PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Laborant, Stajyer Öğrenciyi Taciz Ettiği İddiasıyla Gözaltında!

Çanakkale’nin Çan ilçesinde bir hastanede Laborant olarak görev yapan S.K.’nın hastanede staj yapan lise 3. sınıf öğrencisini nöbet esnasında taciz ettiği ileri sürüldü.

Gündem 19.10.2022, 21:48 Cansu Polat
Laborant, Stajyer Öğrenciyi Taciz Ettiği İddiasıyla Gözaltında!

İddialar üzerine gözaltına alınan laborant S.K. hakkında 6 stajyer kız öğrenci daha şikayetçi oldu.

Laborant S.K.’nın daha önce de taciz iddiaları nedeniyle görev yerinin birkaç kez değiştirildiği öğrenildi.

MASKESİNİ ZORLA İNDİRMEYE KALKTI

İddiaya göre önceki gün staj için hastaneye giden İ.T. hemşirenin aldığı kan ve idrar örneklerini tahlil yapılmak üzere laborant S.K.'nin odasına götürdü. Kan örneklerini verdiği sırasında iddiaya göre İ.T.'nin kolundan çeken S.K. genç kızın maskesini indirmeye çalıştı.

ANNESİNE ANLATTI

S.K.'nin elinden zorla kurtulan genç kız, durumu önce hastanede staj yapan diğer arkadaşlarına anlattı. Arkadaşlarının zaman zaman tacize uğradığını ve korkudan hiçbir şey yapamadıklarını öğrenen İ.T. eve gittiğinde yaşadıklarını annesine anlattı.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Kızından duyduklarıyla şoku yaşayan anne S.T. kızı İ.T.'yi de yanına alarak Çan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu. Yaşanan gelişmelerin ardından S.K. polis tarafından hastanede gözaltına alındı. Olayın ortaya çıkmasının ardından meslek lisesinde öğrenim gören ve hastane de staj yapan 6 öğrenci daha S.K. hakkında şikayetçi oldu.

GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLMİŞ

Yapılan soruşturma da S.K.'nin daha önce de taciz iddiaları nedeniyle görev yerinin birkaç kez değiştirildiği ortaya çıktı. S.K. soruşturma kapsamında açığa alınırken olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorumlar (5)
Sami 1 ay önce
Hastanelere millet gitmeye korkuyor genç bayan refakatçi birakilmiyor tacizler yüzünden bakımlı bayanlar hastaneye muayeneye gittiği zaman çalışanlar tarafından taciz ediliyor
üniversite 1 ay önce
üniversitedeyken staj esnasında temizlik personeli tarafından tacize varabilecek muamele gören arkadaşım bunu sesli birşekilde bağırıp kızarak tepki göstermişti..adam ben nişanlıyım vs diyerek sanki nişanlı olunca taciz edemiyormuş gibi kendini savundu...pisliğin vukuatlarını bildikleri halde tacizciyi koruyan bazı embesiller oldu...taciz edildiğini bildikleri halde yok o yapmaz diyenlerinde başına gelirse anlarlar...
Dogukan 1 ay önce
Ey hükümet bunlara sen para pompalarsan asgari ücret vermeyip yüksek para verirsen azarlar millet sana oy vermezler iktidar bunlara para verdikçe kaybeder
HALK SAĞLIĞI LABORATUVARI UZMANLARI 1 ay önce
Halk sağlığı laboratuvarlarında çalışan uzman doktorlar, hastanede çalışan çoğu meslektaşlarından daha yoğun iş yüküne sahipler. Neden bizlere teşvik verilmiyor. Tüm Aile hekimlerinin testlerini yapıyorlar.
Kenan 1 ay önce
Ona meslekten men cezası vermeyip, yer değişikliği yapan amirin varsa eşi, kızı, bacısı alacaksın bu laborantla aynı odada çalıştıracaksın. Bak bakalım nasıl oluyor.