2022 Sözleşmelilerin Kadroya Kavuşacağı Yıl Olacak

"6. dönem toplu sözleşmenin yürürlüğe gireceği 2022 yılı, sözleşmelilerin kadroya kavuşacağı yıl olacaktır." diyen Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "2022 yılında sözleşmelilerin kadroya geçmesi için kurulacak masanın paydaşı, yetkili sendika olarak biz olacağız." açıklamasında bulundu.

Sendika 12.10.2021, 22:11 13.10.2021, 13:04 Zeynep Elmalı
2022 Sözleşmelilerin Kadroya Kavuşacağı Yıl Olacak

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Bolu Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantıda sendikal mücadelenin önemine vurgu yapan Durmuş, teşkilattan alınan güçle 6. Dönem Toplu Sözleşme Masası’ndan önemli kazanımlar elde ederek çıktıklarını dile getirdi.

Tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının refahını artırmanın öncelikli amaçları olduğuna dikkat çeken Durmuş,  sağlık çalışanlarının gelirlerinde ciddi oranda artış yaşanacağını ifade etti. Durmuş, “Sabit ek ödemelere yapılan yüzde 20 zam ile yıllardır performans ek ödemesi alamayan sağlık çalışanlarının gelirinde önemli bir artış sağlamış olduk. Genel kazanımlara, hizmet kolundakilerin de eklenmesiyle 2022 yılında sağlık çalışanlarının gelirlerine en yalın haliyle yaklaşık yüzde 41 artış yansıyacaktır” diye konuştu.

Toplu Sözleşme İkramiyesini 400 TL’ye Çıkardık

Toplu sözleşme ikramiyesine de değinen Durmuş, ikramiyenin 400 TL’ye çıkarılmasının örgütlü mücadeleyi daha da anlamlı kılan, sendikalı olmayı teşvik eden değerli bir kazanım olduğunu dile getirdi.

Sağlıkta çok farklı istihdam modelleri olduğunu anlatan Durmuş, bu modellerin tek tipleştirilmesi için çalışacaklarını bildirdi. Durmuş, “2021 Türkiye’sine bu kadar farklı istihdam modeli yakışmamaktadır. 2022 yılında sözleşmelilerin kadroya geçmesine yönelik bir çalışma başlatılacak. Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak bu çalışmanın içerisinde yer alacağız. Tüm sözleşmelilerin kadro alması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Aynı eğitimi almış, aynı işi yapan tüm sağlık çalışanları eş değer haklara sahip olana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.  

Genel Başkan Durmuş, “Sağlık-Sen; emek, mücadele ve kazanım demektir. Elde etmiş olduğumuz kazanımlarla, Sağlık-Sen’in kazanımların adresi olduğunu bir defa daha ispatlamış olduk. Buna rağmen yapacak daha çok işimiz var. Birlik ve beraberliğimizle daha nice kazanımlara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
sağlık bakanlığı çalışanı vhki 2 hafta önce
o %41 ve daha fazlasını bedava kadro alan işçiler aldı gih sınıfını rezil ettiniz
hem.ri 1 hafta önce
sana sorsun lar napaca gı nı
CovidAcil 2 hafta önce
2023 seçim vaadi loading...
mağdular Diyorki 7 gün önce
NE ZAMANNNNN KADROYA KAVUŞACAĞIZZZZZZZZZZZ
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?