PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Suriyeli Doktor Türk Başhekimin Kararıyla Görevden Alınması Protesto Edildi!

Şarku’l Avsat’ta yer alan habere göre; Mare Ulusal Hastanesi’nden bir kaynak, Dr. Hiccavi’nin hastanede çalışan Ali Rıza isimli bir Türk sağlık görevlisi ile sorun yaşayan Dr. Rafei Alvan’ın yanında olması nedeniyle yönetim tarafından geçtiğimiz Cumartesi günü görevden alındığını iddia etti.

Gündem 10.08.2021, 10:12 10.08.2021, 17:51 Güler Sağlam
Suriyeli Doktor Türk Başhekimin Kararıyla Görevden Alınması Protesto Edildi!

Halep’in kuzeyinde, Türkiye ve ona yakın grupların elinde olan olan Mare şehrindeki Mare Ulusal Hastanesi yönetimi ve Türk Başhekim, Dr. Osman Hiccavi’yi hastanedeki görevinden uzaklaştırıp, Türkiye etkisindeki tüm bölgelerde çalışmasını engelleme kararı aldı.

Hastane önünde toplanan çok sayıda doktor, aktivist ve sivil bu kararı protesto etti. Protestocular, kişisel bir meseleye dayanan kararın iptal edilmesini ve doktorun bir an önce görevine geri dönmesini isterken, keyfi olarak nitelendirdikleri bu kararı kınamak için gösteri ve protestoları sürdüreceklerini duyurdu.

Dr. Hiccavi’nin Türkiye veya insani yardım kuruluşları tarafından desteklenen, tüm hastanelerde çalışmasını yasaklayan bu karar Suriyeli doktorların şefi tarafından imzalanmadı.

Özgür Halep Doktorlar Sendikası, Dr. Osman Hiccavi’nin Mare Hastanesi’nden ihraç edilme kararının herhangi bir hukuki veya idari sebebe dayanmadığını ve bunun keyfi bir karar olduğunu söyledi.

Yorumlar (1)
Ali Hemşire 1 yıl önce
Açıktan Türkiye düşmanlığı yapan pyd yandaşı bir hekimdi geç kalınmış bir karar
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?