PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Personeline 'Vatan Haini' Dediği İleri Sürülen Başhekim Görevden Alındı!

Çal Devlet Hastanesi Başhekimi Halil Oğuzhan Z. hakkında; sağlık çalışanını “mahkum odasına” kilitlediği, ”sus, otur yerine, terbiyesiz. şerefsiz vatan haini, terörist” şeklindeki ifadelerle hakaret ettiği iddiaları sonrasında yargıya taşınan olayda yeni gelişme yaşandı. Denizli Çal Devlet Hastanesi Başhekimi görevden alındığı belirtildi.

Gündem 10.08.2021, 09:40 10.08.2021, 09:48 Güler Sağlam
Sağlık Personeline 'Vatan Haini' Dediği İleri Sürülen Başhekim Görevden Alındı!

Biz Sağlık-Sen Genel Başkanı Cihan Tekin tarafından yapılan açıklamada;

Üyemize yaptığı Mobbing ve haksız tutum karşısında Yoğun girişimlerimiz sayesinde ve sosyal medyanın desteği ile Denizli Çal Devlet Hastanesi Başhekimi görevden alınmıştır. Bu sürece destek veren tüm siyasetçilere, il, ilçe başkanlarına da ayrıca teşekkür ediyoruz dedi.

NE OLMUŞTU?

Çal Cumhuriyet Savcılığının İddianamesine konu olan;

Soruşturma No : 2020/715       Esas No : 2021/39 dava dosyası açılmıştır.

DELİLLER : İddia, Kamera inceleme ve çözümleme tutanağı, sabıka kayıtları, şüphelilerin ifadeleri, müşteki ve tanık beyanları ve tüm dosya kapsamı neticesinde; şüpheli Başhekim Halil Oğuzhan Zorlu'nun üzerine atılı hakaret ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını işlediğinin sabit olduğu tespit edilmiştir.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Çal Devlet Hastanesinde sözleşmeli personel olarak görev yapan ve ayrıca kısa süre önce Biz Sağlık-Sen üyesi olan Evin Ç. Göreve başladığı günden itibaren sistematik mobbing ile karşı karşıya kaldığını, sürekli dışlandığını, çalışma arkadaşları ile arasına mesafe koymaları yönünde telkinde bulunulduğu şeklinde  iddiaların ardı arkası kesilmemiş.    

Laboratuvar çalışanı arkadaşı hakkında şikayetçi olmak için başhemşirenin odasına giden üyemiz durumu aktarırken bir anda başhemşirenin beyaz kod vermesi üzerine üyemiz güvenlik eşliğinde hastane dışına çıkartılarak saatlerce bekletiliyor. Durumu öğrenen Başhekim laboratuvar Teknisyeni olan Sağlık çalışanını “Mahkum Odasına Kilitleyin” talimatı veriyor. Güvenlik ekiplerince sağlık çalışanı ve aynı zamanda üyemiz Evin Ç. mahkum odasına kilitleniyor. Başhekim üyemiz hakkında "sen sus, otur yerine, terbiyesiz, adi, şerefsiz, vatan haini" diyerek bunu hastaneye sevk edin şizofrendir bu vs. gibi akıl almaz hakaretlerde bulunuyor.

Doğu kökenli olan üyemiz Evin Ç. Hakkında bu teröristtir diyecek kadar ırkçı tavır sergileyen başhekimin amacının üyemizi memuriyetten men etmek olduğu açıktır.

Pandemi döneminde canla başla çalışan sağlık çalışanlarının Liyakatsiz ve torpilli atama sonucunda devletin makamını hırs ve egolarını tatmin etmek için kullanmalarına artık müsaade edilmemelidir.

Adaletin tecelli edilmesini, hukukun önünde kişi, kurum ve zümrelerin eşit olduğu anlayışı ile  bu olayın örtbas edilmesine fırsat verilmeden kamuoyunun ve sağlık çalışanlarının vijdanlarına dokunan bu çirkin eylemin failleri hakkında idari işlemlerin biran önce başlatılmasını umuyorum.

Savcılık Soruşturma bilgi ve belgeleri şahsımda mevcut olup, yargıya taşınan bu olay hakkında daha fazla detaya girmeden, Kişi hürriyetine yapılan bu ilkel yaklaşımı kınadığımı belirtiyor;

İlgili kişi hakkında Denizli İl Sağlık Müdürlüğünü, Denizli Valiliğini, Sağlık Bakanlığını ve Cumhurbaşkanlığını göreve davet ediyorum.

Cihan TEKİN
BİZ Sağlık-Sen
Genel Başkanı

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (2)
Nedir bu hal 6 ay önce
Herkesin birbirini vatanhaini diye suçladığı , soyup soyanın vatansever diye anıldığı bir ülkede yaşar olduk. Vatanseverlik ve vatanhainliği tanımı hiç bu kadar alelade ve samimiyetsiz olmamıştı
sağlık personeli 6 ay önce
bu tipler sağlıkta çok fazla okumuş ama adam olamamış dereler ya bunlar işte
-5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?