Tepkiler Nedeniyle Görevden Alınan Başhekim Yardımcısı SMA Twitiyle Yeniden Gündemde!

İstanbul BB Meclis üyesi Avukat Mücahit Birinci'nin, SMA hastası çocuklar için sosyal medya paylaşımına twit atan Gata Eski Başhekim Yardımcısı Ali Edizer yeniden gündeme geldi.

Gündem 03.01.2021, 22:45 03.01.2021, 22:52 Güler Sağlam
Tepkiler Nedeniyle Görevden Alınan Başhekim Yardımcısı SMA Twitiyle Yeniden Gündemde!

Mücahit Birinci’ye destek veren Doktor Ali Edizer, Türk Medeni Kanunu’nu hedef aldığı “İkinci eş alın” önerisinde bulunduktan sonra, GATA Başhekim Yardımcılığı görevinden alınmıştı. Dr. Ali Edizer Mücahit Birinci’ye destek verdi.

Milli Piyango'nun yılbaşı ikramiyesinde bu yıl büyük ikramiye 9-8-8-4-7-5-7 rakamlarının bulunduğu çeyrek bilete isabet ederken, satılmayan diğer üç çeyrek biletin 75 milyon liralık ikramiye tutarı Türkiye Varlık Fonu'na kaldı.

Toplumun farklı kesimlerinden binlerce isim ise sosyal medya üzerinden çağrıda bulunarak, Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon liranın SMA hastası çocuklar için kullanılmasını talep etti.

Bunu talep edenler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu ve tutuklu HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş da vardı.

Kampanya için tweet atan isimlerin paylaşımlarının ekran görüntüsünü paylaşan Avukat Mücahit Birinci, gülme emojisiyle birlikte “Hangi düğmeye basınca oluyor bu” ifadelerini paylaştı.

TIKLAYIN

Bu paylaşıma  GATA Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Menzilci Dr. Ali Edizer, destek verdi.

Edizer paylaşımında, “Bu detone koronun SMA hastalığı ile ilgili en ufak bir bilgileri var mıdır” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

İşte o paylaşımlar:

SMA HASTALIĞI NEDİR

SMA hastalığı Kas kaybı ve zayıflığa neden olan, ender rastlanan bir hastalıktır. Vücuttaki pek çok kası tutar ve hareket kabiliyetine etki eder. Bu nedenle görüldüğü kişilerin yaşam kalitesini ciddi derecede düşürür. Çocuklarda görülen bu hastalık bir süre sonra çocukların ölümüne neden olur. SMA hastalığı, tüm dünyada bebek ölümlerine yol açan genetik geçişli (kalıtsal) hastalıklar arasında ilk sırada gelmektedir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Dr 3 hafta önce
Meczub sana ne isteyen değilsin veren değilsin
Oğuzhan kurt 3 hafta önce
Sağlık çalışanlarının dertleri ek gösterge, maaş zammı vs iken, bu adamın derdi siyaset mi olmuş. İnsanların hastalıklarıyla uğraşması gerekirken siyasetin konuştuklarıyla uğraşıyor. Onu geçtim nasıl rahat konuşabiliyor. Siyaset yapabiliyor.
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?