Önce Sağlıkçılara Saldırdı, Sonra Yaşlı Hastaya! Beykozda Dehşet Dakikaları!

Beykoz’da aile sağlık merkezine gelerek yanında getirmediği çocuğuna ilaç yazdırmak isteyen, iddialara göre isteği kabul edilmeyen vatandaş, ASM’de terör estirdi. Önce görevli tıbbi sekretere, ardından da yaşlı hastaya saldıran kişinin görüntüleri güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Gündem 11.10.2019, 18:50 29.10.2020, 17:42 Güler Sağlam
Önce Sağlıkçılara Saldırdı, Sonra Yaşlı Hastaya! Beykozda Dehşet Dakikaları!

İstanbul’da Darp Edilen Sağlık Personeli Yaşadıklarını Anlattı! haberimiz için tıklayınız.

Edinilen bilgiye göre; Beykoz Çavuşbaşı’nda bulunan aile sağlık merkezine gelen bir kişi, yanında olmayan çocuğu için kendi adına ilaç yazdırmak istedi.

Tıbbi sekreterin bunun yasal olmadığını söylemesi sinirlenen kişi, önce tıbbi sekretere yumruklarla saldırmaya başladı.

Kadının yardımına yaşlı bir hasta koştu. Ancak saldırganı engellemek isteyen yaşlı adam da yumrukların hedefi oldu. Saldırgan yaşlı adamı da yumruk atarak yere düşürdü. Sağlık merkezindekilerin araya girmesiyle saldırgan durduruldu.

Semih Durmuş Bildirdi: Sağlık Çalışanlarına Saldıran Şahıs 23 Bin Lira Para Cezası Aldı! Haberimizden olayla ilgili Mahkeme'nin verdiği Ceza'nın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Mağdurlardan Nurullah Baldöktü Aile Sağlık Merkezi Sekreteri Sümeyra Akdemir, AA muhabirine, şahsın sağlık ocağına gelerek oğlu için ilaç yazdırmak istediğini, oğlunun nerede olduğunu sorduğunda kreşte olduğu cevabını aldığını, bunun üzerine bu şekilde işlem yapamayacağını söylediğini anlattı.

TIKLAYIN

Sistemden sorgulama yaptığında şahsın çocuğunun Çekmeköy'deki bir sağlık ocağına kayıtlı olduğunu gördüğünü ifade eden Akdemir, şöyle konuştu:

"Bu şekilde işlem yapılamayacağını ve aile hekiminin burada olması gerektiğini belirtmeme müsaade etmeden söylenerek küfrederek gitti. Daha sonra içeri daha şiddetli girdi. Masayı yumruklamaya, bana yumruk atmaya başladı. Bana vurmaya başladığında diğer amca sağ olsun müdahale etti. Masayı itmiş. Benden sinirini alamadığı için o amcayı da darbetti."

Can güvenliği olmadığını düşündüğünü dile getiren Akdemir, "Çünkü hemen karşımdaki iş yerinde çalışıyor. Tedirginim. Bütün çalışanlarımız bayan. Korkuyorum biraz." ifadelerini kullandı.

Dr. Huriye Şener de hasta olmadan işlem yapmalarının doğru olmadığı halde çocuğun sürekli kullandığı astım ilacı olduğu için mağdur olmaması adına ilacı yazma taraftarı olduklarını söyledi.

Şahıstan kendi aile hekimliğinin burada olduğunu, mağdur olmamaları için çocuğunkini de buraya aldırmaları yönünde bir istekte bulunduklarını aktaran Şener, "Bunun üzerine vatandaş bizi anlamadı ve ilacı kendi üzerine yazdırmak istedi. Bunun kanunen suç olduğunu söyledik. Zaten ilacın raporu kimin adınaysa reçete de onun adına yazılabilir. Buna rağmen kendisi dinlemedi ve bağırarak dışarıya çıktı. Çok geçmeden geri geldi. Sümeyra arkadaşımın çalıştığı bankoyu yumruklayarak ve onu itip kakarak yumruk atmaya başladı. Küfürler, hakaretler... Yaşlı bir hastamızı da yumrukladı." şeklinde konuştu.

Merkeze gelen hastalardan Yaşar Türkyılmaz ise tansiyon ilacı yazdırmak için sağlık ocağına geldiği sırada, kötü sözler söyleyerek dışarıya çıkan birini gördüğünü anlattı.

