PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Memur Sen Başkanı Yalçın’dan Enflasyon Farkı Açıklaması

Kamu görevlilerine yapılacak olan iyileştirmelerin devlete külfet değil kuvvet oluşturacağını belirten Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Türkiye’nin yıllardır özlemini kurduğu 2023 hedefinde devlet hizmet sunumunun asli öznesi olan memurların unutulmayacağına inanıyorum” dedi.

Sendika 06.12.2022, 05:37 06.12.2022, 15:22 Cansu Polat
Memur Sen Başkanı Yalçın’dan Enflasyon Farkı Açıklaması

TÜİK tarafından Kasım ayına ait açıklanan enflasyon verilerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Yetkili Konfederasyon Genel Başkanı Ali Yalçın, Kasım ayı itibariyle enflasyon farkının %6.59 olduğunu kaydetti.

Fiyatlarda yaşanan artışın çalışma ve sosyal hayata yönelik olumlu düzenlemeleri gölgelememesi gerektiğini belirten Yalçın, yatırım- istihdam- üretim-ihracat ve büyüme alanında atılan adımlara eş güdümlü olarak fiyat istikrarı için yapılan çalışmalarla enflasyon rakamlarının tek haneye indirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

Yüksek enflasyon, tehdit olarak en çok sabit gelirlilerin düşmanıdır. Yükün büyük çoğunluğunu sırtlanan sabit gelirlilerin “enflasyon korkusundan” uzaklaştırılması durumunda çalışma hayatında yapılan iyileştirilmelere bir yenisi daha eklenmiş olacaktır.

Nitekim, 6. D.T.S.hüküm altına aldığımız kazanımlar neticesinde çalışma hayatında çok önemli adımlar atılmış ve kamu gör. açısından büyük memnuniyet uyandırmıştır. Bunların başında "sözleşmeliye kadro" ve bazı eksiklikleri olmasına rağmen "ek gösterge" çalışması gelmektedir.

424 binden fazla Sözleşmelinin kadroya geçirilecek olması ve 5.3 mil. kamu gör. kapsayan Ek Gös. düzenlemesi ile önemli adımlar atılmıştır. Sorunları gören ve çözüm üreten devletimiz, "kayıpları telafi edecek ilave iyileştirme" ile enf. sorununa da çözüm üreteceğine inanıyoruz.

2022 yılında atılan olumlu adımlara bir yenisi daha eklenerek; Türkiye Yüzyılı’nı taçlandıracak, Türkiye’yi şahlandıracak, sabit gelirlileri rahatlatacak “ilave iyileştirme” yapılmalı. Kira,gıda vb. artışlar karşısında bordroluların alım gücü yükseltilmelidir.

Türkiye’nin yıllardır özlemini kurduğu 2023 Hedefinde, devletin hizmet sunumunda asli özne olan kamu görevlilerimizin unutulmayacağına inanıyor; kamu görevlilerimize yapılacak ilave iyileştirmenin devletimize “külfet” değil, kuvvet oluşturacağının bilinmesini istiyoruz.

Yorumlar (16)
attci 2 ay önce
sen inan dur biz sana da sözüne de inanmıyoruz
ferdi 2 ay önce
memursen e ve üyelerine hakkımı yedirdikleri için hakkımı helal etmiyorum. sayın sağlıksen üyeleri hesap sorup istifa ile tehdit edeceğiniz yerde hala sesiniz çıkmıyor. hele 2008 sonrası memur olan sağlıksen liler sendika hakkınızı aramıyor hala o sendikadasınız
Sm 2 ay önce
Yalakaların ve üyelerin hariç tüm memurların ahını alan memuru masada satan biri olarak sen az bir şeref varsa konuşmazsın istifa edersin toplam enflasyon yıllık %87 ama memurun aldığı %50 bu yıl aradaki fark %30 sen ve avarelerine zehir zıkkım olsun
alii 2 ay önce
Allah seni bildiği gibi yapsın buçık Allah sorsun yediğin aydatlarımızı hakkımızı
Kul hakkı 2 ay önce
Hadi ordan cehenneme kadar
mustafa 2 ay önce
düşük maaş alan hizmetliler başta olmak üzere değil yüzde yüz yüzde 150 dahi verseniz bu alım gücü kuvvetlenmez enflasyonun yüzde 500-600 leri geçtiği ülkemizde yüksek maaş alana yüksek az alana az verildiği ülkemizde gelir adaletsizliği artmaya makas açılmaya devam edecektir ayrı yaten sözleşmelileri kadroya geçiren yetkililer hizmetlileri unutmaya devam edecektir.
Yayınlayın artık 2 ay önce
Memur bu kadar fakirleştiyse sebebi sen ve memuru sevmeyen diğerleridir. En kısa zamanda memurun yüzünü güldürecek 10 yıllar öncesindeki özlük haklarına tekrar kavuşturacak değişim gelmelidir.
44 2 ay önce
Hizmetlerini bekliyoruz buçuk bey,
Yılların Sağlıkçısı 2 ay önce
buçuktun çeyrek oldun birde şöyle olacak böyle olacak eee başka
trabzon 2 ay önce
sayin başkan yartımcı hizmetleri hice yayiyorsunuz bunlar ınsan teyilmi matureti yaşıyanlar teyilmi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.