Memur-Sen: Gayretimiz, Memurların Alım Gücünü Yükseltmek!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun 5. Dönem Toplu Sözleşmesi'ne dair verdiği kararı değerlendirerek, gayemiz memurların alım gücünü yükseltmek dedi.

Memur-Sen: Gayretimiz, Memurların Alım Gücünü Yükseltmek!

Ali Yalçın konuşmasında, Memur-Sen olarak tüm gayretimiz kamuda çalışan sözleşmeli yada kadrolu fark etmeksizin tüm çalışanların alım gücünü yükselterek, devlet bütçesinin adilane dağıtımına katkı sunmaktır dedi.

TIKLAYIN

Elazığ Memur-Sen İl Teşkilatını ziyaretini sırasında, Diyarbakırda evlatları terör ergütü tarafından kaçırılan yada kandırılan ailelerin yanından geldiğini söyleyen Yalçın, sancılı geçen toplu sözleşme görüşmeleri dönemiyle ilgili Kamu Hakem Heyetinin kararlarını değerlendirerek, yetkili konfederasyon olarak görüşmelerin yapıldığı masada, ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade ederek, toplu sözleşmede uzlaşma olabileceği gibi bu yıl olduğu gibi uzlaşmazlığın da çıkabileceğine işaret etti. 

MEMURLAR, SENDİKAMIZIN MASAYI TERK ETMESİNDEN MEMNUN!

Kamu işveren heyetine karşı oldukça makul teklifler hazırlayarak görüşmelere başladıklarını ifade eden Yalçın, görüşmeler boyunca tüm gayretimiz kamuda çalışan sözleşmeli yada kadrolu fark etmeksizin tüm kamu çalışanlarının alım gücünü yükselterek, devlet bütçesinin adilane dağıtımına katkı sunarak, toplumun huzurunun temin noktasında üzerlerine düşeni yaparak, buradan hareketle gelir dağılımında sağlanması gereken adaletin tesis edilmesi noktasında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gayret göstermektir şeklinde konuştu.

Sahadaki gözlemlerini aktaran Ali Yalçın, kamu çalışanlarının devletin verdiği toplam %14’lük zam oranından dolayı oldukça mutsuz olduklarını, ancak yetki sendika olarak Memur-Sen’in teklifi kabul etmeyerek masayı terk etmesinden dolayıda memnun olduklarını ifade eden Yalçın, gelen teklife imza atmak bizim sendikacılık anlayışımıza terstir dedi. Genel Başkan Yalçın konuşmasının sonunda daha önce ifade ettiği, Hakem kurulu, hakemlik görevini değil, noterlik görevini üstlenmiş oldu dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 20:13

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER