Ayrıca, hastanede açık kalp ameliyatı da gerçekleştirildi. Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, hastanenin yüzde 100 kapasite ile hizmete başladığını ve günlük 20 bin hastaya sağlık hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirtti. Hekim ve personel atamalarını sabırla beklediklerini ifade etti.

Gaziantep Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, düzenlenen bir basın toplantısında hastanenin açılışının ardından yaşanan gelişmeleri paylaştı. Başhekim Çetinkünar, hastanenin Gaziantep'in sağlık alanındaki iddiasının temel taşı olduğunu belirterek, hastanenin donanımının üst düzeyde olduğunu ve uzmanlık kalitesinin yüksek olduğunu vurguladı. Ayrıca, hastanenin bölgeye ve yurt dışından gelen hastalara da hizmet vereceğini söyledi. Özellikle kanser hastaları için özel bir merkezin faaliyete geçtiğini ve hastaların yoğunluğunu azaltacaklarını açıkladı.

EĞİTİM MERKEZİ OLACAK

‘’Hastanemiz, bir sağlık üssü olmasının yanında bir de eğitim merkezi olacak’’ diyen Başhekim Çetinkünar, ‘’Özellikle akademisyenlerimizin sayısının artması ile bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Üniversite Hastanesi niteliğinde çok büyük hizmetler ve eğitimler verilecek. Gelecek nesil hekimlerin de böyle bir yapı altında yetişecek olması bizleri heyecanlandırıyor. Sabırla hem akademisyenlerin gelmesini hem de sağlık personeli kadrolarının tamamlanmasını bekliyoruz.’’

9 BİN 500 HASTAYA HİZMET VERİLDİ

‘’Çok güzel başladık, minimum aksaklıklarla devam ediyoruz. Esas önceliğimiz bir tek hastamızın saçının teline zarar gelmemesidir. Allah’a şükür ki bu saate kadar hiçbir sorun yaşamadık. Kapsamlı derecede poliklinik hizmeti, ameliyat hizmeti ve yataklı servis hizmeti verilmeye başlandı. Bunun da kapasitesi gün gün artıyor. Şu ana kadar 7 bin 500 hastamıza ayakta poliklinik hizmeti verdik, 2 binin üzerinde acil başvurumuz var. Bugün ilk kez açık kalp ameliyatını gerçekleştirdik, inme hastası bir vatandaşımızın girişimsel anjiyo işlemi gerçekleştirildi. Dün itibariyle ilk Koroner Anjiyo işlemi ve tedavisini gerçekleştirdik. Aksaklık olduğu zaman da hem idare hem de şirket tarafı dört bir yandan tüm aksaklıklara anında çözüm üretiyoruz.’’

505 UZMAN HEKİM VE 1800 PERSONEL İLE ÇALIŞIYORUZ

Hastanedeki personel sayısı ve faaliyetlere ilişkin açıklamalarda bulunan Başhekim Çetinkünar, “Hastanemizde tüm faaliyetler devam ediyor. Bakanlığımızın Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurasıyla, açıktan atamalar ve akademisyen alımları hızla devam ettiği sürece hekim sayısı hızla artacak. Bakanlığımızın bu konuda çok büyük desteği var. Kentteki diğer hastanelerden gelen profesyonellerimizin de çok büyük desteği var. 505 uzman hekim, 86 pratisyen hekim, 1500 civarında hemşire ve 300 destek personeli ile burada hizmet veriyoruz. Şu anda yüzde 70-80 kapasite ile rahat bir şekilde çalışıyoruz. Hastanemiz dijital bir hastane ve farklı bir konsept olduğu için hem idarecilerin hem de böyle bir konseptte çalışan hekim ve sağlık personeli arkadaşlarımızın bir miktar bocalaması kaçınılmaz.  Her alanda desteğimizi sürdürüyoruz. Sahada tüm ekiplerimiz 7/24 hizmet veriyor. Bu büyük devasal yapıda hizmetlerimizi sürdürmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz’’ diyerek sözlerini noktaladı.