Sözleşmeli Yöneticilik Süresi Uzuyor mu?

694 sayılı KHK ile görev yapan sözleşmeli sağlık yöneticilerinin temmuz 2020 döneminde sözleşme süreleri sona eriyor. Sözleşme yenileme ile ilgili Pandemi sonrasında belirsizlik devam ediyor. Bu belirsizliğe rağmen aldığımız bilgilere göre Sağlık Müdürlükleri yeni sözleşme dönemi için çalışmalara başladılar.

Sözleşmeli Yöneticilik Süresi Uzuyor mu?

694 sayılı KHK kapsamında görev yapan il sağlık müdürü, başkan , başkan yardımcısı, uzman, başhekim, başhekim yardımcısı, ilçe sağlık müdürleri ile Hastanelerin Sağlık Bakım ve İdari Mali Hizmetler Müdürlerinin sözleşmeleri Temmuz 2020’de bitiyor. 

TIKLAYIN

Son gelen bilgilere göre 179 ülkede yaşanan covid-19 pandemesi nedeniyle ülkemizde de sağlık olağanüstü bir dönemden geçiyor. Pandemi ile savaşta sağlık kurumlarının yönetim kademesi adeta karargah görevi görüyor. Sağlık Müdürü,  İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun sekreteryasını ve Validen sonraki en önemli üyesi, Kamu hastaneleri başkanı pandemi hastanelerin yönetimini,  Halk Sağlığı başkanı ise  filyasyon işlemlerini yürütüyor. 

Normalleşme takviminin henüz netleşmediği şu günlerde sözleşmesi sona erecek sağlık yöneticilerin durumu merak ediliyordu. Aldığımız bilgilere göre sözleşme dönemi 3 ay daha uzaması planlanıyor. Ancak Bakanlık bu konuda henüz somut bir adım atmadı. Belirsizliğin devam ettiği bu günlerde kulislere yansıyan yeni bilgilere göre sağlık müdürlüklerinin hastaneler için sözleşmeli yöneticilik çalışması yaptığı, listelerin hazırlandığı öğrenildi. 

İl Sağlık Müdürlerinin sözleşmesi 15 Haziran 2020'de diğer sözleşmeli yöneticilerin ise 15 temmuz 2020 de sözleşmeleri sona eriyor. Sözleşme uzama belirsizliği ve yerelde yeni sözleşmeli yönetici listelerinin hazırlanması da gösteriyor ki Sağlık Bakanlığı bu konuda yaşanan belirsizliği acilen çözüme kavuşturması gerekiyor.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 21:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaparlar mı? Yaparlar!
Yaparlar mı? Yaparlar! - 5 ay Önce

İl müdürleri sosyal medyalarında bir anda illerinde durumun vahim olduğunu ifade eden paylaşımlar yapmaya başladı. Durum vahimse bakanın paylaştıkları ile neden uyuşmuyor, cumhurbaşkanlığınca normalleşme neden tüm hızıyla sürüyor? Yoksa il müdürleri vahim tablo çizmeye çalışarak sözleşmelerin uzaması için algı mı oluşturuyor? Nihayetinde hepsi öğrendi bu işleri.

Mynet 16
Mynet 16 - 5 ay Önce

%65 i il müdürlerinin değişecekmiş
Uzatma en fazla 1 ay (temmuzda ) olacakmış ...

Merkez
Merkez - 5 ay Önce

Uzun yıllardır merkez teşkilatta çalışıyorum, ilk defa ilindeki yöneticisinden şikayet eden iş ve işlemleri yöneticisinin bilmediğini söyleyen durumlar ile karşılaşıyoruz.

Aylin İSTANBUL
Aylin İSTANBUL - 5 ay Önce

UZAMASIN ALIN GÖREVDEN.YOKSA YENİ PROBLEM VAR DEMEK.

İlker
İlker - 5 ay Önce

Uzatmaya gerek yokki. Calisan idareciler degil saglik personeli uzatilirsa 3 ay daha mantıklı ezilecegiz moral motivasyom kalmadi haksizlik adaletsizlik hatsafhada artik yeter

Lordlar Kamarasına Ayıp Olur
Lordlar Kamarasına Ayıp Olur - 5 ay Önce

Bence uzatılmasın.Çünkü daha görev alamayan kim bilir kaç tane milletvekili oğlu,kızı, teyzesinin oğlu,dayısının kızı, kayınçosu olan var.Onlara yazık değil mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Şennur payar
Şennur payar - 5 ay Önce

Bizde Kayseride bilim yapılıyor diye seviniyorduk meger hastane bilim kurulu yerine sürgün kurumu kurmuşlar hemsiremize bir saglık personeline yapılan haksızlıgı şidetle kınıyorum

Ankara
Ankara - 5 ay Önce

Ankara Destek pandemi sürecinde ne yaptı?


SIRADAKİ HABER