Sağlık Müdürü: Doktoru Darp Eden Şahıs Tutuklandı!

Isparta Şehir Hastanesi Acil Serviste görevli Dr. Baki Ünlü, hasta yakını O.M. tarafından darp edildiğini dün gece haberleştirmiştik. Isparta Sağlık Müdürü olayla ilgili açıklamada bulunarak, doktoru darp eden şahsın tutuklandığını duyurdu.

Gündem 19.09.2021, 16:03 19.09.2021, 20:15 Zeynep Elmalı
Sağlık Müdürü: Doktoru Darp Eden Şahıs Tutuklandı!

ISPARTA Şehir Hastanesi'nde görevli Dr. Baki Ünlü'yü darp eden O.M. gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği nöbeti mahkemece tutuklandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, Şehir Hastanesi Acil Servisinde Dr. Baki Ünlü'ye gerçekleşen darp olayı sonrasında O.M'nin gözaltına alındığını ve bugün ifadesinin ardından adliyeye sevk edildiğini söyledi. Karakaya, O.M'nin tutuklanarak cezaevine gönderildiğini söyledi.

HABERİN GEÇMİŞİ

Olay bugün 20.00 sıralarında Şehir Hastanesi Acil Serviste meydana geldi.  İddiaya göre, oğlu M.Y.M’yi yakınlarıyla birlikte hastane acil servise getiren baba O.M., doktor Baki Ünlü’nün içeride kalabalık bir şekilde beklemeyelim ikazından sonra saldırmaya başladı. Bu sırada acil serviste Beyaz Kod alarmı verildi. Yumruklu tekmeli saldırıya uğrayan doktor Baki Ünlü olay sonrası darp raporu alırken, şikayetçi olduğu öğrenildi.

Darbedilen Doktor Baki Ünlü: Tutuklanmasına çok sevindim, en ağır cezayı almasını istiyorum

Yaşadıklarını anlatan Dr. Baki Ünlü, dün akşam hastane polikliniğinde yeşil alanda görevli olduğunu ve ekranda ismi yazan hastayı çağırdığını söyledi. İçeriye anne, baba ve 2 çocuğun girdiğini belirten Dr. Ünlü, “İlk çocuklarının muayenesini yaptım. İşlemlerini bilgisayara kaydetmek için masama geçtim. İkinci çocuğunun muayenesini bilgisayar sisteminden başlattım. Ayağa kalktım muayene masasına geçerken içeriye bir şahıs daha girdi. O şahsa ‘Beyefendi dışarı çıkabilir misiniz’ dedim. Şahıs bana içerideki kişilerle beraber olduğunu söyledi. Bende kendisine ‘Beraber olabilirsiniz ama içeride şu anda 4 kişi var zaten. Normal şartlar altında bir hasta ve bir yakınını içeriye alıyoruz’ dedim” diye konuştu. 

'BENİM ÇOCUĞUMU ÇABUK MUAYENE ET’ 

Bu sözlerinin ardından şahsın kendisine ‘Ben Kars, Kayseri hastanelerini gördüm, böyle bir uygulama görmedim’ şeklinde sözler sarf ettiğini kaydeden Dr. Ünlü, şunları söyledi: 

Kendisine bunun hastanelerle herhangi bir ilgisinin olmadığını, bilinçli olmakla ilgili bir durum olduğunu belirttim. Şahıs arkasına dönerek poliklinik kapısından dışarıya koridora doğru birkaç adım attı. Ben de arkasından poliklinik kapısına doğru ilerledim. Poliklinik kapısından görevli güvenlik görevlisini çağırarak, yeşil alan poliklinikleri önündeki yeşil koridoru boşaltmasını söyledim. Sonra polikliniğe geri dönerek şahsın ikinci çocuğunu muayene etmek üzere muayene masasına yürümeye başladım. Şahıs o esnada oturduğu sandalyeden ayağa kalkarak, ‘Sen benim çocuğumu muayene etmek zorundasın. Benim çocuğuma bakmak zorundasın. Dışarıdaki insanlara laf yetiştirinceye kadar benim çocuğumu çabuk muayene et’ tarzında tepkide bulundu. Bu arada şahsın eşi adama karşı ‘Sen ne yapıyorsun, doktor beyin herhangi bir hatası yok’ diye telkinde bulunmaya başladı. Bende kendisine 'Beyefendi sizin çocuğunuzu muayene etmemde herhangi bir sıkıntı yok. Sizin çocuğunuzu şu anda muayene edeceğim.

'CAN HAVLİYLE AYAĞA KALKARAK OLAY YERİNİ TERK ETTİM'

Ama siz bu cümleleri bana değil dışarıdaki şahsa söylemeniz gerekiyor’ diye ifade ettim. Şahıs benim bu ifademin arkasından küfür ederek üzerime doğru yürümeye başladı. Şahsın üzerime doğru yürümesiyle beraber hemen polikliniği terk ettim koridora ilerledim. Bu arada tahmin ediyorum ki, eşi şahsı birkaç saniye içeride tutabildi. Arkamdan şahıs koridora fırlayarak geldi. Şahsın üzerime tekrar geldiğini görünce kenara doğru ilerledim. Bana doğru bir yumruk attı. Yumruğu görmemle beraber kafamı çevirdim. Çünkü yüzüme gelirse gerçekten çok ağır yaralanabilirdim. Attığı yumruk kafatasımın arka kısmında sert bir yere çarptı. O esnada yere düştüğümü hatırlamıyorum. Ama gözümü açtığımda yine yeşil alanda görevli sağlık memuru arkadaşın şahsı iki eliyle beraber arkadan tuttuğunu gördüm. Hemen can havliyle ayağa kalkarak olay yerini terk ettim. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
hemşire 1 ay önce
ama doktorlar çok egolu onlara da yaptırım yapılması gerek
Ezik misin? 1 ay önce
Ezik misin?
Karaincir 1 ay önce
Doktor arkadaşımızın darp edilmesine sevinen hemşire rumuzlu vatandaş. Senin tüm yorumların bu şekilde. O dayağı birgün sen de yersin.
CovidAcil 1 ay önce
Bakan Efendi kalkip da Vatandaşa Saglikcilar emrinizdedir derse, bunlar da siddet uygulamayi hak bilirler!
Sağlıkçı 1 ay önce
Hastane güvenliğine silah verilmeli ,saldıran insanın ayağına sıkılmalı ,eğer sıkamıyorlarsa versinler biz sıkarız,kimse canını yerde bulmadı,gidip savcıya hakime polise saldıramıyorlar ,doktor savunmasız diye saldırıyorlar
Sağlıkçı 1 ay önce
Hemşire rumuzlu yazan hanımefendi. Hangi akla hizmet ediyorsun. Aslında bunu sen hakkettinmişsin.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?