PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Taban Ek Ödeme İçin Kulis Bilgisi Dediklerine Bakmayın! O Rakamlar Sendika Talebi Çıktı!

Sosyal medyada dolaşıma sokulan ardından bazı mecralarda külis bilgisi olarak duyulan taban ek ödeme tutarları tablosu bir Sağlık Sendikasının Bakanlıktan talebi olduğu ortaya çıktı.

Gündem 22.07.2022, 05:44 22.07.2022, 09:51 Cansu Polat
Taban Ek Ödeme İçin Kulis Bilgisi Dediklerine Bakmayın! O Rakamlar Sendika Talebi Çıktı!

Part time ek iş yapanlara 3 haberi 10 TL’ye yazdırarak trollük yapanlar, Bakan Koca’nın bir hekimle yaptığı görüşmede aktardı ödemeyle ilgili bilgiyi “kim ne kadar taban ödeme alacak bilgilerini haberimizde derledik” şeklinde sahte tablo eşliğinde sağlık çalışanlarına lanse etti.

Hürriyetçi Sağlık Sen tarafından yapılan bir araştırma ile hemşire ünvanında görev yapan bir sağlık personelinin en düşük devlet memuru maaşı ile aynı ücreti aldığını tespit etti. Sendika Sağlık Bakanlığından döner sermaye ek ödemesinde dağıtılabilecek döner sermaye ücretlerinin artırılması ile beraber bir taban belirlenmesini bakanlıktan talep etti.

Bilindiği gibi temmuz ayı itibari ile sabit ek ödemeler genel bütçeye aktarılmış ve sahanın beklentisi tüm sağlık çalışanlarına temel maaşlarının üstüne yeni bir sabit ek ödeme verilmesi olmuştu.

Sendikanın tabanı ek ödeme ile ilgili sağlık personelleri için talep ettiği tutarlar aşağıda gösterilmiştir:

Daha önce bayram kutlaması sırasında bir hekimle görüşen ve döner sermaye için hazırlanan yönetmelik ve diğer taban ek ödemeyle ilgili bilgiler veren Bakan Koca'nın açıklamalarını sadece ve sadece saglikpersoneliHABER.NET olarak Bakan Koca İle Görüşen Hekim: Hastane Katsayısı Geliyor, Ek Ödeme Yönetmeliği Çok Sıkı Hazırlanıyor Haberimizde vermiştik. Merak edenler detaylı bilgiyi haberimize tıklayarak öğrenebilirler.

Diğer taraftan devlet memurlarına verilen zam oranında artış gösteren, vergi, izin-rapor gibi herhangi bir kesintiye tabi tutulmayan yeni bir sabit ek ödeme sisteminin sağlık çalışanlarına getirilmesi yıllardır yaşanan mağduriyeti kısmen çözüm üretecektir.

Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Başkanı Muhammet Birinci konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Bu rakamlar birer taban olacak, doktorumuz üstüne performansını, acil hemşiremiz, ambulans şoförümüz tabanın üzerine acil farkını alabileceği bir sistem istiyoruz'' Dedi. BİRİNCİ ayrıca : '' Tabandan ödenen miktarın ise performanstan mahsup edilmeden tamamen başka bir ödeme kalami gibi hesaplanmasını istiyoruz”

Yorumlar (15)
Dr 3 hafta önce
Sendikaların bizler layık gördükleri bu demek ki. Kimin tarafındalar belli değil
dağıtılsın paralar 3 hafta önce
o kadar para kaldı hastanelerin cebine dağıtsınlar o paraları her personele. hocalara 30-40 bin veren idareler sağlık personeline en az 3000 lira vermeli
Furkan 3 hafta önce
La ysp sendikaları, siz kimsiniz de doktor adına talepde bulunuyorsunuz :).
:)) 3 hafta önce
Olm ysp değil misin? Neyden gocunuyorsun? Bakanlıgın seni tarif ederken kullandigi unvan. Asagilik kompleksiniz baydi, 2 metre ötede agla..
Ysp babandır 3 hafta önce
Sen bu dili kullanmaya devam ettikçe güzel kardeşim, sen ve senden sonrakiler daha çok çeker, mustehak aj
Dr 3 hafta önce
Zaten mantıksız normalde riskli birimde hemşirenin tabanı zaten 600tl hekimin tabanı ,6-8bin TL normalde olan

Ama sendika hemşirenin 600tlden 3000e yükseltiyor uzman hekimin ise 6bin TL'den 7500e yükseltiyor şaka gibi
Sağlık camiası 3 hafta önce
SATILMIŞ SENDİKALAR.BİN KEZ YAZIKLAR OLSUN.
Veli 3 hafta önce
Bulut cerrah adlı hemşire algı oluşturdu bakanlık verdi diye algi olusturdu
Exsen 3 hafta önce
Bu para çalışırken ekip işi dağıtılırken ekip dışı olursun...
YSP 3 hekime 5 he ahajzjzjsjjxx 3 hafta önce
YSPye 3 hekime 5 verilirse işte o zamangerçek bir grev yapılır,YSP gibi hekime zam gelince hekim maketi yakan bir zihniyet olduğu için hekim sendikaları kuruldu zaten.Ve YSP eyleminde bir gram iş aksamazken doktorların eyleminde otomatikmen YSPlerinde eylemli gözükmesi(betonu hastane yapan içindeki doktordur) hastaneleri bomboş kıldı.
Sağlık astsubayi 3 hafta önce
Ben riskli birimde çalışıyorum nornal stabil 5 hastaya bakanla ayni performansi mi alacaz sacmalik. Tabani getir sonra kat sayi yayınla o katsayiya gore riskli biridme mormal birimde calisana odeme ver bu kadar basit . Duz memurla bile ayni maasi aliyor n
Ysp babandır 3 hafta önce
Her yerde kendinizi üstün görmeye devam edin hiçbir zaman hiçbir yerde destek bulamazsınız bunun mantıklı uygulamalarını görmeye devam edeceksiniz anlaşmaya varacak uslubunuz olana dek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?