Sağlıkçıya Karikatür Şoku: 4 Yıl Önce Paylaştığı Karikatür Yüzünden 30 Bin Lira İstediler!

Kendisine ait İnternet sitesinde karikatür paylaşan sağlık çalışanı 30 bin liralık tazminat davasıyla karşı karşıya kaldı. Tüm girişimlerini sonuçsuz bırakarak geri adım atmayan karikatüristler ise sağlıkçılar başta olmak üzere birçok insanın tepkisini çekti. Twitter ve ekşi sözlükte yüzlerce yorum alan #KarikatürDavalarıİncelesin tagına mesaj yazan vatandaşlar tepkilerini dile getirdiler.

Gündem 11.01.2021, 19:39 11.01.2021, 19:47 Güler Sağlam
Sağlıkçıya Karikatür Şoku: 4 Yıl Önce Paylaştığı Karikatür Yüzünden 30 Bin Lira İstediler!

Benzer başka davalarda da sürekli tepki alan karikatüristlerin bu konudaki tutumunun ne yönde olacağı ise merak konusu. Sağlıkçılar ceza alma olasılığı ile yüz yüze kalan meslektaşlarına #KarikatürDavalarıİncelesin etiketi ile destek veriyorlar.

Her meslekten yüzlerce mağdur var. Bu mağdurlardan sonuncusu da bir sağlık çalışanı oldu. Sürekli yeni mağdurlar görüyoruz. 30.000 lira para isteniyor. 4 Bin 500 lira maaş aldığını söyleyen sağlık çalışanı yaşadıklarını flood’da anlatmış. Parayı ödediğinde evini geçindirmeyeceği söylüyor.

Çaresizliği fotoğraflardan anlıyoruz.Son yıllarda karikatüristler anlaştıkları hukuk buroları aracılığıyla telif davaları açıyorlar. Yapılan yorumlarda matematiksel olarak kazananın sadece avukatlar olduğu söyleniyor. Avukatlarının dava başına 6000 Lira gibi bir rakam aldığı söyleniyor. Öte yandan ukuk bürosunun bilerek uzlaşmaya yanaşmadığı söyleniyor. Uzlaşırsa davadan gelecek parayı alamayacağı için bu durumların ortaya çıktığı iddia ediliyor. Konunun devamı ve diğer ekşi sözlük yazar yorumları için tıklayınız.

TIKLAYIN

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Ahmet 5 ay önce
Arkadasimiza cok uzuldum. Umarim erdil bey ve selcuk bey davalarini geri cekerler.
smemuru 5 ay önce
bir sağlık çalışanı olarak bizlerde dava edildik. yapacak bişi yok parayı ödeyin diye gırtlağımıza çöktüler
12
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?