Öğretmenler Dertli: Öğrenciler Canlı Derse Girmese de Ek Ders Ücreti Alınmalı!

"canlı dersi teknik yetersizlikler nedeniyle yapılmasa veya hiç bir öğrenci canlı derse katılmasa dahi ek ders ücretlerin ödenmesi gerekliliği bulunmaktadır" diyen Memurlar Net, Öğretmenlerin kanayan yarası internet kesintisi yada öğrencielrin canlı derse girmemeleri durumunda dahi ek ders ücretinin ödenmesi gerektiğini savundu

Gündem 10.12.2020, 15:17 Güler Sağlam
Öğretmenler Dertli: Öğrenciler Canlı Derse Girmese de Ek Ders Ücreti Alınmalı!

Memurlar Net' de yer alan habere göre;

TIKLAYIN

Danıştay kararına göre; öğrenciler sınava/derse gelmese dahi bunun sorumluluğunun öğretmende olmadığı, öğretmen sınav/ders için tüm hazırlıklarını yapmış olduğu, bu nedenle de kıyasen EBA üzerinden sunulacak altyapıyla, açık kaynaklı diğer platformlar üzerinden uzaktan eğitim faaliyetleri kapsamında canlı ders vermek için gerekli hazırlıkları yaparak derse başlayan öğretmenin canlı dersi teknik yetersizlikler nedeniyle yapılmasa veya hiç bir öğrenci canlı derse katılmasa dahi ek ders ücretlerin ödenmesi gerekliliği bulunmaktadır. Dersin yapılmamasında öğretmenlerin bir kusuru, hatası bulunmamaktadır. Dersin fiilen yapılmamasına sebebiyet veren teknik yetersizlikler veya öğrenciler olduğundan, öğretmenlerimizin bir kusuru olmadığından öğretmenlerimizin ek ders ücretlerinin ödenmesi hak ve adalet gereğidir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
reel 1 ay önce
merak etmesinler dert etmesinler eğitim bir sen çözer hatta çok sevdikleri memur sen başkanları çözer. bizler memur senin üvey evlatları onlar has evlatları. hatta bize vermedikleri performans ödemesini de öğretmenlere verdirsinler.
Sağlıkçı 1 ay önce
Böyle çocuksu yorumlardan inanın şunu çıkardım devlet öğretmenleri çok desteklemeli. Çünkü bu cahilliği kaldırmanın yolu eğitimden geçiyor.Bi de aklıma bir şey geldi.Bunlar vatandaşlarımız olamaz çünkü bizden böyle öğretmenleri karalayacak vatandaş çıkmaz. Bunların öğretmenleri kimlerdi acaba ?İnsan kendisini yetiştiren kendi öğretmenin hatrına öğretmenleri kötülemez. Ben bu arada öğretmen değilim vatanı milletini insanını seven bir gerçek bir sağlıkçıyım.
Sağlıkçı 1 ay önce
Bizler çalıştığımız hak ettiklerimizi alamıyoruz adamlar evlerinde çocuklarının yaninda ek ders alıyorlar adalet her kese lazim
Sağlık memuru 1 ay önce
Bir sağlık memuru olarak meb bakanını ve öğretmen sendikalarını çalışanlarını savunduğu ve başarılı kazanımlar elde ettikleri için takdir ediyorum.
Darısı Sağlık Bakanına ve sağlık sendikalarına...
Sağlıkçı 1 ay önce
Çok derdiniz varmış çok üzüldüm ya! Biz canımızı koymuşuz ortaya adamlar para derdinde.
vatandaş 1 ay önce
zaten çok yoruldunuz yıprandınız gezemediniz eve hapis kaldınız çok üzüldük canınız sıkılıyorsa filyasyon ekibine katılın öyle dense vürüs kaparsınız mazAllah siz önemli insanlarsınız 9 aydır sağlık personeli izinyok istifa yok çoluk çocuğundan ayrı emeklilik hakkı yok ek ödemede bile ayırım var savaş eri gibi meydanda ama çok yazık size otururken para beleşten para istiyorsunuz bakanınız halleder ağlamayın ayıp öyle şey olurmu aaaa verin paralarını tabi hepsi böyle değil hakkıyla çalışan öğretmenlerde var tabi eli öpülecek
@@@ 1 ay önce
öğretmenler yetinmeyi bilmeyen çocuklar gibi olmuşlar. şu dönemde hallerine şükredecekleri yerde herşeye ağlanmaya devam ediyorlar. sağlık personeli sitelerinde öğretmenler ile ilgili haber yer almamalı, onların haksız zerzenişlerini duyurmalarına yardımcı olunmamalı.
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?