Koronavirüs'e Yakalanan Doktor, Virüsü Gün Gün Anlatıyor!

35 yaşındaki İspanya'da bir hastanenin acil servisinde çalışan doktor Yale Tung Chen, belirtileri gün gün sosyal medya hesabından paylaşıyor. Hastalığı hafif geçirdiği belirtilen Yale'in paylaşımları sosyal medyada ilgi çekiyor.

Sağlık 12.03.2020, 17:32 Güler Sağlam
Koronavirüs'e Yakalanan Doktor, Virüsü Gün Gün Anlatıyor!

Korona virüsünün İtalya’dan sonra en çok yayıldığı ülke olan İspanya’da bir acil servis doktoru, hastalarından virüs kaptıktan sonra yaşadıklarını gün gün sosyal medyada paylaşıyor. Madrid’de yaşayan 35 yaşındaki doktor Yale Tung Chen, virüs testinin pazar günü pozitif çıkmasının ardından alındığı karantinadan şu paylaşımları yaptı:

İLK GÜN: NEFES DARLIĞI YOK

COVID teşhisi sonrası Gün 1. Boğaz ağrısı, baş ağrısı (güçlü!), kuru öksürük. Ama nefes darlığı yok. Akciğerlerde anormallik yok. Akciğerlerimin ultrason görüntülerini izleyeceğim.

İKİNCİ GÜN: BOĞAZ AĞRISI AZALDI

TIKLAYIN

COVID teşhisi sonrası Gün 2. Daha az boğaz ağrısı, öksürük ve baş ağrısı (Tanrı’ya şükür!). Hâlâ nefes darlığı veya plöretik göğüs ağrısı yok.

ÜÇÜNCÜ GÜN: İSHAL BAŞLADI

COVID teşhisi sonrası Gün 3. Boğaz ağrısı veya baş ağrısı yok. Dün öksürük günüydü, hâlâ nefes darlığı veya göğüs ağrısı yok. İshal başladı, öksürük daha iyi olduğu için şanslıyım.

DÖRDÜNCÜ GÜN: AĞIR YORGUNLUK HİSSİ

COVID teşhisi sonrası Gün 4. Öksürüğe ve (çok ağır) yorgunluğa devam. Hâlâ nefes darlığı veya göğüs ağrısı yok.

Yorumlar (0)
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?