Memurlar Sıfır Zamma Mahkum Edildi!

Türk Sağlık-Sen tarafından şubeleri aracılığıyla yayınlanan değerlendirmede, sağlık çalışanlarının ücretlerinde yapılması öngörülen %4 ve %3’lük zamların enflasyon rakamlarıyla mukayese edildiğinde sıfır zam olarak maaşlara yansıyacağını öne sürerek, memur-sen eleştirildi.

Memurlar Sıfır Zamma Mahkum Edildi!

NE SÜRECİ YÖNETEBİLDİLER NEDE MEMURU SAVUNABİLDİLER!

TIKLAYIN

Kamu hakem kurulunun kararının Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından 2020-2021 yılını kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinin nihayete erdiği anımsatılan değerlendirmede, memurları temsil eden konfederasyon, kamuda çalışanları hedeflenen enflasyon rakamlarının bile altında kalan sıfır zamma mahkum ettiğini öne sürdü. Yapılan görüşmelerde ne süreci yürütebildiler ne de memurların hakkını savunabildiler denilerek, Türkiye Kamu-Sen'in eylemse eylem gelin birlikte mücadele edelim çağrısına kulak tıkandığı hatırlatıldı. Sendikalarının çalışanların kazanması için hep beraber ortak bir tavır koyma noktasında çağrılarda bulunduğu kaydedilirken, yetki konfederasyonun bu çağrılara cevap vermediği belirtilerek, toplu sözleşme görüşmelerinin ardından ortalıktan kayboldukları iddia edildi.

SAĞLIKÇILAR, SÖZDE SENDİKACILARDAN HESAP SORMALILAR

Çalışanlar sözde sendikacılık yapanlara gereken tavrı göstermelidir denilen açıklamada, sağlık çalışanları her konuda kendilerine zulüm eden bu sendikaya gerekeni yapmamışlar, bir yerde zulüm varsa orada zalim ve zulme razı olan mazlumlar vardır denilerek, zulme rıza göstermeyenler olursa zulüm de ortadan kalkar denildi. Toplu sözleşme sürecinin bitmiş olmasıyla beraber artık söz, sağlık çalışanlarındadır denilerek toplu sözleşme masasında sağlıkçının hakkını aramayanlardan hesap sorma vakti geldiğinin altı çizildi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER