Bakanlık Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı İçin Telafi Sınav Duyurusu Yayınladı!

Sağlık Bakanlığı, 04 Ekim 2020 tarihinde yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavına COVID-19 (+) tanısı, tedavisi veya temaslı olması sebebiyle katılamayanlar için duyuru yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı 14.10.2020, 13:25 17.10.2020, 22:13 Güler Sağlam
Bakanlık Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı İçin Telafi Sınav Duyurusu Yayınladı!

Duyuruya göre; 04 Ekim 2020 tarihinde yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavına COVID-19 (+) tanısı, tedavisi veya temaslı olması sebebiyle katılamayanlar bu durumlarını yazılı olarak en geç 23 Ekim 2020 tarihi mesai bitimine kadar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bildirmesi gerekmektedir.

Ayrıca bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacak olup, COVID-19 (+) tanısı, tedavisi veya temaslı olması sebebiyle söz konusu sınava giremeyenlerin Halk Sağlığı Yönetim Sistemi (HSYS) üzerinden gerekli kontroller yapıldıktan sonra telafi sınavına alınıp alınmayacağına karar verilecek ve nihai liste Genel Müdürlüğümüzün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

Dilekçelerin gönderileceği adres:
T.C. Sağlık Bakanlığı
Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

TIKLAYIN

Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı
6001. Cadde No: 9 06800-Çankaya/ANKARA
Bakanlık Duyurusu için https://yhgm.saglik.gov.tr/

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Manisalı 3 ay önce
Bizim Sendikalar ve BAKANLIK Görmedim,Duymadım,Bilmiyorum gibi davranarak nereye varacak bakalım. Sınav soruları Çalındı diye bir sürü şikayet varken duyuru yayınlanıyor. yorum sizin artık
şef 3 ay önce
elinde bilgi, belge olan neden savcılığa başvurmazda burada algı peşinde koşar?
şef 3 ay önce
sınav takviminde 15 Ekim de itirazların sonuçlandırılması ve ilan edilmesi gerekiyordu. Akşam saat 20:00 oldu hala bir ilan yok.
Manisalı 3 ay önce
Sonuçlarda 16 EKİM 2020 diyor ama hala bakanlık hazırlayamadı galiba
Mczp 3 ay önce
3 yıldır bekliyorum bu sınavı nisanda yapılıcaktı ertelendi ekimde yapıldı ve aylardır pandemi ile savaş halindeyken yorgunlukla ve izinliyken bile telefonu susmayan bir konumda hizmet veryorum bir taraftan da geleceğim hayallerim için oturdum ders çalıştım ne sınavı iptalinden bahsediyorsunuz bu kadar basit nasıl söylersiniz sınav iptal olsun diye neden bu kadar acımasız ve bencil bi topluluk olduk anlamıyorum

Ayrıca soruların çalınması imkansız poşetli dosyalıydı herkesin soruları ve optikleri tek tek gözümüzde acıp bakarak verdiler poşetler yırtıldı bantlı değildi. Yazık benim güzel ülkemin gazla çalışan cahil insanlığı... siz barajı geçemiyorsunuz diye diğerleride sizinle batsın isteniyor bi geçememişsin ikinci sınavda mı yapıcaksın!!
Sınavsız Mülakatsız 3 ay önce
Böyle beleşçiler görmedim ben bu nasıl zihniyettir. Sınavsız olsun, mülakat olmasın, sınav iptal edilsin edilmezse bunlar direk ünvan alsın görevde yükselsinler
Sınavsız ünvan değişikliği 3 ay önce
Sen memur bile değilsin. Trol kardeş. Hadi işine. Git biraz kitap oku.
-8
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?