Sağlık Bakanlığı Makam Odasında Abdülhamid Tablosu Tartışması!

Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde bulunan Bakan Yardımcısı Halil Eldemir'in makam odasına Abdülhamid tablosu asması tartışmalarıda beraberinde getirdi.

Sağlık Bakanlığı Makam Odasında Abdülhamid Tablosu Tartışması!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının yanında bulunan Abdülhamid tablosu tepki çekerken, Bakanlık'tan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'da tartışmalara bugünkü yazısında katılarak;

- Odanın en münasip yerinde Atatürk fotoğrafı var.

- Yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafı...

- Onun yanında da Abdülhamid tablosu...

Abdülhamid tablosu nedeniyle tartışılıyor bu makam odası.

*

Bir sakıncası var mı, yok mu?

Bu konuda söyleyeceklerim şunlardır:

TIKLAYIN

- Ben ne aşırı Abdülhamid hayranıyım ne de karşıtı...

*

- Abdülhamid’e karşı yürütülen operasyonların tabii ki farkındayım. Tarihteki önemini de biliyorum. Eğitime yaptığı büyük katkıyı her zaman takdirle anıyorum.

*

- Ama Abdülhamid’in müthiş bir vesvese içine girerek hafiyeciliği yükseltmesini de iki Türkiye büyüklüğünde toprak kaybetmesini de unutmam, unutamam.

*

- Abdülhamid ne ulu hakandır benim gözümde, ne de kızıl sultan... Ulu hakan olduğu tarafları da vardır, kızıl sultan olduğu tarafları da...

*

- Eğer “bakan yardımcısı” olsaydım... Çok sevsem bile bu tartışmalı yönlerini göz önünde bulundurarak asmazdım Abdülhamid tablosunu...

*

- İlle de asacaksam... Evimdeki çalışma odama, yani mahrem alanımdaki bir duvara asardım. Böylece lüzumsuz bir tartışmaya da meydan vermemiş olurdum.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 12:44

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Urfalıları atadı, gereksiz işler, Abdulhamidi severiz ama Bakan Yardımcılığı hizmet yeridir, resim asma yeri değil hastanelerdeki polikliniklerde mr tomo ultrason da bekleme sürelerini sıraları bitirecek Bakan lazım fizik tedavi deki 3-4 aylık bekleme sürelerini bitirecek bakan lazım

Cemile
Cemile - 2 ay Önce

Sağlıkta o kadar sorun varken hastanelerde sağlık sistemi bozulup hasta memnuniyeti düşmülken ve Ak Partiye %5 sağlıktan gelen oy gelmezken konumuz Tablo...Durum bu...Abdulhamid hanı severiz ama başarısızlıklar onla örtülmemeli...

SIRADAKİ HABER