Genç doktorun ölümü üzerine TTB'den tüm hastanelerde eylem çağrısı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Asistan ve Genç Uzman Hekimler Kolu, kadın hastalıkları ve doğum kliniği asistanlarından Rümeysa Berin Şen'in nöbet dönüşü trafik kazasında yaşamını yitirmesi sonrası çalışma şartlarının düzelmesi için bugün saat 12:30'da tüm hastanelerde eylem yapacak

Sendika 25.10.2021, 12:53 Zeynep Elmalı
Genç doktorun ölümü üzerine TTB'den tüm hastanelerde eylem çağrısı

TTB'den yapılan açıklamada "Bir arkadaşımızı daha tükenmişliğe, intihara, kaza görünümlü cinayetlere vermemek için, nöbet ertesi izin hakkımızı alana, çalışma şartlarımız düzelene kadar dayanışmamızı ve mücadelemizi büyüteceğiz" denildi ve ülkedeki tüm hastanelere eylem çağrısı yapıldı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kliniği asistanı Rümeysa Berin Şen nöbet çıkışı evine dönerken kullandığı otomobille yaptığı kazada hayatını kaybetmişti. TTB Asistan ve Genç Uzman Hekimler Kolu, ölümü, 'yoğun iş yükü, gün aşırı uykusuz nöbetlerin yol açtığı çalışma koşulları'na yormuştu.

Sağlık Bakanlığı'nın 2019 istatistiklerine göre Türkiye'de toplam 160 bin 810 hekim var. Asistan sayısı ise 28 bin 768. Ancak asistanlar, yıllardır bilinen ancak çözülmeyen ve kronikleşen sorunlardan dolayı mutsuz ve umutsuz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
hemşire 1 ay önce
fazla abartı buldum doktorlar nöbetlerde yatıyorlar bize kendi görevlerini yaptırıyorlar
MALDAN ANLAR 1 ay önce
NÖBETTE DOKTORUN HANGİ GÖREVİNİ YAPIYORSUN MESELA, ÖRNEK VERİR MİSİN? BU ARADA 100 DOKTOR BİR ARAYA GELSE SENİN GİBİKAŞARA İŞ YAPTIRAMAZ, SEN SÜZME O.Ç.SİN. HER BAŞLIĞIN ALTINA ADETA ZÇIYORSUN. SENİ ZKMEMİŞ NE KADAR DOKTOR VARSA HEPSİ AYNI ANDA SENİ KUTSASIN.
hemşire 1 ay önce
fazla abartıyorsun
kadın doğum ama tüm ameliyatların çoğunu ebe yapıyor onlar fazla bir şey yapmıyorlar
Sağlık 1 ay önce
Ölmüş bir insanın arkasından bile böyle laflar edebilecek kadar insanlıktan nasıl çıkabildiniz? Bir hekim kolay yetişmiyor. Zor şartlarda düşük ücretlere insan üstü performanslar göstererek sistemi ayakta tutuyorlar. Her türlü çalışanın işini de belirliyorlar, onların yaptıkları iğnenin bile sorumlusu onlar oluyorlar. Dedikodu yapmaktan, tiktok çekmekten, çay keyiflerinden fırsat bulabilirseniz asistan hekimlerin ne denli zor şartlarda çalıştığını görebilirsiniz.
erdal er 1 ay önce
sağlık bakanı dr. , tabipler odası başkanı dr. ,il müdürü dr, ,eğitim şefleri dr. neredeyse tüm hepsi dr. ama eylem yapılıyor.
5
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?