Hekimlerden Tabipler Birliğine PKK Tepkisi: Birlik Beni Temsil Etmiyor

Gara'da 13 vatandaşımızın terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesi üzerine TTB Merkez Konseyi açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada "terör" ve "PKK" ifadelerinin geçmemesi birçok hekimin tepkisini çekti. Hekimler sosyal medyada “TTB beni temsil etmiyor” etiketi ile tepkilerini gösterdi.

Sendika 16.02.2021, 18:19 16.02.2021, 18:24 Güler Sağlam
Hekimlerden Tabipler Birliğine PKK Tepkisi: Birlik Beni Temsil Etmiyor

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin Gara'da 13 vatandaşımızın terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesi üzerine "Acılarını paylaşıyoruz. Gare'de yaşamını yitirenlerin kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyor ve 13 yurttaşımızın sağ salim kurtarılamaması nedeniyle de çok üzgün olduğumuzu belirtiyoruz. " sözleri ile yaptığı açıklamada "terör" ve "PKK" ifadelerine yer vermemesi tepkilere yol açtı.

“BU ÖRGÜT BENDEN DEĞİL”

Dr. Semih Dikkatli sosyal medya hesabından “Bu açıklamayı yapan meslek örgütünün üyesi olmak zorunda olduğum için utanç duyuyorum. Terörü lanetlemek yerine hala "kurtarılamayarak" vurgusu ile devletine vurmaya çalışan bu örgüt benden değil…” diyerek “TTB beni temsil etmiyor” etiketi ile kampanya başlattı. Kampanyaya birçok hekim katılarak tepkilerini ortaya koydu.

“TERÖRİSTİN VE DESTEKÇİSİNİN YANINDA DEĞİLİM”

Bir hekim “Bu garip birlik beni hasta ediyor. Askerim ve milletimleyim, teröristin ve destekçisinin yanında değilim.” diyerek kampanyaya destek verdi.

“TERÖRÜ LANETLERSENİZ İNSANLIĞIN VE HEKİMLİĞİN GEREĞİNİ YAPMIŞ OLURSUNUZ, BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”

TIKLAYIN

Bir hekim ise şu sözlerle tepkisini ortaya koydu:

“Hekimlerin güya yasal temsilcisi, yöneticileri terörü lanetlemekten aciz. Meslektaşımız Dr. Abdullah Biroğul katledildiğinde de aynı tavır vardı. Merak etmeyin, terörü lanetlerseniz insanlığın ve hekimliğin gereğini yapmış olursunuz, başka bir şey değil…”

“BİR DOKTOR OLARAK TTB BENİ TEMSİL ETMİYOR”

Başka bir hekim “Terör, PKK terimlerini kullanamayan bir yönetim, kendi içinde bunları barındırıyor demektir. Bir doktor olarak TTB beni temsil etmiyor.” diyerek tepki gösterdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
osman 2 hafta önce
beni temsil etmesin arkadaş, yasal zorunluluktan dolayı mecburen üye olan hekimler çoğunlukta. zorunlu üyelik kaldırılsın bak bakalım orda kimse kalıyor mu?
bugüne kadar hekimler adına adam gibi faydası olmamış bir kurum...
dr 2 hafta önce
seni temsil etmiyor olabilir 135bin üye olan hekimi temsil ediyor
Doğrusu 2 hafta önce
Beni de temsil etmiyor
Adil 2 hafta önce
Boş laf ediyorsunuz. TTB Merkez Konseyi seçim ile geliyor, Mars'tan gönderilmiyor. "TTB'nin kendisini temsil etmediğini" düşünen hekimler, 2 yılda bir olan seçimlere katılırsa, TTB olması gerektiği yere gelir. Bunu yapmıyorsunuz, sonra da "Beni temsil etmiyor" diye tatava yapıyorsunuz. Bir memleketin tamamı mı rüzgar olur ya? 2 yılda olan seçime bile gitme ama bla bla ... Laf edeceğinize seçime gidin ki; terör örgütü hakları yerine, hekim hakları ile ilgilenen bir oda çıksın ortaya.
0
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?