Bakanlık, Yan Dal Uzmanlık Duyurusu Yayınladı!

Sağlık Bakanlığı, 2018 yılında kadın hastalıkları ve doğum / iç hastalıkları branşları için düzenlenen tıpta yan dal uzmanlık eğitimi giriş sınavı yerleştirme sonuçları hakkında duyuru yayınladı.

Bakanlık, Yan Dal Uzmanlık Duyurusu Yayınladı!

2018 yılında düzenlenen Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Kadın Hastalıkları ve Doğum/ İç Hastalıkları) Yerleştirme Sonuçlarının 12.09.2019 tarihinde ÖSYM tarafından açıklandığı duyurulan açıklamada, Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerin tıp fakültelerine yan dal uzmanlık eğitimi yapmak üzere, ÖSYM Başkanlığı tarafından sınavda başarılı olanlar için yapılan yerleştirme işleminin adaylar tarafından 13 – 26 Eylül 2019 tarihleri arasında yapmaları istenirken, başvuru süresinin 10 iş günü olduğu ve duyuruda belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yapmaları gerektiği ilan edildi.

TIKLAYIN

SON GÜN 26 EYLÜL!

Adayların başvuru evraklarını, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Birimi - Üniversiteler Mah. 6001 Cadde No:9  06800 Bilkent - Çankaya / ANKARA adresine şahsen, APS veya özel kargo yoluyla göndermeleri istenirken, sözleşmeli veya aile hekimliği statüsünde görev yapan hekimlerin kadrolu statüye geçiş işlemi yapıldıktan sonra atama işlemlerinin yapılacağı duyuruldu. Bunun yanında Başvuru ve evrak teslimi için son tarihin 26 Eylül Perşembe 2019 Perşembe saat 18:00 olduğu belirtilen açıklamada, 2018 yılında düzenlenen Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Kadın Hastalıkları ve Doğum/ İç Hastalıkları) Yerleştirmeye hak kazanan adayların evraklarını 26 Eylül Perşembe 2019 Perşembe saat 18:00’e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine ulaştırmaları istendi. Belirtilen 10 gün içerisinde ulaşmamış evraklarla ilgili posta veya kargodaki gecikmelerden Bakanlığın sorumlu tutulamayacağıda ayrıca belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 02:10

Zeynep Elmalı

630 bin kişilik Sağlık Bakanlığı çalışanları için bilgiyi öncelikli kılan haberlere imza atmanın gururunu yaşarken, personel alımları başta olmak üzere sağlık istihdamı konularında haberlerle ziyaretçilerimize bilgi aktarımı sağlıyorum.


İletişim Hesapları

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER