Marketi Olan Değil, Kreşi Olan Hastane İstiyoruz!

Kuaförü, yeme içme, marketi olan değil kreşi olan hastane istiyoruz.

Sendika 14.12.2020, 22:15 Güler Sağlam
Marketi Olan Değil, Kreşi Olan Hastane İstiyoruz!

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, sağlık personellerinin taleplerinin artık yerine getirilmesini istedi.

TIKLAYIN

"Sağlık personelinin taleplerine kulaklar tıkanmasın" diyen Başkan Zengin, taleplerini şöyle dile getirdi;

"Ek değil tek ödeme. Covid’ten vefat eden sağlıkçıların şehit sayılması. 3600 Ek Gösterge. Nöbet Ücretlerinde Artış. Seyyanen Zam. Kuaförü, yeme içme, marketi olan değil kreşi olan hastane istiyoruz. Döner Sermaye Adaletsizliği. Vergi Oranları(Yıl Boyu sabitlenmesi). Sözleşmeli sağlık çalışanlarına kadro. 4b'liler 7 yılı kadrosuz devirdi ama 2017 de atananlar 3+1 hakkı verildi! Genel idari hizmet ve teknik hizmetler sınıfında ek ödemeden tavandan yararlandırılması. Hamile olan çalışanlar sahadan uzaklaştırılmalı... Bu süreçte gebeler 24 haftaya kadar büyük risk altında çalışıyor. Geleceğimiz için gebe olan arkadaşlarımız sahadan çekilmelidir. Liyakat ve ehliyet sahibi, sadece devlete hizmet etmekten başka bir düşüncesi olmayan idarecilerin sağlık bakanlığı kadrolarında görevlendirilmesi. Aile hekimleri ve aile hekimliği çalışanları ötelenmeden hakkı verilmeli." 


*Fatih Galender Zengin - Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlıkçılar 1 ay önce
Yıllardır sağlık çalışanlarınin en büyük ihtiyacı en büyük isteği çocuklarını bırakacak bir kreştir ve bu ihtiyaç bilindiği halde yıllardır yeni hastaneler yapılırken kreş yapılmıyor kreş eklenmiyor bunu kimse akıl edemiyor mu
-4°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?