Başhekim sendikaya çok sert cevap verdi!

Türk Sağlık- Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iş bilmezliğin örneklerine yenisinin eklendiğini belirterek, hastane yönetimine tepki göstermişti. Başhekim Prof. Dr. Mustafa Güneş’ten sert cevap geldi.

Sendika 09.12.2020, 10:31 09.12.2020, 10:32 Güler Sağlam
Başhekim sendikaya çok sert cevap verdi!

Evinde Koronavirüs tedavisi gören Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş, Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve hastanede sendikaya üye isimlere yüklendi. Çeker, dün hastanede sağlık personelinin görev yeri dışında görevlendirildiğini söylemiş ve yönetimi eleştirmişti.

TIKLAYIN

“ODALARINDA OTURUP ÇAY İÇENLER RAHATSIZ”

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş, iddialara, “Farabi’de kim huzursuz biliyor musunuz? Çalışmak istemeyen, bakanlığın verdiği yetkiler çerçevesinde yapılan görevlendirmeleri kabul etmeyen ve bu en zorlu dönemde arkadaşları canla başla çalışırken mücadeleden kaçan, odalarında oturmayı tercih edip çay içen, sendika tarafından sürekli kışkırtmalara alet olan 9 kişilik anestezi teknisyeni ve 3 kişilik evde sağlık ekibi. Bunları ifşa etmeye gerek yok. Zaten Boy boy resimlerini basında görüyorsunuz.”

Yorumlar (7)
Sağlıkçılar 1 ay önce
Hocam kocaman prof Dr bashekimsin yahu iki tane anestezi teknisyenlerine mi söz geciremiyon yaz gorevlendirme yapmadılar mı aç soruşturma yolla başka ilçelere bakanlığın yazısı var branşı unvanı çalıştığı birimi fark etmeksizin görevlendirilir covid alanlarına anestezi teknisyenleri kim ya herkes çalışıyor çalışacaklar hastanelerde psikologlar sosyal çalışmacilar diyetisyenler çocuk gelisimciler bile görev verildi ki bular kim anestezi teknisyenleri kim bütün teknisyenler görev yapıyor anası ağlıyor bunlar kim ki kafa tutuyor sağlık müdürlüğü ne şöyle gönderdin başka ilçelere yada o koltukta oturma
Ahmet 1 ay önce
Anestezi tenisyeni kim okuyor diye kucumcemek niye onlarda prof dr unvani olan saglik calisanlari gibi 657 ye tabi memur. Neden bi dr gorevlendirilmiyor neden. Nerden biliyosun dersen bir dr gorevlendirilse onunda sesini duyardik.
Saha da muayene bile yapmayan hastasi olmayan lar dr dahi olsa ihtiyac varsa gorevlendirilmeli yalniz gorevlendirilirken unvan ayirt edilmemeli. Herkes elini tasin altina koymali.
DOĞRUYU ÖĞREN 1 ay önce
!!!!!!! ÖNEMLİ!!!!!!!! Farabi hastanesi başhekimi mustafa güneş tamamiyle yanlış yönlendirmeler sonucunda büyük bir gaflete düşüp çok değerli sağlık çalışanlarımızla ilgili asılsız ve yanlış ithamlarda bulunmuştur. hiçbir şekilde bu çalışan 9 tane anestezi teknikerlerini dinlememiştir şu an bu teknisyen arkadaşlar görevlerinin başında ve normal mesai saatlerininden çok fazla çalışmaktadır MUSTAFA GÜNEŞ ve bazı yöneticileri, bir okul müdürünün türkçe öğretmenine matematik dersi anlattırmaya çalışması gibi birşey yapmıştır!! buna rağmen anestezi teknisyeni arkadaşlar görevi kabul etmişler fakat bu görevi tek başlarına yapamayacaklarını en azından yanlarında işi bilen birisinin olmasının gerektiğini yönetime bildirmişlerdir. yönetim ısrarla bunu kabul etmemiştir. bu arkadaşlar yoğun bakımdan çalışma açısından çok daha zorlu ve covid riskinin, yoğun bakımdan en az 100 misli fazla olan acilde çalışabileceklerini yönetime sunmuşlurlar fakat yönetim anlamsız bir şekilde bunu da kabul etmemiştir. oysaki acilde çalışan sağlıklıcı arkadaşların, hastenin tüm birimlerinden daha fazla yardıma ihtiyaçları vardır. şu an bu 9 tane anestezi tknsyeni arkadaş görev tanımlarının dışında olmasına rağmen acil serviste vatanlarına milletine hizmet etmek için canlarını hiçe sayarak çalışmaktadırlar !!!! zaten bu olay yargı sürecine girmiştir yüce türk adaletinin önünde hesabını verecekler !!!! Bundan sonrada ahlaklı yayın kuruluşları haber yapmadan önce her iki tarafıda dinleyerek ve belgelere hakim olarak haber yapmalı !!! Mesala merak ediyorum bu haberi yayınlamadan önce siz bu 9 arkaştan 1 tanesiyle konuştunuz mu ? Ben cevap vereyim HAYIR!!!!! Konuşmadınız!!!!! Bilmeden etmeden insanları yargılamayın günahsız insanların günahını almayın !!!!!!
Sağlık-Adalet-Emek 1 ay önce
"Söz konusu vatansa gerisi teferruattır" prensibine uymayan bir tavir sergilemiş ömer çeker ve ekibi..yanlış yoldasınız, anestezi ve evdebakımcı arkadaşlar sizde çekerin gazına gelmeyin..Başhekimimiz çalışkan, başarılı ve iyi bir idareci..Kanuna nizama uygun görevlendirilmelerden kaçamazsınız..Önce siz gidin çalışın sonra hep beraber SağlıkEmekçilerinin Özlük Hakları için hep beraber mücadele edelim..
Doğru Söz 1 ay önce
Mızmızlanmayın ve gidin çalışın. Ameliyathane kapanmış bu anestezici arkadaşlar çay kahve dışında bir şey yapmayacak mi?
Çalışsalar eyi olur.
Gardaşlar memleketin çalışan üreten alın teri akıtan insanlara ihtiyacı var, sizde varın gidin çalışın..
Devlet çok sabreder en son tokati yapıştırır..
Ankara 1 ay önce
Ankarada da Sendika Bakanlıktan ismi 1 ay önce Red gelen bir kişiyi(S.......) Destek Başkan Yardımcısı yapmak için tüm enerji buraya...Semih başkan çalışıyor ama yakın çevresi için...Toplu hak arama için sarf etseler bu enerjiyi, yazık oluyor
harranlı 1 ay önce
pandemi döneminde dahi sözleşme peşinde koşanlara ne denilir bu durum da
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?