevap versin. İkinci olarak kimseyi eğitim ve unvanlarından ötürü ötekileştirmiyoruz. Liyakatten bahsediyoruz. Eğer unvanların okul durumlarının kamuda bir anlam ifade etmiyorsa bu saydığım odacı, kapıcı, hizmetli personelleri istersen hastanelere Başhekim, Müdür, Müdür Yardımcısı gibi kadrolara da atayalım. Olaylara at gözlüğü ile bakarsan bizim liyakat kavramını ötekileştirme diye çarpıtırsın.

Sağlık Çalışanlarının unvanlarına göre ötekileştirmesinden çok üzüntü duyan il başkanı bir ay önce basına verdiği demeçte İzmir İl Başkanımıza yönelik Diş Teknisyeninin Hukuk Servisinde ne işi var diyerek sokak jargonuyla bağırıyordunuz. Hukuk eğitimi almamış birisinin Hukuk servisinde ne işi var diyordunuz. Kendinizle ters düşüyorsunuz. Dün başka bugün başka şeyleri savunuyorsunuz. İşine geldiği gibi Laf değiştirenlere ne denir sen daha iyi bilirsin. Adam gibi dün neyi savunuyorsan bugünde aynı şeyleri savun. Biz Hiç kimseyi Hizmetli Temizlik Personeli diye ayırmıyoruz. Yeri geldiğinde başımızın tacı yapıyoruz. Sadece yönetmeliklere kanunlara uygun ve Liyakate yakışır atamalar yapın diyoruz. Hizmetli Personel Taşınır Kayıt Görevlisi Olur. Ama Birim Sorumlusu Olması ve altına daha deneyimli Üniversite mezunu ve Unvan Olarak Daha Üst Düzey Birisinin Bağlanması ne vicdani ne de yasal değildir diyoruz. Mesela Sayın Başhekimin Üzerine Bir Hemşire arkadaşımızı atarsak ne kamuoyu ne Başhekim ne vicdanlar rahat eder mi. İstersen bu sözümü de gene çarpıt hemşirelere aşağıladı hakaret etti diye basın açıklaması yap.

Mahkemelere İntikal eden olaylara müdahil olmam ne etiktir ne de yasaldır. Ancak İdari hiçbir tetkik yapılmadan suçları sabit olmadan engelli ve okul mazereti olan personelden bahsederken anneden bahsedilmesi benim çok garibime gidiyor. Zira Engelli Kardeşimizin yeri değiştirilip gündüz okula gitmesi engellenince bu anne mutlumu olacak. Hem bu anne diye kastedilen kişinin mahkemeye başvurması onun haklılığını mı gösteriyor. Yoksa boş vakitlerinde yargıçlıkta mı yapıyorsun.

Kuranıkerim olayı ile bir sürü kişiyle temasa geçilip olay araştırılıp incelendikten sonra soruşturma açılmasını İstedik. Ancak görüştüğümüz ve olaya şahit olan arkadaşlar ne hikmetse ifade değiştirilerek olayın kapanması istenilmiştir. Bu olaya da müdahil olduğunuza göre altında siz ve sizin arkadaşlarınız var demek.

Son olarak Beni adam edeceğini sendikacılığı öğreteceğini söyleyen başkana çok sevdiğim bir atasözüyle cevap vermek istiyorum. ‘‘ Darı unundan baklava İncir ağacından da oklava olmaz .’’

Hüseyin KUCUR

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı

ÖZGÜR YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Banka Maaş Promosyon Rekoru Hangi İlde? En Yüksek ve En Düşük Promosyon Alan İller! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Başkan Özgür Yıldırım: Sağlık Çalışanlarını Eğitimleri ve Unvanları İle Ötekileştiremez, Küçük Düşünemezsiniz.

Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yönetimine yapılan eleştirilere sert tepki göstererek, ‘’sağlık çalışanlarını ‘cahil, eğitimsiz, hizmetli kadrosunda yer alıyor’ gibi sözlerle ötekileştiren, küçük gören ve sağlık çalışanları arasına nifak sokmak isteyen sendika başkan yardımcısı kendine gel, haddini bil’’ dedi.

Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yönelik yapılan ‘’iş bilmeyen yöneticiler var’’ haberine sert tepki gösterdi. Başkan Yıldırım sağlık sendikası üst düzey yöneticisi olan bir kişinin kamu hastanelerinin CEO sistemiyle yönetilmediğini bilmemesinin içler acısı olduğunu belirterek, ‘’Sağlık Bakanlığı Kamu Hastanelerinin CEO sistemi ile yönetilmediğini bilmeyen bir sağlık sendikası genel başkan yardımcısı, ne içler acısı bir durumdur bu. Kaldı ki siz sağlık çalışanlarını temsil edip, haklarını korumak için varsınız. Henüz yönetmelikten haberiniz yokken sağlık çalışanlarına hangi alanda destek, hizmet üreteceksiniz? Tüm bilgisizliğinizi gözler önüne seren bu talihsiz açıklamayı yapmadan önce keşke bir zahmet edip Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Taşra Teşkilatı Yönetmeliğini okusaydınız. Biz buradan bir tavsiyede bulunalım, sendikacılığı kendi şahsi menfaatleriniz için değil çalışan, emek veren tüm çalışanlar için yapın! Biraz okuyun öğrenin ki konuştuğunuz karşılık bulsun’’ dedi.

