Salgınla Mücadele Eden Sağlık Çalışanlarının Ekipman ve İdareci Sorunu!

Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ve Bakanlığın koronavirüsle yaptıkları mücadele gerçekten takdire şayan. Ancak bu durum sahada çalışan sağlıkçı arkadaşlarımızdan aldığımız yoğun ekipman sorunu yaşıyoruz gerçeğini maalesef gölgeliyor. Çalışanlar adeta haykırarak “Koronavirüs salgınıyla mücadele değil, ekipman sorunu ve odalarından çıkmayan “empati yoksunu” idarecelerimizin insiyatif almayan yaklaşımlarından korkuyoruz dediler.

Salgınla Mücadele Eden Sağlık Çalışanlarının Ekipman ve İdareci Sorunu!

Türkiye’nin dört bir tarafından farklı hastanelerden saglikpersoneliHABER.net sitemize ulaşan sağlık çalışanları, “bizler eksik malzeme, sınırlı ekipman ile bu salgınla mücadele etmekde zorlanıyoruz. Korkuyoruz!!! Eksik ekipman yüzünden virüs kapmaktan ve özellikle bu virüsü annemize, çocuğumuza yani sevdiklerimize taşıyacağımız endişesi nedeniyle sınıfr moral ve motivasyonla çalışıyoruz” mesajları atıyorlar. 

Koruyucu ekipman olmadan materyal taşıtmaya zorlanan sağlık personellerine eziyet edilmeden derhal vazgeçilmelidir. Hastadan alınan materyalin halk sağlığı laboratuvarına götürülürken bile koruyucu ekipmansız götürüldüğü sitemize ulaşan bilgiler arasında.

TIKLAYIN

Yetkililere sesleniyoruz! Ekipman sorunu artık Bakanlığın ilk olarak ve acilen çözüme kavuşturması gereken ilk konudur.

Mesaisini odasından çıkmadan, yandaş, arkadaş, eski dost, eski temsilci gibi Türkiye’nin sağlık politikasına zerre katkıları olmayan ama yağdanlık konusunda profesör bilgisine sahip kişilerle sohbet ederek geçiren idarecilerle bu MÜCADELE YÜRÜTÜLEMEZ!!! Mesai saatini bitirir bitirmez koşa koşa evine giden yada kendilerine özel oteller ayırt ederek en küçük bir yüz kızarması yaşamadan bunu dillendiren yöneticiler yüzünden motivasyonu kalmayan sağlıkçılar nereye kadar yalnız bırakılacaklar. 

Bugün Ankara’nın göbeğinde merkez laboratuvarında çalışanlar 1 ayda toplam 40 saat mesai yapacaklar 3 hafta evlerinde oturacaklar, ama aynı kurumun acil servisinde çalışanlar ise 144 hatta 168 saat çalışacak şekilde planlama yapan idarecilere dur diyecek bir makam, bir yetkili yok mudur? Koronavirüs testi pozitif çıkmış hastalar bulunan hastanede, maske takan personele şaşkınlık ifadesiyle “hayırdır niye takıyorsun” diye soran, bu yetmezmiş gibi odasından çıkmamanın rahatlığıyla olsa gerek, “bu kadar korkmayın, bişey olmaz” aklı vererek sevdiklerine virüs bulaştırma endişesi yaşayan sağlıkçılarla Ankara’da hastanelerde görev yapan idareciler dalga mı geçmekteler!! 

Bugün Ankara’nın belli başlı hastanelerinde bile hatta karantina hastanesi yapılan yerlerde bile kriz masası kurulmadan, herhangi bir idareci gözetimi olmadan, eksikler ve acil karar alınması gereken işlemler için bile telefonunu ya açmayan yada açtığında azarlar gibi konuşan idareciler varken, planlama adına hiç birşey yapmadan eve gidip, sorun söylendiğinde haftaya hallederiz lakayıtlığını gösteren referans AĞALARINA kim dur diyecek!

SAYIN BAKANIM; O KOLTUĞA NASIL OTURDUKLARINI ALLAH’A HAVALE ETTİLERİ İDARECİLERİNİZİN ARTIK ELLERİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALARI GEREK MİYOR MU?

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 02:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 7 ay Önce

Haberin her harfine imzami atiyor tebrik ediyorum genel boyle.maasi icin idareci olanlarin is yapmakta kriz yonetmekten haberi yok.bari trilyonluk varoyetine ragmen gecedini gunduzune katan sayin bakanimiza bakinda utanin diyecem ama utanma sizde ne arar

ESMANUR
ESMANUR - 7 ay Önce

türkiyede sağlık sistemi çökmüştür. hiç bir şey sağlık bakanının açıklağı gibi değil. Malzeme yok. uzman doktorlar hastaları muayene etmeyi geçtik hiç görmeden yatırıyorlar ve hiçbir şekilde hastalarını görmeye servise gelmiyorlar. sahadan bildiriyorum.

Elif
Elif - 7 ay Önce

Sadece sağlıkçılarda yaş şartı var diğer kurumlarda yok insanları dışlamayın yaş şartı kaldırılmalı

semiha çiğdem
semiha çiğdem @Elif - 7 ay Önce

yaş şartı derken anlamadım

Sivasli
Sivasli - 7 ay Önce

Akp ye oy yok

İstanbullu
İstanbullu - 7 ay Önce

Akp hep oy verdim bundan sonra boşa atarim

Bagımsız saglıkcıbu
Bagımsız saglıkcıbu - 7 ay Önce

Bu virüs belası kalksın madalya almak için bu yazdıgınız mahluklar en ön sırada yer alırlar hebsi kahraman olur

Neslihan
Neslihan - 7 ay Önce

Maalesef aynı sorundan bizde muzdaripiz

Calisan
Calisan - 7 ay Önce

O kadar dogru ve hakli bir haber ki diyecek laf yok


SIRADAKİ HABER