Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk : 'Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Eğitimde asıl yük öğretmen maaşı ile ilgilidir. Öğretmen maaşlarından dolayı yatırıma fırsat kalmıyor dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk : 'Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır'
banner71

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim çalışmaları ve yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarına ilişkin Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde eğitimdeki bazı alanlarda giderlerin arttığını, bazılarında ise giderlerin azaldığını belirtti.

TIKLAYIN

Eğitimde asıl yükün öğretmen maaşlarıyla ilgili olduğunu dile getiren Selçuk, "Milli Eğitim Bakanlığının bütçesine bakarsanız yatırım bütçesinin çok çok küçük olduğunu görürsünüz. Neye göre, personel maaşına göre. Bu tüm okullar için böyledir. Yani asıl yük kira varsa kirada ve öğretmen maaşındadır. Geri kalan yük vergi yüküdür ve elektrik, su parasıdır. Vergi yükü devam ederse, eğer maaş devam ederse büyük ihtimalle bizim masraflarımızda Milli Eğitim Bakanlığının, büyük bir azalma olmaz ama başka yerlerde daha fazla bütçeye ihtiyacımız olur ki öyle oluyor zaten." diye konuştu.

KAMUDAN HABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ephe
ephe - 3 hafta Önce

bizim gibi yapın öğretmenlere de bizim aldığımız maaş gibi verin yatırım yapın, bakın bizden kısılanlarla neler neler yapılıyor. şaka gibi :)

Saglikcilar
Saglikcilar - 3 hafta Önce

Şöyle bir bakanı olmadı gitti garip sağlıkçıların vay be

Le le le
Le le le - 3 hafta Önce

Asıl yük ak parti milletvekilleri hariç mecliste oluşan milletvekili maaşları dır sayın bakan bir daire 500 milyar bir otomobil 250 milyar kira 1500 tl 2000 tl aziz saygıdeğer öğretmenlerimizin maaşımi gözüne battı lütfen istifa edin yakışmadı size saygıdeğer öğretmenlerimiz maaslari hakkında konuşmak tan haya ederiz ne yani hayat bedavamı yazıktır ülkenin eğitim ine kaybak şart asıl butceye yük genel müdürler oturduğu yerden 40 bin tl alan çoğu millwtvekili değilde ya nedir sayın bakan

sağlıkçı
sağlıkçı - 3 hafta Önce

doğrudur yattıkları yerde ek ders hafta sonu 2 katı kurs ücreti mesai saatinde okulda geziyor diye 3 saat ek ders kızılay yeşilay kolu diye ek ders ders e hazırlık diye ek ders haftada 15 saat e maaş eylül aylarında eğitim e hazırlık ödeneği adamların eğitim öğretim hazırlık ödeneğini ben 3 ayda alıyorum tabi para kalmaz..

Kahvaltı
Kahvaltı - 3 hafta Önce

Herşeyin elinin altında olduğu bir şehirde 5 zeytin 1 kaşar peyniri 1 reçel nedir kardeşim anlamadım

Sağlık
Sağlık - 3 hafta Önce

Sayin bakana helal olsun personelini savunan ve yatırımı persobel ağırlıklı olan bir bakanlık saglik bakanligi ise koskoca bir adaletsizlik....

Saglikci
Saglikci - 3 hafta Önce

Asıl yük bakanlar milletvekilleridir.hepinizde aynısının.zehir zıkkım olsun emeklerimiz bu zihniyet e..birde devleti her türlü ilkisisek işlerinde kullananlarda ayrı bı yük.maçı götüren ler ayrı bı yük

SIRADAKİ HABER