Vatandaşın Hastanede Temizlik İsyanı!

Balıkesir'de bir hastanede geçtiği iddia edilen olayda, tomografi çekimi için hastaneye getirilen vatandaşın mağduriyeti gözler önüne seriliyor. Önceki hastadan kaldığı tahmin edilen kanlı çekim alanı temizliği için çağrılan temizlik personelinin gelmemesine isyan eden vatandaş, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydederek Balıkesir Posta Gazetesine gönderdi.

Hastanelere alınan ve Ak Partiye yakınlıkları ile eleştirilen taşerondan kadroya geçen temizlik personelleriyle ilgili, aslında çok dillendirilmesede bürokrasi referanslı işe giren ve onların adeta korumalarında olan bir çok personelin temizlik işi yapmadığı, sözleşmeli yöneticilerin koltuk kaygıları nedeniyle il sağlık veya siyasi referansı olduğu için çekindiği bu personellere iş yaptıramadıkları defaatle gündeme gelirken, Bakanlığın bu konuda yayınladığı yazıların yöneticiler tarafından EBYS arşivine kaldırılarak işlem yapmadıkları sahada çalışan personeller zaten biliniyor.

TIKLAYIN

Liyakata göre değilde Müdürün yakını, il başkanın referansı, Başkanın akrabası, Başhekimin eşinin hemşerisi gibi kriterlerle işe alınan çoğu daimi işçide yaşanan disiplinsizlikler nedeniyle vatandaş adeta hastanelerden nefret eder duruma el biriliğiyle getirilmiş durumda. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 08:06

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER