Bakanlık, Yan Dal Uzmanlık Duyurusu Yayınladı!

Sağlık Bakanlığı, 2018 yılında kadın hastalıkları ve doğum / iç hastalıkları branşları için düzenlenen tıpta yan dal uzmanlık eğitimi giriş sınavı yerleştirme sonuçları hakkında duyuru yayınladı.

Sağlık Bakanlığı 11.09.2019, 13:17 13.09.2019, 02:10
Bakanlık, Yan Dal Uzmanlık Duyurusu Yayınladı!

2018 yılında düzenlenen Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Kadın Hastalıkları ve Doğum/ İç Hastalıkları) Yerleştirme Sonuçlarının 12.09.2019 tarihinde ÖSYM tarafından açıklandığı duyurulan açıklamada, Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerin tıp fakültelerine yan dal uzmanlık eğitimi yapmak üzere, ÖSYM Başkanlığı tarafından sınavda başarılı olanlar için yapılan yerleştirme işleminin adaylar tarafından 13 – 26 Eylül 2019 tarihleri arasında yapmaları istenirken, başvuru süresinin 10 iş günü olduğu ve duyuruda belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yapmaları gerektiği ilan edildi.

TIKLAYIN

SON GÜN 26 EYLÜL!

Adayların başvuru evraklarını, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Birimi - Üniversiteler Mah. 6001 Cadde No:9  06800 Bilkent - Çankaya / ANKARA adresine şahsen, APS veya özel kargo yoluyla göndermeleri istenirken, sözleşmeli veya aile hekimliği statüsünde görev yapan hekimlerin kadrolu statüye geçiş işlemi yapıldıktan sonra atama işlemlerinin yapılacağı duyuruldu. Bunun yanında Başvuru ve evrak teslimi için son tarihin 26 Eylül Perşembe 2019 Perşembe saat 18:00 olduğu belirtilen açıklamada, 2018 yılında düzenlenen Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Kadın Hastalıkları ve Doğum/ İç Hastalıkları) Yerleştirmeye hak kazanan adayların evraklarını 26 Eylül Perşembe 2019 Perşembe saat 18:00’e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine ulaştırmaları istendi. Belirtilen 10 gün içerisinde ulaşmamış evraklarla ilgili posta veya kargodaki gecikmelerden Bakanlığın sorumlu tutulamayacağıda ayrıca belirtildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?