Savcının Doktoru Gözaltına Aldırdığı Olayın Perde Arkası!

Osmaniye Devlet Hastanesinde ortopedi polikliniğinde doktora randevusu olmadığı halde muayene olma isteği geri çevrilmesi nedeniyle Ortopedi Uzmanının polis nezaretinde gözaltına alınmasının perde arkası twitter'da "Ayşegül" isimli kullanıcı tarafından tüm yönleriyle anlatıldı.

Gündem 13.04.2021, 21:04 13.04.2021, 21:38 Güler Sağlam
Savcının Doktoru Gözaltına Aldırdığı Olayın Perde Arkası!

İşte Olayın Perde Arkası;

Osmaniye’den olay özeti: İlk muayeneyi yapip atel takan doktor o gün izinli. Savcının randevusu falan yok, çıkmış gelmiş kendi doktorunun izinli olduğunu öğrenince bağıra çağıra ortopedi HEYET polikliniğine dalıyor sekreteri eliyle iterek.

Icerde hasta var, o sırada Dr Kemal telefonda acildeki bir hastayla ilgili acil hekimiyle gorusmekte. Telefonu kapatip, bana bakacaksın diye bağıran adama dönüp “beyfendi noluyor? içeride hasta var dışarı çıkın” diyor.

Adam “ben cumhuriyet başsavcısıyım ( başsavcı değil savcı aslında kendisi )sen bana odadan çık diyemezsin” diye bağırmaya devam ediyor. Dr Kemal konuyu anlamaya çalışıyor “burası heyet polikliniği, zaten kendi doktorunuza kontrol olmanız daha doğru olur” diyor.

Savcı sandalyeye oturup telefonunu çıkarıp “sen gör bak nasıl muayene ettirecegim sana kendimi” diye tehdite başlıyor. O sırada kons için servisten arıyorlar, Dr Kemal "biz sizinle diyalog kuramıyoruz" diyip konsa gidiyor, sekreter de çıkıyor odadan.

Aşağı dönünce odanin kapisi kapali, hastalar dışarıda yığılmış, kapiyi aciyorlar savcı hala oturuyor tekrar bağırmaya tehdite basliyor. “Bekleyen hastalari muayene etmem lazım engel oluyorsunuz diyor” Dr Kemal, tehditler devam edince beyaz kod veriyor.

TIKLAYIN

Hastane polisi ve güvenlik geliyor Savcı odadan cikarilamayinca Dr Kemal tutanak tutup odayi terkediyor. Koridordan kamera kayıtları mevcuttur. Sonra baska bi ortopediste giriş açılıp savcının tedavisi tamamlanıyor( sistemde kaydı mevcut) hastaneden ayrılıyor.

Savcı arkadaşı olan başka bir savcıyı arıyor, 4 civarı polisler geliyor. Dr Kemal “akşam nöbetçiyim gelemem” diyor. Polisler “Savcının talimatı var kendi rizanizla gelmezseniz ters kelepçe takip götüreceğiz, uzatmayın” diyorlar. Gerekçe savcıya hakaret.

O noktada whatsup grubundan haber gidiyor desteğe gidiyorlar. Konvoy halinde adliyeye gidiliyor( olay büyüyünce başsavcı emniyet yerine adliyeye getirilmesini söylemiş) 3 saat bekleniyor adliyede. 45 dk sekreterin 1 saat Dr Kemal’in ifadesi alınıyor.

Sekretere “ifade vermeye emin misin haksiz çıkarsanız başınız derde girer” diye baskı yapılıyor. Dr Kemal’e “sen eşinle covid geçirince psikolojin bozulmuştur” gibi laflar ediliyor ifade alınırken. Dr Kemal serbest bırakılıyor ama soruşturma devam edecek deniyor.

Sonra başsavcı arayıp başhekimi azarlamis özür dileyeceksiniz demis.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Adam 1 ay önce
Burda yorum yapan bir arkadaş var devamlı ona şimdi soruyorum 1 Gr gurur var mı sende
misafir 4 hafta önce
yani anlamıyorum moderatör neden banlamaz bu tarz provakatör tipleri ?
hemşire 1 ay önce
olayda kopukluklar var ve yalan ifadeler
başsavcının da dediği gibi doktorun savcıya hakaretleri var
Adam 1 ay önce
kusura bakma abisi abla biraz rahatsız bizde alışmaya çalışıyoruz mesleğin kara koyununa
Sıra bekleyen hasta 1 ay önce
Ya sen kimsin Allah aşkına biz oradaydık sıra bekliyorduk içeride olanlar tamda öyle oldu hemşire Dr damı gönlün var yoksa savcı senin eşin i de yazıyorsun Dr beyin hakarwtiyok adliye olayını bilmeyiz biz sırada biz beklerken olay tamda böyle oldu
vatandaş 1 ay önce
savcımıza komple peşindeler
adalet 4 hafta önce
doktorların kişilere nasıl davrandığını çok iyi bilen birisiyim doktor sert kayaya çarpmış bu sefer yine hasta boynunun büküm gidecek zannettiydi ama olmadı olay bu
Murat reis 3 hafta önce
Kişiliğini makamından alanlar, makamları elden gidince kişiliksiz kalırlar
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?