Adana Sağlık-Sen Akademide İlk Ders Zili Çaldı!

Sağlık-Sen Akademi Sağlık Yöneticisi Yetiştirme Programı ile sağlık sektörünün her kademesinde rol alan tüm kurum ve kuruluşlarda görev alabilecek sağlık yöneticileri ve liderlerinin yetiştirilmesi amacıyla Evliya Çelebi Uygulama Oteli Konferans Salonunda ilk ders eğitimi tamamlandı.

Sendika 03.11.2019, 13:30 03.11.2019, 13:58 Güler Sağlam
Adana Sağlık-Sen Akademide İlk Ders Zili Çaldı!

Akademi Sağlık Yöneticisi Yetiştirme Programını hayata geçiren Sağlık Sen Adana Şubesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Adana Sağlık-Sen Şubesi tarafından başlatılan Sağlık-Sen Akademi Sağlık Yöneticisi Yetiştirme Programı Evliya Çelebi Uygulama Oteli Konferans Salonun da Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emrah Ceviz, Başkan Yardımcıları, Hastane Başhekimleri, Müdürleri ve kursiyerlerin yüksek katılımı ile başladı. Akademinin İlk Dersi Adana İl sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer tarafından verildi

“ ÖNEMLİ BİR DESTEK OLACAĞI DÜŞÜNDEŞİNDEYİZ”

TIKLAYIN

Program açılış konuşmasında Adana Sağlık-Sen Şube Başkanı Bekir Nennioğlu ‘ Sağlık-Sen Akademinin sağlık sektörünün her kademesinde rol alan tüm kurum ve kuruluşlarda görev alabilecek sağlık yöneticileri ve liderlerinin yetiştirilmesine katkıda bulunmak, Eğitimin sağlık yöneticilerine ve sağlık yönetici adaylarına kendilerini geliştirme cevizyon katma yönünde önemli bir destek olacağı düşündeşindeyiz. Bizim için hayal ile başlayan akademinin projemizin bugün gerçekleşiyor olması bizleri memnun etmiştir. Katılımın bu denli yüksek olması ise gelecekte liderlik üstlenmek isteyen sağlık çalışanlarının isteğini bizlere göstermiştir ve bu istek bizleri memnun etmiştir.” Dedi.

“İŞİNİZİ SEVEREK YAPMANIZI VE BİR YABANCI DİL ÖĞRENMENİZ TEMENNİSİNDEYİM”

Program kapsamında Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer programın açılış konuşmasında sağlığın tek başına yöneltilebilecek bir kavram olmadığını söyledi. Türkiye yatak ortalamasının 26 olmasına rağmen Adana’da 32 olmasına dikkat çeken Ahmet Özer ," Adana sürekli personel değiştiren bir il.Bunun avantajları var.Kurumsal hafıza için çok önemli bu.Burada bir sorun yok muş gibi davranılması ise dezavantaj.Bu psikoloji sizin değişim algınızı yok ediyor."Diyerek daha sağlıklı nesiller için spor ve diğer etkinliklerin alt yapısının olması gerektiğini sağlık çalışanlarından ise işini severek yaparken yabancı dil öğrenmeleri temennisinde bulundu.

ADANA’DA SAĞLIK HİZMETLERİNİ ANLATTI

‘Adana da Sağlık Hizmetleri‘ konusunu anlatırken Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emrah Ceviz ise ‘Sağlık Bakanlığı ve Taşra Teşkilatı’ konusunu kursiyerlere anlattı.Her iki konuşmacı da faaliyete geçirilen akademi aracılığı ile gelecek yeni nesil yöneticilerin liyakat sahibi olmasının sağlanacağından duydukları memnuniyeti ve akademiye her zaman destek olduklarını ve olacaklarını dile getirdiler.Kursiyerlerin memnuniyeti ile ilk dersleri tamamlanan akademi 20 hafta boyunca her cumartesi sağlık yöneticiliği konuları üzerine devam edecek.

Yorumlar (0)
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?