PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Eşinin Yanına Tayin İsteyen Doktoru Reddeden Sağlık Bakanlığına Şeffaflık Tavsiyesi!

Hakkari’de aile hekimi olarak görev yapan doktorun eşinin sağlık durumuna istinaden İstanbul iline istediği tayin sağlık bakanlığı tarafından gerekçe gösterilmeden reddedildi. Doktor mağduriyetini KDK’ya taşıdı.

Mevzuat 10.08.2022, 10:26 Cansu Polat
Eşinin Yanına Tayin İsteyen Doktoru Reddeden Sağlık Bakanlığına Şeffaflık Tavsiyesi!

Hakkari ilinde 2021 yılı Ekim ayından itibaren aile hekimi olarak görev yaptığını belirten doktor, eşinden ayrı yaşadığını belirterek eşinin epilepsi rahatsızlığını gerekçe göstererek 11 yıldır aynı nöroloji uzmanı tarafından sağlık durumunun takip edildiğini belirtti.

Yakın dönemde eşinin epilepsi nöbeti aralıklarının sıklaştığını, tedavisinin optimize edilmesi için sık sık kontrole gitmesinin gerektiğini belirten hekim, gebelik planlaması gibi gerekçelerden ötürü belirtilen merkezde takip ve tedavisinin devam etmesinin gerektiğini Bakanlığa dilekçe ile sundu.

Hekim sunduğu tüm gerekçelerle beraber Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 19. Maddesine istinaden sağlık mazeretine bağlı tayin talebini Sağlık Bakanlığına iletti. Bakanlık ise herhangi bir gerekçe göstermeden talebini reddetti.

Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından doktorun başvurusu üzerine yapılan değerlendirme sonrası yapılacak yer değişikliğine ilişkin başvuruların reddedilmesi halinde kararların gerekçeli olması, hesap verilebilirlik ve şeffaflık ilkelerini teminen asgari düzeyde gerekçeye ilişkin bilgilendirmenin yapılmasını Sağlık Bakanlığı’na tavsiye etti.

Yorumlar (1)
abdullah 2 ay önce
şimdi şöyle bir şey var kendilerine gelince en basit şeyin hemen oluru gerçekleşiyorken bu talepleri kafadan reddeden bir anlayışa tam karşıdan karşıyım ve hele aynı dine mensup olduğunu söylüyorsa o zaman daha da kızgınlığım artıyor çift dikiş hataya tahammülün olması im kan sız!!!
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?