Sağlık Sen Başkanı: Ekip Kurduk, Dayak Atana Biz de Dayak Atacağız

Test sonucu pozitif çıkan hastaya ilaç götüren sağlık çalışanları, mahallelinin şiddetine uğradı. Şahıslar şikayet üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sağlık-Sen Şube Başkanı: Bir ekip kurduk, gerekirse dayak atana biz de dayak atacağız

Sendika 30.09.2021, 13:53 Zeynep Elmalı
Sağlık Sen Başkanı: Ekip Kurduk, Dayak Atana Biz de Dayak Atacağız

"ŞİDDET HİÇ DURMADI"

Saldırıyla ilgili konuşan Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, "Filyasyon ekibine saldıran veya öldürmeye çalışan kendini bilmezleri, aymaz adamları şiddetle kınıyoruz. Öte yandan koronavirüs vakalarında artışın yaşandığı, yoğun bakım yataklarının dolduğu, birçok ilde sağlık çalışanlarının izinlerinin iptal edildiği ağustos ayında da şiddet hiç durmadı. Büyük fedakarlık gösteren sağlık çalışanları, ağustos ayı boyunca 16 şiddet vakasıyla karşılaştı. 39 saldırgan tarafından gerçekleştirilen olaylarda 36 sağlık çalışanı mağdur oldu.

Ağustos ayında önceki 2 aya göre şiddette artış yaşandığı görülmektedir. İlgili kurumların harekete geçmemesi, gerekli önlemlerin alınmaması, cezai müeyyidelerin yeterince uygulanmaması, maalesef her ay şiddetin boyutunun artmasına neden olmaktadır. Bu durum hem saldırganları cesaretlendirmekte hem de sağlık çalışanlarını derinden yaralamaktadır." diye konuştu.

"GEREKİRSE BİZ DE DAYAK ATACAĞIZ"

Nennioğlu, sağlık çalışanlarının şiddete karşı olduğunu da belirterek, Aslında biz Sağlık-Sen olarak şiddet yapılan her yere anında müdahale ediyoruz. O gün ben şehir dışındaydım ama bundan sonra bir ekip kurduk, gerekirse dayak atana biz de dayak atacağız. Ne diyorsunuz arkadaşlar. Olmaz böyle şey. Arkadaşlarımız her gün tehdit altında. Ne yazık ki bu durum her hal ve şartta akılda tutulmak ve gereği yapılmak yerine toplumda infial uyandıran bir şiddet olayıyla anlık olarak hatırlanmaktadır. Böyle olduğu için de şiddet konusunda kalıcı adımlar atılmamakta, sebep-sonuç ilişkileri göz ardı edilerek günü birlik tepkiler ortaya konmaktadır. Şiddetle mücadelede öncelikle bu yaklaşım tarzının değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde şiddet, maruz kalan fedakar sağlık çalışanlarının canını yakmaya devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Memur 3 hafta önce
yavaşşşş...eşikyamısın birader.bizde sağlık çalışanları olarak hakkımızı almayan sendikacılar mı döveceğiz yani..
Ruhsuz 3 hafta önce
Yalakalıktan başka bir şey bilmezsiniz.
Sağlık 3 hafta önce
Şunu herhangi bir çalışan söylese eyvAllah ama bir sendika şube başkasının söylemesi komik ve yersiz. Madem şiddetten rahatsızsınız sendika olarak bastıracak ve bu konuda bir düzenleme yaptıracaksınız. Ama son sözleşmede etkisizliğinizi, yalakalığınızı ve hekim başta olmak üzere sağlık çalışanlarına ne denli düşman olduğunuzu gördüğümüz için böyle mantıklı adımlar beklemiyoruz artık sizden.
.......... 3 hafta önce
HEEEEEE ŞÖYLE Bİ YOLA GELİN. ARTIK SOPA ATMASINI DA ÖĞRENİN.
Sağlıksen şiddete destek mi veritor 3 hafta önce
Şiddette şiddettle çözüm bulacağını zaten çapsız zihniyet. Yasal yaptırımları uygulatın, sistem geliştirin. Kan davası zihniyetiyle şiddet sorunu çözülmez. Sağlıksen yöneticileri temsilcileri eğitimsiz kültürsüz olunca sonuç bu oluyor. Milyonlarca sağlık çalışanları temsil eden sendika yönetici ve temsilcileri neden bu kadar niteliksiz!
Dengesiz 3 hafta önce
Liyakatsızlık işte bu
İdris Durali 3 hafta önce
Sağlık-sen demek komedi demek.cem yılmaz kadar olmasalarda eglendiriyorlar insanları.zaten başka işe de yaramıyorlar
Agresif 3 hafta önce
Bu kiloylamı...yemiş yemiş yemiş..haram yiye yiye patlayacak neredeyse
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?