Portakal'dan Bakan Koca'ya: Biz Denek miyiz?

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, BioNTech ve Pfizer'ın ortak geliştirdiği Covid-19 aşısının, Faz 3 insan denemelerinin bir ayağı da Türkiye'de, İstanbul Tıp Fakültesi koordinasyonunda yürütülecek olmasından dolayı Bakan Koca'ya " ''Ya yan etkileri görülüp, istenmeyen sonuçlar yaşanırsa bunun hesabı nasıl verilecek? Fahrettin Koca, doğru mudur?'' diye sordu.

Gündem 23.08.2020, 20:11 24.08.2020, 12:16 Güler Sağlam
Portakal'dan Bakan Koca'ya: Biz Denek miyiz?

Covid-19 aşı çalışmalarından biri olan BioNTech ve Pfizer'ın ortak geliştirdiği Covid-19 aşısının, Faz 3 insan denemelerinin bir ayağı da Türkiye'de, İstanbul Tıp Fakültesi koordinasyonunda yürütülecek. İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, yaptığı açıklamada her şey yolunda giderse aşının Kasım ayı gibi piyasada olacağını vurgulayarak, çalışmanın bir paydaşı olarak Türkiye'nin aşıya erişimde bir sıkıntı yaşamayacağını söyledi.

GÖNÜLLÜ ÇAĞRISINA BAŞLANACAK

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Tükek, ''İstanbul Tıp Fakültesi koordinasyonunda yürütülecek gönüllü denemeleri için etik kurul onayının çıkmak üzere olduğunu ve Sağlık Bakanlığı'ndan da onayların alınmasından sonra önümüzdeki günlerde gönüllü çağrısına başlanacağınu'' duyurdu.

''BİZ DENEK MİYİZ?''

Twitter üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, ''Biz denek miyiz?'' diye soran Fatih Portakal, şu ifadeleri kullandı:

''Biz denek miyiz? Deneğiz! Ya yan etkileri görülüp, istenmeyen sonuçlar yaşanırsa bunun hesabı nasıl verilecek?  Fahrettin Koca, doğru mudur?''

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?