Unvan Değişikliği Sınavında Yeni Skandal: 12 Soru İptal Dedikleri Halde 5 Soruyu İptal Kabul Ettiler!

Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği sınavında iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Tıbbi Sekreterlik unvan değişikliği sınavında itirazları değerlendiren Anadolu Üniversitesi 12 soru için iptal talebini kabul ederken, sınav sonuçlarını duyurduğu ilanında sadece 5 soruyu iptal göstererek yeni bir skandala imza attı. Göz göre göre adayların emekleriyle mi oynanıyor, belgeler haber detayımızda..

Gündem 17.10.2020, 21:50 18.10.2020, 00:26 Güler Sağlam
Unvan Değişikliği Sınavında Yeni Skandal: 12 Soru İptal Dedikleri Halde 5 Soruyu İptal Kabul Ettiler!

saglikpersoneliHABER.NET olarak sağlık personelinin sesi olmaya devam ediyoruz. Muhtemelen yine adliye koridorlarını işaret eden uyarı mailleri alacak olsakda doğru bildiğimizi gündeme getirmeye devam ediyoruz. 

4 Ekim 2020 tarihinde yapılan Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının ardından iddiaların ardı arkası kesilmez oldu. Önce sınav soruları mı sızdırıldı diye başlayan iddialar şimdide başka bir boyuta taşındı. İlan ettiği takvime uymayan tarihlerde sınav sonuç duyurularını yayınlayan Anadolu Üniversitesi bu kez de iptal edilmesi gerektiği için itiraz edilen sorular konusunda kafa karıştırdı. 12 farklı soru için iptal talebini kabul eden Üniversite, sınav sonuç ekranında farklı bir tutum sergileyerek sadece 5 sorunun iptal edildiğini duyurdu.

PUANLAMA İPTAL EDİLEN 5 SORU ÜZERİNDEN YAPILARAK SAĞLIKÇILAR MAĞDUR EDİLİYOR!

Sağlık Bakanlığının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında Tıbbi Dökümantasyon Unvanı için dün gece 01:00 gibi soru itiraz ve sınav sonuçları açıklandı. Lakin açıklanan itiraz sorularından 12 tanesi iptal görünüyor iken Anadolu üniversitesi 5 adet iptal gösterip kendi ile ters düşmeyi başardı. 

İŞTE İTİRAZLARI KABUL ETTİĞİ 12 SORU

TIKLAYIN

SINAV SONUÇLARINI YAYINLARKEN 5 SORU İPTAL EDİLDİ DUYURUSU

DERHAL SINAVI İPTAL EDİN!

Daha önce Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği bir sınavı ilk kez Anadolu Üniversitesine vererek oluşan karmaşadan en az Üniversite kadar Sağlık Bakanlığı'da sorumlu. Anadolu Üniversitesinin kendi AÖF kitapları olmasına hatta kendisi tarafından eğitim verilmesine rağmen böyle bir sınavda bu kadar kötü sorular hazırlamak üniversiteye hiç yakışmadı. Lütfen sağlık personelini daha fazla mağdur etmeyerek yanlıştan dönün. Daha kötüsü sınavdan sonraki süreçte bir çok şaibeyi beraberinde getirerek adeta eline yüzüne bulaştırdı. Kendi kitaplarından sorunsuz yüzlerce soru hazırlanabilecekken sınavın bu hale gelmesi sıkıntının ne kadar büyük olduğunu, denetimin ne kadar eksik olduğunu göstermiş oldu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (59)
Aydın Topçu 3 ay önce
19 Nisan'da yapılması planlanan ünvan değişikliği sınavı pandemi nedeniyle ertelendi. Haksızlıklar ard arda devam etti. 19 Nisan'dan sonra mezun olanlar benzeri görülmemiş şekilde sınava dahil edildi. Binlerce yeni müracaat şansımızı büyük ölçüde azalttı. 4 Ekim 'deki sınava covidiller ve temaslı olanlar sınava alınmadı. Kısacası şeffaf bir yaklaşım sergilenmesi. Hiç kimse müracaat sayısı hakkında bilgi sahibi değil. Kahraman sağlık çalışanları adeta cezalandırılıyor. Yetkilileri insaflı olmaya davet ediyorum. Çalışanlarınızı yeterince üzdünüz. Herkese mezun olduğu bölümün ünvanı verilsin artık.
ünvan 3 ay önce
iptal davası açılmalı yada bakanlığa herkez yazmalı sınavsız ünvanlar verilmeli
Osman 3 ay önce
Doğru tespit.
Ragıp 3 ay önce
sendikalar bu haksızlıklar için yokmuydu. Meydan boş nasıl olsa boş, peki kim savunacak sağlık Personelinin hakkını
AYŞEGÜL 3 ay önce
Arkadaşlar hukuka güvenin:)))))))))))
MURAT EGE 3 ay önce
sendikalar nerde ?
Sef 3 ay önce
Derhal Sinav iptal edilerek Şeffaf bir sekilde sinavin Yeniden yapilmasi gerekmektedir.
Aydın Topçu 3 ay önce
Baştan sona kadar skandal. Onlarca sınava girdim. Böyle rezalet görmedim. Bakanlık derhal müdahale etmeli, çalışanlarını daha fazla üzmeden, 60 puan barajını aşan herkese ünvanı vermelidir.
Ayşe sema 3 ay önce
Benimde 19 yanlışım var.Ve 1 soru ile kaybettim.İptal edilen sorular yüzünden baraja takildim geçemedim ne olacak bu durum bende hakkımı helal etmiyorum.Buna acil çözüm bulunsun.Ayrica sınava girdigim sınıfta 2 kişi kopyaya teşebbüs etti ve hoca tarafından sadece uyarıldılar.Bu nasıl bir adaletsizlik.
SAĞLIKÇI 3 ay önce
BAKANLIKTA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ DE REZİL ETTİ. FETÖ GİBİ YAPILAŞMA VAR. KENDİ ADAMLARINI BİR YERLERE GETİRMEK İÇİN SINAVI İPTAL ETMEDİLER. ŞAİBELERİB ARDI ARKASI KESİLMİYOR.
Mehemet şafak 3 ay önce
Bu sınav gerçekten baştan sonra skandal, ben 85 beklerken 60 altı puan alıyorum birileri kaderimiz ile oynuyor
Xyz 3 ay önce
Arkadaş bir sınav yapıyorsun ve bu sınavın soruların yüzde 20 ye yakın sorusunu yanlış soruyorsun, bu nasıl hak çalma ve haksızlıktır, Allah hesabını sorsun... Sorular WhatsApp tn dolaşıyor deyiminden farkı nedir söyler misiniz? Sınav çalışanlar için zordu çünkü yanlış sorununun cevabını çalışan bir insan şıklarda bulamaz ve zaman kaybı ve moral bozukluğu yaşar. Mühendislik soruları hem zor hemde yanlış soru çoktu... İnşAllah bu hatadan dönerler ve sınav telafisini bir daha yaparlar. İyi puan alan arkadaşların da hakkına geçmeden onlarında hakkını verin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?