Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk : 'Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Eğitimde asıl yük öğretmen maaşı ile ilgilidir. Öğretmen maaşlarından dolayı yatırıma fırsat kalmıyor dedi.

Gündem 29.08.2020, 19:40 29.08.2020, 19:44 Güler Sağlam
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk : 'Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim çalışmaları ve yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarına ilişkin Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde eğitimdeki bazı alanlarda giderlerin arttığını, bazılarında ise giderlerin azaldığını belirtti.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Eğitimde asıl yükün öğretmen maaşlarıyla ilgili olduğunu dile getiren Selçuk, "Milli Eğitim Bakanlığının bütçesine bakarsanız yatırım bütçesinin çok çok küçük olduğunu görürsünüz. Neye göre, personel maaşına göre. Bu tüm okullar için böyledir. Yani asıl yük kira varsa kirada ve öğretmen maaşındadır. Geri kalan yük vergi yüküdür ve elektrik, su parasıdır. Vergi yükü devam ederse, eğer maaş devam ederse büyük ihtimalle bizim masraflarımızda Milli Eğitim Bakanlığının, büyük bir azalma olmaz ama başka yerlerde daha fazla bütçeye ihtiyacımız olur ki öyle oluyor zaten." diye konuştu.

KAMUDAN HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
ephe 10 ay önce
bizim gibi yapın öğretmenlere de bizim aldığımız maaş gibi verin yatırım yapın, bakın bizden kısılanlarla neler neler yapılıyor. şaka gibi :)
Saglikcilar 10 ay önce
Şöyle bir bakanı olmadı gitti garip sağlıkçıların vay be
Le le le 10 ay önce
Asıl yük ak parti milletvekilleri hariç mecliste oluşan milletvekili maaşları dır sayın bakan bir daire 500 milyar bir otomobil 250 milyar kira 1500 tl 2000 tl aziz saygıdeğer öğretmenlerimizin maaşımi gözüne battı lütfen istifa edin yakışmadı size saygıdeğer öğretmenlerimiz maaslari hakkında konuşmak tan haya ederiz ne yani hayat bedavamı yazıktır ülkenin eğitim ine kaybak şart asıl butceye yük genel müdürler oturduğu yerden 40 bin tl alan çoğu millwtvekili değilde ya nedir sayın bakan
sağlıkçı 10 ay önce
doğrudur yattıkları yerde ek ders hafta sonu 2 katı kurs ücreti mesai saatinde okulda geziyor diye 3 saat ek ders kızılay yeşilay kolu diye ek ders ders e hazırlık diye ek ders haftada 15 saat e maaş eylül aylarında eğitim e hazırlık ödeneği adamların eğitim öğretim hazırlık ödeneğini ben 3 ayda alıyorum tabi para kalmaz..
Kahvaltı 10 ay önce
Herşeyin elinin altında olduğu bir şehirde 5 zeytin 1 kaşar peyniri 1 reçel nedir kardeşim anlamadım
Sağlık 10 ay önce
Sayin bakana helal olsun personelini savunan ve yatırımı persobel ağırlıklı olan bir bakanlık saglik bakanligi ise koskoca bir adaletsizlik....
Saglikci 10 ay önce
Asıl yük bakanlar milletvekilleridir.hepinizde aynısının.zehir zıkkım olsun emeklerimiz bu zihniyet e..birde devleti her türlü ilkisisek işlerinde kullananlarda ayrı bı yük.maçı götüren ler ayrı bı yük
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?