Yenidoğan Ambulansı uygulaması büyük beğeni topladı

Van İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren İl Ambulans Servisi Başhekimliği; ilin yüksek doğurganlık oranını göz önüne alarak, bebek ölüm oranlarının azaltılması ve yoğun bakım şartlarında taşınması hedefiyle, Türkiye’ de az ilde bulunan yenidoğan ambulansı uygulamasını Van’da başlatarak Sağlık Profesyonelleri tarafından büyük takdir topladı.

Gündem 11.08.2019, 21:54 11.08.2019, 21:58
Yenidoğan Ambulansı  uygulaması büyük beğeni topladı

2019 Ocak ayı itibariyle hizmete başlayan Yenidoğan Ambulansı uygulaması ile yenidoğan yoğun bakım tecrübesi olan ve gerekli eğitimlerini almış sağlık çalışanlarını bir ekipte toplayarak; yenidoğan hastaların daha uygun koşullarda taşınması hedefleniyor.

TIKLAYIN

Aynı zamanda İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Yenidoğan hastalarının daha uzak merkezlere hızlı ve güvenli bir şekilde taşınabilmesi için tam donanımlı bir helikopter ambulansının tahsisi ile ilgili Bakanlık nezdinde yoğun mesai harcıyor.

Minik bedenleri ile dünyamıza merhaba diyen yavrularımızın hayata tutunması konusunda Van İl Sağlık Müdürlüğünün bu çalışmasını bizde saglikpersonelihaber.net ailesi olarak kutluyoruz. 

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?