PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Durmuş: Sayın Cumhurbaşkanının Verdiği Müjdeler Sağlık Sen’in Mücadelesinin Sonucudur

Sağlık Sen Tüzük Tadil Kongresinde konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, 14 Mart tıp bayramında Cumhurbaşkanı tarafından verilen müjdelerin Sağlık Sen’in dile getirdiği sorunlar olduğunu belirtti.

Sendika 16.05.2022, 10:25 Cansu Polat
Durmuş: Sayın Cumhurbaşkanının Verdiği Müjdeler Sağlık Sen’in Mücadelesinin Sonucudur

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş hiç kimseyi ötekileştirmeden daha şeffaf ve istişareye dayalı bir yönetim anlayışı içerisinde tüzük tatil kongresine gittiklerini açıkladı.

6. Dönem Toplu Sözleşme sonrası teşkilatın Sağlık-Sen ailesini büyüttüğünü söyleyen Durmuş, sendika olarak hedeflerine hızla ilerlediklerini kaydetti.

Tüzük Tadil Genel Kurulu’nun teşkilata ve Sağlık-Sen camiasına hayırlar getirmesini dileyen Durmuş, “Memur-Sen olarak, bağlı tüm sendikaların ortak bir tüzüğü olsun istiyoruz. Bu bağlamda, Memur-Sen tüzüğünü referans alarak tüzük hazırladık. Her madde üzerinde fikir üreterek bir tüzük ortaya koyduk. Antidemokratik hiçbir uygulama olmadan, açık ve şeffaf şekilde tüzük kongresini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Hiç kimseyi ötekileştirmeden daha şeffaf ve istişareye dayalı bir yönetim anlayışı için tüzük değişikliğine gittiklerini anlatan Durmuş, birlik ve beraberlik içeresinde sendikayı daha ileriye taşıyacaklarını söyledi.

6. Dönem Toplu Sözleşme sürecini ve kazanımları anlatan Durmuş, önemli kazımlar elde edildiğini ve bu kazanımlara sahada sahip çıkılması gerektiğini kaydetti. 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nda değişikliğe gidilmesinin şart olduğunu belirten Durmuş, bunun için mücadele verdiklerini bildirdi.

14 Mart Tıp Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjdelerin senelerdir Sağlık-Sen’in dile getirdiği sorunlar olduğunu vurgulayan Durmuş, “Cumhurbaşkanımız tarafından verilen müjdeler Sağlık-Sen’in verdiği mücadelenin ne kadar doğru olduğunun kanıtıdır. Sağlık-Sen’in ne kadar güçlü ve doğru sendikacılık yaptığının kanıtıdır” dedi.

Genel Başkan Semih Durmuş’un konuşmasının ardından Sağlık-Sen tüzüğünde yapılan değişiklikler oylanarak kabul edildi.

Yorumlar (34)
Sendikasız Memur 2 ay önce
İşte sendika işte başkan aldığı kazanımlar Makam Aracı Audı a6 Maaş Makam Koltuğu yeme içme beleş .Haram zıkkım olsun hakkım Ağzınızdan burnunuzdan gelsin
Sağlık-sen tiksinen memur 2 ay önce
İnşAllah
Sağlıkçı 2 ay önce
Hangi mücadeleden, hangi müjde den bahsediyor, anlayan bilen varmı
dr 2 ay önce
dalga geçme be
Hemşire.k 2 ay önce
Başkasının mücadelesinde bile gözü olan sendika,ne grev ,ne iş bırakma vb bir mücadele yapmadınız,tek yaptığınız mücadele kendi oturduğunuz koltuk içindir.saglicakla kalın derdim ama bu gidişle sağlıkçı bulamayacaksınız...
murat 2 ay önce
verdide ne oldu..hangi biri gerçekleşti aylardır...vaat vaat vaat....icraat yoook...
Din 2 ay önce
Semihciğim, üçkağıtçılık, dolandırıcılık, kalleşlik din olsaydı sen kesin peygamberi olurdun birader....
git kumda oyna hadi 2 ay önce
le git işine burnun büyüdü görmüyor musun yeter artık sırtımızdan in
Semih yavrum semih 2 ay önce
Semihciğim, üçkağıtçılık, dolandırıcılık, kalleşlik din olsaydı sen kesin peygamberi olurdun birader....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?