Yaralıya müdahale eden 112 ekibine taşlı saldırı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde inşaatın 2. katından düşerek ağır yaralanan işçinin yakınları, yaralıya müdahale eden sağlık ekiplerine taşlı saldırıda bulundu. Saldırı sonucu ambulansın camları kırıldı.

Gündem 23.05.2021, 17:28 Güler Sağlam
Yaralıya müdahale eden 112 ekibine taşlı saldırı

Olay, Akhisar Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki inşaatta meydana geldi. İnşaatta çalışan işçi Zafer E. (41), dengesini kaybederek havalandırma boşluğundan yaklaşık 5 metre yükseklikten beton zemine düştü. Ağır yaralanan adamı gören yakınları durumu 112'ye bildirdi.

Ağır yaralanan işçi, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından sedye ile ambulansa alındığı sırada yaralının yakınları ambulansa taşlı saldırıda bulundu. Yaralının içinde olduğu sırada taş isabet eden ambulansın camı kırıldı. Sağlık ekipleri saldırıya rağmen yaralıyı hızla hastaneye götürmek için çaba sarf etti. Acil servise getirilen yaralının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

112 Acil Servis ambulansında görevli sağlık ekibi, karakola giderek şikayetçi oldu. Polis şimdi taşlı saldırıyı gerçekleştiren şahısları arıyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlıkçılar 5 ay önce
şu rezilliğe bakın ya hiç bir baknlık yok ki personeline sahip çıkmasın destek vermesin yalnız bıraksın tepki göstermesin sağlık baknlığının personeli olmaktan tiksinir olduk bir yetkili çıkıpta tepki göstermiyor çalışanına sahip çıkmıyor 2 gün önce bir hemşire arkadaşa damar yolu açarken açıkttı diye bir yumrukkla yere düşürdü hasta yakını şimdi de bu ama ne bir açıklama var ne bir tepki covid rakamları kadar istatistik değerleri kadar değerimiz yok utanın birazz ayıptır ayıp bu zmanda bile çalışanlarınıza sahip çıkmıyorsuuz ey bakanlık ey sendikalar
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?