Hastane İçerisindeki Görev Yeri Değişikliği Mahkemeden Döndü: Emsal Karar!

Hastanede yaşanan aksaklıkları sosyal medya hesabı üzerinden dile getirdiği için hastane idaresi tarafından görev yeri değiştirilen sağlık personeli mahkemeye başvurdu. Mahkeme "Hastane içi görev yeri değiştirme bir cezalandırma metodu olarak kullanılamaz." kararını verdi.

Mevzuat 03.11.2021, 10:54 Zeynep Elmalı
Hastane İçerisindeki Görev Yeri Değişikliği Mahkemeden Döndü: Emsal Karar!

Sosyal medyada hastanedeki aksaklıkları dile getiren sağlık çalışanı,  hastane yönetimi  tarafından cezalandırmak icin acil servisten alıp başka bir yere vermesi üzerine ,konu mahkemeye taşınmış ve mahkeme bundan sonrası için dayanak olacak bir karar imza atmıştır.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Görev yeri değişiminin ihtiyaçtan kaynaklanmadığı ve kamu yararı olmadığı kanaatine varan mahkeme görevlendirmeyi iptal etmiş ve sağlık çalışanın mahrum bırakıldığı haklarında aynen iadesine hükmetmiştir. Hastane içi görev yeri değiştirme bir cezalandırma metodu olarak kullanılamaz. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Çalışanlar 4 hafta önce
Ankara Gülhane Hastanesinde bu işi güzel bir şekilde yapıyorlar. İstemedikleri bir kişide bir sorun yaratarak yer değiştirme yapıyorlar. Sindirme politikası hat safhada hastanenin kamu kurumu olduğunu unutup kendi evi gibi yönetmeye çalışıyorlar.
Acil 4 hafta önce
Başhekimler kral olmuş, şu an yöneticilere bir yaptirim yok, peki bu kaybedilen davaların masraflarını neden devlet ödüyor. Kişisel ego un faturası devlete kesilmemeli
........... 4 hafta önce
Kim takar mahkeme kararlarını, hukuksuzluk almış başını gidiyor!!!!
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?