PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Maliye Bakanı: 2002’de Hiç Şehir Hastanesi Yoktu!

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati yaptığı açıklamada 2002 yılında hiç şehir hastanesi olmadığına dikkat çekerek “bugün güçlü bir sağlık sistemine sahibiz” dedi.

Gündem 17.07.2022, 13:39 Cansu Polat
Maliye Bakanı: 2002’de Hiç Şehir Hastanesi Yoktu!

Sağlık harcamaları ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Hazine ve maliye Bakanı 2002 yılı ile 2022 yılı arasında sağlık harcamalarını dair rakamları paylaştı.

2002’de sağlık harcamalarının bütçe içerisindeki payının yüzde 2,5 olduğunu belirten Hazine ve Maliye Bakanı, bugün gelinen noktada bu aranın 6,4’e çıkarıldığını kaydetti.

Maliye Bakanı Nurettin Nebati Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"2002 yılında sosyal amaçlı harcamalara bütçeden ayrılan kaynak toplam 1,6 milyar lira iken, 2022 bütçesinde bu kaynağı 100,8 milyar lira seviyesine yükselttik. Ayrıca ek bütçe kanunumuz ile sosyal amaçlı harcamalara 44,8 milyar lira daha ek kaynak aktardık. Böylelikle sosyal amaçlı harcamalara bu yıl aktaracağımız kaynak tutarı toplamda 145,6 milyar liraya ulaşıyor. 2002 yılında sosyal amaçlı harcamaların toplam bütçe içindeki payı yüzde 1,3 iken bugün bu oranı yüzde 5,1'e çıkarttık. 2002 yılında sadece 1 milyon haneye sosyal yardım hizmeti verilirken pandemi yardımları hariç tutulduğunda 2021 yılında 4,3 milyon ailemize ulaşılmıştır. Sosyal Yardımlaşmayı Destekleme ve Dayanışma Fonu kapsamında, sosyal desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza yapılan ödemeler düzenli olarak devam etmektedir. Eğitimin, sağlığın ve huzurlu bir toplumun ülke kalkınmamızdaki kritik rolünün farkındayız. Bu sebeple beşeri ve fiziki kapasitenin artırılmasına önem veriyor, bu yöndeki iyileştirmelere aralıksız devam ediyoruz."

Yorumlar (15)
.. 3 ay önce
2002de sağlık personelinin bir itibari vardı. Şimdi ele ayağa düşündünüz.2002 de her hastane döner veriyordu. Şimdi elimizdekini almaya başladınız..
Eskiden 3 ay önce
Şehir hastanesi yokken aylık bin lira döner alıyordum şimdi sıfır
Sağlık 3 ay önce
2002 daha iyiydi beee sayın nebati şimdi bana kaybolan yillarimi verseler varya ne güzel olurdu sizler bu ülkenin yönetimini yapamadınız... tüm dengeleri bozdunuz keşke herşey daha güzel planlanıp yapılsa oy kaygısı olmadan ülkeye şekil verseydiniz ama artık çok geç siyasette oy kaygısı ile yönetim oldukça yandaş yönetim oldukça yanlışlar ve hatalar hicbir zman görünmez. Geri dönüş yok artık hep kötüye gidiş olacak bundan sonra. Allah yardımcımız olsun...
Sağlıkçı 3 ay önce
2002 de hiç 2003 doğumlu kimse de yoktu. Şovu bırak dolara altına bak, onlarla işimiz yok diyorsan niye benzin artıyor, niye gıda artıyor, niye kira artıyor ona bak
Hekim 3 ay önce
Ama hastane vardı. Öyle bir konuşuyor ki dikkatli olmasan Türkiye'ye hastaneyi bunların getirdiğini sanarsın
Hakkı 3 ay önce
2002 de enflasyon da bu kadar değildi.
Musa kor 3 ay önce
Evet şehir hastanesi yoktu. Sistemde gedik açmıyor du paralar boşa gitmiyor şu . isteyen yakınındaki hastaneye gidip tedavi olabiliyordu.
2002 3 ay önce
toprakların satılmadığı, fabrikaların, bankaların satılmadığı, sağlığın özele peşkeş çekilmediği, o güzelim yıllara dönebilsek keşke.
Yahya Kemal 3 ay önce
2002 de şehir hastanesi gibi bütçeyi sömüren yandaş a para aktarma yoktu o yüzden bütçe de kara delik yoktu.. Hangi akıl 5 hastane kapatirda şehir dışına ulaşım la uzaklara gidilecek yer açar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?