Sağlık çalışanlarının unvanlarına göre sınıflandırması, hor görmesinin kendisini çok üzdüğünü belirten Başkan Özgür Yıldırım, ‘’yardımcı sağlık hizmetleri personelinin taşınır kayıt kontrol yetkilisi olmasına engel teşkil eden bir yönetmelik mi var? Hiç araştırdınız mı? Peki yardımcı sağlık hizmetleri personeli bir sendikanın genel başkanı olabiliyor da taşınır kayıt kontrol yetkilisi neden olamıyor? Yardımcı sağlık personeli sivil savunma biriminde, sivil savunma uzmanı görevinde olabiliyor da taşınır kayıt kontrol yetkilisi mi olamıyor? Sağlık personellerinin unvanlarına göre ötekileştirilmesi bizi çok üzmüştür. Bu talihsiz aynı zamanda hadsiz açıklamayı yapanlar sağlık personellerine bakış açılarını ortaya koymuştur’’ dedi.

Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım açıklamasında şu ifadelere verdi; ‘’

Bol keseden suçlamalarınızı yönelttiğiniz kişinin bir kadın, bir anne olduğunun unutulması ve çirkin ithamda bulunulması bizi derinden üzmüştür. ‘’Kardeşim’’ diyerek savunduğun kişiyi hiç araştırdın mı? Mesela kendisinin savcılığa intikal etmiş bir dosyası var mı, bu dosya hakkında bilgi sahibi misin? Yoksa bu sözleri sarf ederken yine bir ayrım içerisine mi girdin? “Temizlik görevlisi olduğu için“ diyerek bir unvan ayrımı yapan kişinin Genel Başkan Yardımcısı sağlık camiasına adına utanç verici bir durumdur. Samimiyetsiz ve insanları hor gören bu yaklaşımı kınıyorum. Vicdanlarını ve insanlıklarını kaybetmemeleri gerektiğini düşünüyorum.

Sizin niyetiniz tamamen fırsat sendikacılığı! Fitne atıp, kargaşa yaratıp, kendinize fayda sağlamak tek amacınız, bunu da tüm sağlık camiası görüyor, biliyor.

Hastanede kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e hakaret edildiği, yırtıldığı yalanı ile algı oluşturmaya çalışıyorsunuz. Sürecin tamamen yalan ve uydurma olduğu ortadadır. Kimlere şirin gözükme derdindeyseniz bunu insan hayatı ile oynamadan yapınız. Genç bir çalışanın geleceğini çalmanın, iftirayla meslek hayatını karartmanın anlamı yoktur. Ortak değerimiz Kuran-ı Kerim’in adını kullanarak insanların hassas duygularını kabartmak, topluma nifak sokmak, kargaşa yaratma ve bu kargaşadan nemalanmak kadar adice bir fitne olamaz. Soruyorum size kime ve kimlerden talimat alıyor kime hizmet ediyorsunuz?

Bir takım gerçek dışı söylemlerle gencecik sağlık çalışanını hiçbir sendikaya üye olmamasına rağmen açıkça hedef göstermek, yalanla, iftirayla, asılsız ithamlarla sağlık çalışanın geleceğine kast edip geleceğini yok etmek kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Burada net bir şekilde söylüyorum. Adam olacaksınız! İnsan olacaksınız, sendikacılığı size öğreteceğiz.

Sağlık Çalışanlarının Evlatlarının Kalbinde Yara Açtınız

Sağlık çalışanlarını eğitimleri ve unvanlarını baz alarak aşağılayıcı ifade ve üslup kullanmak, onları temsil etmek, haklarını savunmakla görevli birine hiç yakışmadı, siz sağlık çalışanlarına hakaret ettiniz, ‘’ilkokul mezunu, yolunu bilmez, bulamaz’’ bu cümleleri kullandığınız sağlık çalışanlarının aileleri, evlatları var, siz bu sağlık çalışanlarımızın çocuklarının kalplerinde yara açtınız, onların onuruyla, gururuyla oynadınız, ailelerine karşı küçük düşürdünüz.

Her daim söyledim, buradan bir defa daha söylüyorum. Sağlık çalışanı olan herkes, bizim üyemiz olsun ya da olmasın biz onların temsilcisi, avukatı, sesi, sözü, ailesiyiz. Bizim var olma sebebimiz emek veren tüm kardeşlerimize samimi ve iyi niyetimizle hizmet üretmek, geleceğe evlatlarıyla birlikte güvenle bakabilmelerini, huzurla çalışabilmelerini sağlamak. Hiç kimse sağlık çalışanlarını eğitimi, unvanı ile ötekileştirilemez, küçük düşürülemez.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Mustafa Gök 2 yıl önce
Adamlar lüks zevki sefa içinde yaşıyor. Maaştan hariç, harcanan paranın hesabı soran yok. Maaş ne ki bunların yanında. O yüzden, bu ballı koltukları kaybetmemek için hemen her şeyi yaparlar
Dr. 2 yıl önce
İl başkanına iyi kapak yapmış
Hasan Karakaya 2 yıl önce
Burda kasdedilen il başkanı gezi eylemlerinde fotoğrafı var şimdi sıkı tayipci oldu.yarin iktidar değişsin firildak gibi oraya doner
Hemişire 2 yıl önce
????????????????
sağlıkçı 2 yıl önce
sağlıkda bu kötü gidişin en büyük sebeplerinden biri sağlık sen dir hastanelerde her iş yapar hale geldiler gelenlerde çoğu hizmetli memur bunlar sağlık çalışanlarını doktorların hak ve hukukundan ne anlarlar işde geleceğimiz nokta budur her taraf bozulmuş doktorun ve sağlık çalışanının hiç bir değeri kalmamış durumda
Adam 1 yıl önce
Adam gibi adam Hüseyin Kucur ağzına sağlık baskanim
Dogruyol 1 yıl önce
Sendikanın adresi Demokratik Sağlık Sen üyesinin değil haklının yaninda
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?