Şahsın geri dönerek hemşireye vurmaya başladığını aktaran Türkyılmaz, "Masayla önünü kestiğim an ben de yumruğu yedim. Yere düştüm. Yakalayıp dışarı attılar. Hastaneye gidip rapor aldım. Burnumda kırık yok. Dudağımda iki dikiş var." şeklinde konuştu.

Saldırgan olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Doktor 1 yıl önce
Şahıs değil sağlık teröristi.Bu olay da günde yüzlerce kez yaşanan sağlık terörüdür. Kimse ilaç,serum,rapor isteyemez. Şikayetlerini anlatır İŞİN UZMANI DOKTOR karar verir bu kadar.
Necla 1 yıl önce
bu adam hem bir yaşlı hem bir kadına saldıracak kadar gözü dönmüşse bir cocuk büyütmesi, özellikle sağlıklı bakması imkansız.
Dr.hemsire.saglik mem 1 yıl önce
Röportaj da doktor doğru söylüyor hasta ile hasta yakını ile birebir diyalog içinde olan bizzat müdahale gerektiren bu hemşirelik sağlık memurluğu doktorluk artık yapılmaz hale gelmiştir ilerisinde ne olacağı sahada kötüye gidiyor.bu mesleği devam ettirebilir miyim bilemiyorum diyor .bu adam bu kini nefreti düşmanına yapmaz yahu bir bayana bir yaşlı adama nasılsa vuruyor insan kendine sovse bile böyle yapmaz alçak herif hakim bu görüntüleri görüp en az ibreti alem için 5 yıl verecek ki aklı başına gelsin bu adam içeride yatmazsa iflah olmaz.bu meslekler yapılmaz artık meydanlara çıkıp gereğini yapmalıyız
Hemşire dr.saglik mem 1 yıl önce
Sağlık bakanı bakanlık yetkilileri artık bu görüntüleri görüp sağlık çalışanlarına sahip çıkarsınız bir tepki verirsiniz diye bekliyoruz
Ragıp 1 yıl önce
Sağlık merkezinin güvenliği nerde armut mu topluyor yada öyle biri yokk
Veli 1 yıl önce
Bunu da salarlar kimi salmadılar ki..
dr 1 yıl önce
Röportaj da doktor doğru söylüyor hasta ile hasta yakını ile birebir diyalog içinde olan bizzat müdahale gerektiren bu hemşirelik sağlık memurluğu doktorluk artık yapılmaz hale gelmiştir ilerisinde ne olacağı dahada kötüye gidiyor.bu mesleği devam ettirebilir miyim bilemiyorum diyor .bu adam bu kini nefreti düşmanına yapmaz yahu bir bayana bir yaşlı adama nasılsa vuruyor insan kendine sovse bile böyle yapmaz alçak herif, hakim bu görüntüleri görüp en az ibreti alem için 5 yıl verecek ki aklı başına gelsin bu adam içeride yatmazsa iflah olmaz.bu meslekler yapılmaz artık meydanlara çıkıp gereğini yapmalıyız

Sağlık sen biz çalışanların durumunu halini bilmiyor mu zannediyorsunuz bal gibi biliyorlar ama kendilerinin eşlerinin dostlarının koltuklarından makamlarından olmamaları için hükümetle ters düşmeye yürekleri yetmiyor kısaca gücün yanında oluyorlar isteseler bunca calisanla greve gitseler iş biraksalar bir ginde bütün meseleler çözülür çünkü bu sagliktir hiç bir aksaklığa ertelemeye gelmez millet ayaklanır ama saglik sen sorunları çözmek istemiyor çözüm olunca kendilerine ihtiyaç kalmayacaklarini biliyorlar kısaca sendikanın elinde oyuncak olmayın arkadaşlar sorunları çözmek isteyen bir sendika yıllardır konuşarak değil masaya yumruğunu vursa bu iş biter ama kendi saltanatlari için bizleri feda ediyorlar.eski bir sağlık sen ci

bu mesleği seçtiğim güne… ulan benle beraber işe başlayan 15 yıllık polis arkadasım 6500 tl den aşağı maas almazken astsubay arkadasım 8000 tl asağı maaş almazken benim hersey dahil elime gecen 4600 tl varmı böyle birsey zamanında dönüp bakmadığımız meslekler bizlerin maasını 2 ye katladı.yeni işe başlayan bir bekçi bile 4800 tl maas alıyor bu ülkede.zabıtası 5500 tl öğretmeni 6000 tl vaizi 8000 tl imamı 4500 tl alıyor.madem bu meslek bu kadar değersiz madem ihtiyac yok kapatın bu bölümleri herseyi doktorlar yapsın Hasta hakları dediler ağzımıza sic….lar şimdi de bu oh ne güzel . öğretmen ler için performans sistemi gelecekti hepsi itiraz etti şimdi gündemde bile yok memursen değil öğretmen sen olmuş sağlık sende bunun altında eziliyor hiçbir kazanım yok iken elimizde ne varsa alıyorlar yazıklar olsun bu meslekten bu bakanlıktan iğreniyorum imkanım olsa başka kuruma geçer 8,5 mesaimi bilirim

