Şok İddia: Sağlık Müdürlüğünde Atamaları Saidi Nursiye bağlı Yazıcılar Yapıyorlar: Milletvekilleri Bile Etki Edemiyor!

İl Sağlık Müdürlüğünde il içerisinde yapılan atamaları Saidi Nursiye bağlı Yazıcılar kolunda etkin isimlerin yaptığı yazan Pusula Gazetesi yazarı Ali Rıza Tığ'ın yazdıkları okuyanları adeta şok ediyor.

Şok İddia: Sağlık Müdürlüğünde Atamaları Saidi Nursiye bağlı Yazıcılar Yapıyorlar: Milletvekilleri Bile Etki Edemiyor!
banner71

Yazıcı, Çizici, Nurcu, Süleymancı, Ensarcı, Sansarcı, Fetöcü, Getöcü başlıklı köşe yazısında Ali Rıza Tığ, "Zonguldak’ta İl Sağlık Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde Saidi Nursiye bağlı Yazıcılar kolu etkin. Atamaları onlar yapıyorlar. Geleni, gideni ayarlıyorlar. Ne yerel siyaset, ne milletvekilleri etki edemiyor." dedi.

TIKLAYIN

İşte O Yazının ilgili bölümü;

Siyasetteki zaafiyat böyle devam ederse, kamu kurumlarına çöreklenen tarikatlar yapar il müdürü atamalarını. Daha açık nasıl söylememiz gerekiyor.
Zonguldak’ta İl Sağlık Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde Saidi Nursiye bağlı Yazıcılar kolu etkin. Atamaları onlar yapıyorlar. Geleni, gideni ayarlıyorlar. Ne yerel siyaset, ne milletvekilleri etki edemiyor.
Her kurumu bir tarikata bağlamışlar. 15 Temmuz olunca “Aaa nerden çıktı bu hainler?” filan diye bağırıyoruz. Devletin içinde devletten başka bir yapılanma olur mu?
Yazıcı, Çizici, Nurcu, Süleymancı, Ensarcı, Sansarcı, Fetöcü, Getöcü nereye kadar? Liyakat yok. Tarikata bağlılık var. Biz şimdiden uyarımızı yapalım. Sonra niye böyle diye sorulmasın.

Pusula Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 01:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Demirkonyevi
Mehmet Demirkonyevi - 3 hafta Önce

Sivastada menzilciler yapıyor liyakat dediğin tarikat içinde olsun yeter

Ankara
Ankara @Mehmet Demirkonyevi - 3 hafta Önce

Ankara Taşhiye Molla Muhammed Urfa mı???? Haydi cevap yoksa Kim?

Recep Aksu
Recep Aksu - 3 hafta Önce

Kesin bilgi ve belge olmadan bu şekilde bir grubu töhmet altında bırakmak ne kadar doğru?
Yakışıyor mu..
Bu şekilde dindar insanlar da lekelenmeye çalışılıyor..

abuzer
abuzer - 3 hafta Önce

Yazıya bak "Siyasetteki zafiyet böyle devam ederse" ne demek ne yani bu atamaları siyasiler mi yapsın? Bir cemaatin bu atamalara karışması ne kadar yanlışsa siyasetin de karışması o kadar yanlıştır. Ne zaman bu fikir her kesimde idrak edilirse, atamalar ve yükselmeler eşit kriterli bir yarışma usulüne bağlanarak en yetkin kişiyi seçmeye yönelik yapılırsa, kimsenin dahil olmadığı kimsenin torpil bulmak için yollara düşmediği bir sistem kurulursa işte o zaman devlette liyakat esas olmuş olur. İşte o zaman bu devlet çürümüş kokuşmuş kadrolardan kurtulup kalkınmaya ve kişilerin değil toplumun refahı için çalışmaya başlar

Sağlık çalışanı
Sağlık çalışanı - 3 hafta Önce

Kahramanmaraşta' da kimin yaptığı belli değil kapanın elinde kalıyor

Cevahir cevahir
Cevahir cevahir - 3 hafta Önce

Sakarya da da hakyol ve süleymancılar

Ah ah
Ah ah - 3 hafta Önce

Sözün bittiği an illerde oyları vatandaş veriyor tarikatlar değil ona göre hareket etmek lazım tarikatın oyu nereye kadar

Saglıkçı
Saglıkçı - 3 hafta Önce

Maalesef öyle mesela Van Sağlık Müdürlüğün de tamamen onlar etkili orada çalışırken bu cemaate bağlı kendini şıhın torunu olarak tanıtan Diyadin adında biri tüm atamaları yapıyordu adam sağlık müdürünün odasına elini kolunu sallaya sallaya girip çıkıyordu. Liyakat ta ki son durum bu ne yazık ki.

Ankara
Ankara - 3 hafta Önce

Ankara da durum ne? Taşhiye Molla Muhammed Urfa doğru mu ki?? Soruyoruz?


SIRADAKİ HABER