Vatandaş Şikayetçi: Devlet Hastanesi Kirli ve Soğuk

Haberler Ağrı sitesinde yer alan habere göre Günde binlerce hastanın tedavi olabilmek için gittiği Doç. Dr Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi deyim yerindeyse pislik götürüyor.

Gündem 03.03.2021, 00:12 Güler Sağlam
Vatandaş Şikayetçi: Devlet Hastanesi Kirli ve Soğuk

Hastanede yaşanan pisliği, çalışmayan televizyonları kışın soğuğunda hasta odalarında yanmayan kaloriferleri fotoğraflayarak gazetemize ulaştıran okuyucularımız, yetkililerden bu hastanede hijyen konusunda gereken çalışmanın yapılmasını istediler.

Doç. Dr Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan hastaların mail ve iletişim kısmından haber sitemize gönderdiği görüntüler yürekleri burktu.

TIKLAYIN

Doç. Dr Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan hastalardan edinilen bilgilere göre hastaların kaldıkları odalarda hayatta kalma mücadelesi verdikleri ortaya çıktı.

Haber sitemize ulaşan görüntülerde kaloriferler yanmadığı için oda içerisinde battaniyelere sarılarak ısınmaya çalışan ve kendi montlarını çocukların üzerine üşümesin diye örttüğü görülen hastalar, gereken temizliğin ve hijyenin olmamasından şikayet etti.

1 yıldır televizyonların çalışmadığını, sıcak suyun akmadığını ve hijyenin son derece önem taşıdığı salgın döneminde gereken temizliğin yapılmadığını söyleyen hastalar, söz konusu durumu hastane yönetimine ilettiklerini fakat ilgilenen kimsenin olmadığını belirttiler.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Narkozcu01 1 ay önce
Oraya çöp atan vatandaşı hiç elestimek aklınıza gelmiyor mu oda da çöp kutusu yok mu hep yönetimi çalışanlari eleştirmek doğru değil
CovidAcil 1 ay önce
Neyseki Avrupa Saglik Sistemimizi Kiskaniyor!
Hhh 1 ay önce
Ağrı il sağlık müdürü ne iş yapıyor acaba.... Gerçi herkes biliyor ne iş yaptığını
El İnsaf 1 ay önce
Ağrı İl SAĞLIK MÜDÜRÜ gelip peteklerdeki pisliklerimi inceleyecek ee cahil. Hastanenin Temizlik görevlileri çalışmıyorsa il sağlık müdürü ne yapsın
Realite 1 ay önce
Şimdiye kadar hep sağlık personelinden çıktı o paralar. Vatandaş ısınsın, temiz, kaliteli hizmet görsün diye sağlık personelinin ödemelerinden kestiler o paraları. Vatandaş bize hangi hizmeti bedavaya, ucuza veriyor ki? Esnaf, tüccar, ev sahipleri , market,bakkal, İnternet siteleri her gün zam yapıp duruyor kalitesiz mallara. SGK nın verdiği cüzzi ödemelerle ameliyat, poliklinik hizmeti, görüntüleme laboratuvar hizmeti yapılamaz. Sut fiyatları uzun yıllardır artmadı yada minicik arttı halbuki giderler katlanarak artıyor, personel gideri artıyor. Ve bu paraların hepsi sağlık personeline düşük para vererek finanse edildi. Peçetesi, suyu, elektriği, ameliyat malzemesi daha ne var ne yok sağlıkçının cebinden çıkarak karşılanıyor vatandaşa resmen sağlıkçılar bakıyor. Bu gidişle kimse sağlık hizmeti alamayacak. Hastanelerin borcu artıyor. Hep sağlıkçıdan gitmesin vatandaşın cebinden de gitsin biraz. Vatandaş hastanelere aldığı hizmet için fark ödemeli.
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?