. Diğer kurumlarda neden böyle birşey yok memnuniyet sadece hastanelerde var bir vatandaas olarak örneğin adliyede mahkemen var hakim 3 ay sonra ,5 ay sonra kafasına göre gün verirken vatandaşın işi gücü yok mu memnunmu diye sorulmazken sağlıkta tam zıttı var,öğretmenler için performans sistemi gelecekti veliler öğretmenlere puan yani memnuniyet derecesi uygulanacakti bir itiraz ettiler kaldırıldı neden ,maliyeye git tarıma git kısaca bütün kurumlarda vatandaş memnunmu değil mi yasası yok iken it azarlar gibi azarliyorlarken bunlara birşey yapılmazken biz sağlık çalışanlarına zulüm ediliyor perpormansiniz batsın doneriniz batsın zaten son 7 senedir döner alamıyoruz bu gidişle maaşlarda kesinti yapmaya başlayacaklar sağlık sen bunlar hep senin ve üyelerinin sessiz kalmasından dolayı oluyor bir gün sadece bir gün iş bırakılsa greve gidilse .

artık bu mesleği yapmaktan iğreniyorum masa başı düz memur ol daha iyi Degerimizin kiymetimizin bilinmesinin muhatap alinmamizin tek çaresi greve gitmek iş bırakmaktır bundan yıllar önce yüzlerce polis nasıl meydanlarda yürüdüler ise bizlerede sıra gelmiş görünüyor kamuda en düşük maaşı alanlar olarak o zaman yapabiliyorlar yapsinlar doktorlar ameliyat larini,baksinlar hastalarına yapsınlar tedavilerini de görelim yapılması gereken hemşire ve sağlık memurlarının toplum sağlığı yani erkek hemşirelerin maaşlarını ve özlük haklarını yüksekmektir.,hasta demek doktor hemşire sağlık memuru demektir gerisi angaryadir tedavilerini yapan hasta ile birebir ilgilenen kişilerdir.adam laborant hastayı görmez hasta yakinini görmez materyal üzerinde makine ile çalışır işi makine yapar olacak ismidir her çalışanı aynı saymak,o zaman hastaları görmeyen çalışanların perpormansini nasıl olcaceksiniz sıfır döner alacak demektir kim puan verecek kapalı kapılar ardında çalışan kişilere

ARTIK YAPILMASI GERKEN TÜM ÇALIŞANLARIN BÜTÜN SENDİKALARIN BİR OLUP ORTAK KARAR ALIP MEYDANLARI ÇIKIP TEPKİ GÖSTERMESİDİR BAŞKA YOLU KALMAMIŞTIR
ÖNCELİKLE TEPKİMİZİ HÜKÜMET BAKANLIK VE HALK GÖRMELİ ONA GÖRE HAREKET ETMELİDİRLER.HALK ARTIK BÖYLE DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE SAĞLIK HİZMETİ ALAMAYACAĞINI BİLMELİDİR.
HEMŞİRE 1 yıl önce
ARTIK YAPILMASI GERKEN TÜM ÇALIŞANLARIN BÜTÜN SENDİKALARIN BİR OLUP ORTAK KARAR ALIP MEYDANLARI ÇIKIP TEPKİ GÖSTERMESİDİR BAŞKA YOLU KALMAMIŞTIR
ÖNCELİKLE TEPKİMİZİ HÜKÜMET BAKANLIK VE HALK GÖRMELİ ONA GÖRE HAREKET ETMELİDİRLER.HALK ARTIK BÖYLE DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE SAĞLIK HİZMETİ ALAMAYACAĞINI BİLMELİDİR.

DOKTORLUK MUŞ,HEMŞİRELİK MİŞ SAĞLIK MEMURLUĞUMUŞ ARTIK YAPILMAZ HALE GELMİŞTİR GİT MASA BAŞINDA EVRAKLA UĞRAŞ NE HASTAYI GÖR NE HASTA YAKINI GÖR NE MUHATAP OL EN GÜZEL MESLEK DÜZ MEMURLUK
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?