PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığından Sonuç Alamayan ATT Kübra Nur Yardım Bekliyor!

Acil Tıp Teknisyeni Kübranur Köksal, yakalandığı amansız hastalığın tedavisi için Bakanlığa müracaat edilmesine rağmen sonuç alamadı. 28 kilogramın altına düşen Kübranur Köksal için bakanlığa yeniden yazı gönderildi.

Gündem 04.04.2022, 17:07 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığından Sonuç Alamayan ATT Kübra Nur Yardım Bekliyor!

Bilecik'te görev yapan Acil Tıp Teknisyeni Kübranur Köksal, Kronik Atrial ve Bağırsak Disritmisi hastalığı ile mücadele ediyor. Pek çok doktor tarafından kontrolleri yapılan ancak sonuç alınamayan Köksal'ın gittiği son doktor ise bu hastalığın tedavisini Belçika'da bulunan bir doktorun yapabileceğini söyledi. Bakanlığa müracaat edilmesine rağmen sonuç alamayan ve 28 kilogramın altına düşen Kübranur Köksal için bakanlığa yeniden yazı gönderildi.

Sağlık Bakanlığı’na yazılan yazıda verilen ifadelere göre;

3 yıldır Kronik Atrial ve Bağırsak Disritmisi hastalığı ile mücadele eden Acil Tıp Teknisyeni Kübranur Köksal‘ın, başta Ankara Hacettepe, Ankara Gazi, Bursa Uludağ, Eskişehir Osmangazi ve Ankara Şehir Hastanelerinde görev yapan alanında uzman doktorlar tarafından kontrolleri yapılmış ancak yapılabilecek bir şey olmadığı belirtilerek tedavisine başlanmadı.

28 kilonun altına düşen ve ağız yoluyla beslenemeyen Köksal’ın durumu her geçen gün daha da kötüye gitmekte olduğu öğrenildi. Kübranur Köksal ve ailesinin son muayene olduğu Bursa Uludağ Üniversitesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Macit Gülen ise rapor ve tahliller neticesinde bu hastalığın Türkiye’de tedavisinin olmadığını ve Belçika’da bulunan Katolik Üniversitesi Prof. Dr. Gastroenteroloğ Jan Tack‘ın tedavi edebileceğini tavsiye etti.

Sağlık Bakanlığına ilgili müracaat yapılmasına rağmen sonuç alamayan Köksal’ın ailesi, evli ve 3 yaşında çocuğu olan Acil Tıp Teknisyeni Kübranur Köksal için Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verdi:

Yorumlar (3)
Vatandaş 2 ay önce
Biz saglik turizmi ülkesiydik hani ama maalesef önemli olan hastalıkların çözümü bizde yok sadece herkeste olan tedaviler var inşaAllah bakanlık bir adım atar ve hastalığına çare olan dr ile buluşur
Ceyoo 2 ay önce
Siz gidin suriyelileri bedava tedavi edin kendi vatandaşlarınıı hemde sağlık çalışanını gözardı edin seçimde görürsünüz
Özdemir 1 ay önce
Nasıl yardım edebiliriz.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?