Sürekli Görev Yolluğu Miktarı!

Sözleşmeli personellerin sürekli görev yolluğu tutarı ile ilgili yapılan yeni düzenleme Kamu Hakem Heyetine başvurularak, 5. Dönem toplu sözleşme görüşmelerin anlaşmazlıkla sonuçlanan maddeleri arasında yerini aldı.

Sürekli Görev Yolluğu Miktarı!

2020 ile 2021 yıllarını kapsayan kamu personelinin yararlanacağı mali ve sosyal hükümlerle alakalı kararlar arasında bulunan hüküm ile 4/B’li sözleşmeli personellerin naklen atanmaları durumunda önümüzdeki yıldan itibaren sürekli görev yolluğu alma imkanı getirildiğine dair haberimizi daha önce yayınlamıştık. 

TIKLAYIN

Bahse konu düzenlemeyle, 4/B’li sözleşmeli personeller, naklen atanmaları halinde 657’ye tabi memurların aldığı gibi harcırah kanununda yer alan ilgili hükme istinaden sürekli görev yolluğu alabileceklerdir. Harcırah kanununda hazırlanan ödeme emrinde sürekli görev yolluğu tutarı hesaplanırken, ödeme miktarını belirleyen unsurların başında memurun maaş derecesi yer almaktadır. Hakem kurulu verdiği kararında, sözleşmeli statüde çalışan devlet memurlarının sürekli görev yollukları hesaplanırken 5. derecede maaş alan memura ödenen gündelik tutar baz alınmak suretiyle bordro hesaplanacaktır.

GÜNDELİK MİKTARI 38,75 TL OLDU

Sürekli görev yolluğu ödemelerinde, sözleşmeli personeller için baz alınacak 5. dereceden maaş alan memurların 2019 yılı itibariyle gündelik tutarı ise; 38,75 TL’dir. Bu tutar her yıl bütçe uygulamalarında yapılan değişikliğe göre artış göstermekte yani değişmektedir. Önümüzdeki yıl olan 2020 yılında bütçe kanununda bulunan H cetvelindeki 5-15 derecedeki memurlara ödenecek olan yevmiye  tutarına göre 4/B’li sözleşmeli personellere sürekli yolluğu ödemesi hesaplanacaktır.

Kamu Hakem Heyetinin sürekli görev yolluğu ile yaptığı düzenleme madde 47’de yer almaktadır. 47. maddeye göre, sözleşmeli statüde kamuda görevli personellerin mevzuatı veya sözleşmeleri gereğince sürekli görev yolluğu ödenmeyenler hakkında 5 inci derecede bulunan kadrolu memurlar için tespit olunan gündelik tutarı esas alınır ibaresi yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 09:40

Mehmet Canayakın

Haber ve bilgi kaynağına çabuk ulaşmak ve bu kaynaklardan edindiğim bilgi ve haberleri ziyaretçilerimize sunmaya odaklanmış bir hikaye yazıyorum. Habere, olaya, olguya, belgeye ve bilgiye dayalı yazılar yazarak, sağlık haberciliğinde oluşmuş tabuları yıkmaya devam ediyorum.


İletişim Hesapları

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER