Kabine Listeleri Dolaşıyor: Sağlık Bakanı Kapıcıoğlu mu Olacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son 1 yılda çok yıprandığı ve Koca'nın Bakanlıktaki Menzilci bürokratlardan da rahatsızlık duyduğu kulis bilgisi olarak Ankara'nın nabzını tutan kalemler tarafından dile getirilmişti.

Gündem 19.03.2021, 23:52 20.03.2021, 00:42 Güler Sağlam
Kabine Listeleri Dolaşıyor: Sağlık Bakanı Kapıcıoğlu mu Olacak?

Kabine değişikliği için 22 Mart tarihi kulislerde dolaşıyor. Önce Milli Eğitim Bakanlığı’nda Ziya Selçuk’un kulislere yansıyan değişim talebi dillendirildi. Bakan Selçuk’un öğretmenlerin aşılanamamasından, pandemi takviminde okulların bir açılıp bir kapanmasından ve istediklerini tam olarak yapamamasından ötürü rahatsız olduğu dile getirilmişti.
Ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son 1 yılda çok yıprandığı ve Koca'nın Bakanlıktaki Menzilci bürokratlardan da rahatsızlık duyduğu aktarılmıştı.
Sonrasında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koltuklarından alınacağı yazıldı.

Soylu’nun Cumhurbaşkanlığı Yardımcısı olarak düşünüldüğü de kulislere yansıyan bir diğer bilgiydi.

Haberlerin ardından “Kabine borsası” da açıldı. Sosyal medyada ardı ardına Resmi Gazete sayfaları dolaşmaya başladı.

O paylaşılan “yeni kabine” iddialarında neredeyse herkes gönlündeki Kabine’yi kaleme aldı.

İşte o paylaşılan listeler ve Odatv’nin haberleri:

TIKLAYIN

ERAY KAPICIOĞLU KİMDİR?

1957 yılında Trabzon’da doğdu. Uzun yıllar inşaat sektöründe faaliyet gösterdikten sonra 1990’lı yıların başında İstanbul Mecidiyeköy’de Avrupa Hastanesi ve Gayrettepe’de Metropolitan hastanesini  kurmak suretiyle sağlık sektörüne giren Eray Kapıcıoğlu, geleceğin branş hastanelerinde olduğunu ön gören vizyoner yaklaşımıyla, 1996 yılında Türkiye’nin ilk branş hastanesi olan Dünya Göz Hastanesi’ni Levent’te açtı. Gözü kendi içinde branşlara ayırarak faaliyetlerini sürdüren hastanenin başarısıyla birlikte büyüme düğmesine basan Eray Kapıcıoğlu, yatırımlara hızla devam ederek dünyanın en büyüklerinden biri olan göz hastaneleri grubunu yarattı. Şu anda yurt içi ve yurtdışında toplam 28 noktada hizmet veren grup, büyümeye devam etmektedir. Diğer yandan kurduğu AR-GE birimiyle göz teknolojileri ve yöntemleri geliştirerek dünya oftalmoloji bilimine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Sahibi olduğu Kapıcıoğlu İnşaat firmasıyla inşaat sektöründe aktif olarak faaliyet gösteren Eray Kapıcıoğlu, diğer yandan Çin devleti ile ortak kurduğu Emba Elektrik şirketi ile Adana’da termik santral yapımına devam etmektedir.

İnşaat ve Enerji sektörlerinde oldukça büyük işler yapmasına rağmen gönlündeki birinci işin sağlık olduğunu belirten Eray Kapıcıoğlu, zamanının yüzde 80’ini Dünyagöz markasına ayırmaktadır.

Evli ve dört çocuk babası olan Kapıcıoğlu, tecrübe ve bilgi birikimini Dünyagöz ve Kapıcıoğlu inşaat şirketlerinde profesyonel yönetici olarak kendisine destek veren çocuklarına aktararak uzun yıllar bu sektörlerde lider konumunu güçlendirmek hedefini taşımaktadır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
İris 2 ay önce
Tıp mezunu olmadan il sağlık müdürü mü olunur haddinizi bilin diyenlere gelsin.
Yohhh daha 2 ay önce
Eşşeğen Alagazuğu Mütahitten Sağlık Bakanı mı olur ?
Mersin 33 2 ay önce
Kim olduğu hiç mi hiç önemli değil. Personel için katkıları olmuyor. Farketmez. Gelen kim olursa olsun,mevcut sözleşmeli yöneticilik sistemi ni değiştirse bari
Selim 2 ay önce
Ankarada da işler sıkıntı Destek herşeyi Alım, Satım İhale Hastanelere Yetki veriliyor? Destek ne iş yapıyor? Desteğe Yetki Devri Yazacak 1 kişi koy yeter o yazar yetki yazısını başka adama gerek yok!!!
Garip bir sağlıkcı 2 ay önce
gelen gideni öyle bir aratırki orda burda konuşulup duruluyordu illaki bakan doktor mu olması gerek diye alın size doktorsuz bir bakanlık sonucuna da katlanırız inşaat işcisinden daha beter olmaz isek iyi bir şey!!!
smemuru 2 ay önce
kim olursa olsun şunu düşünsün. temizlik personeli 7bin tl alırken bir hemşire 5bin tl zor alıyor. bu nasıl bir sistem diye bir düşünsün yeter.
Tıbbıyeli 2 ay önce
Attığınız ne kadar da belli ... bakanlıkta menzilci üst düzey bir tane yönetici ismi yazsanıza ...
Mat Öğrt 2 ay önce
Bakan isterse türkücü olsun. Personeli için çalışsın yeter. 1 yıldır twit atıldı mevcut bakan 1 kez cevap vermedi. Personelinin derdi ile dertlenen bir kişi olsun mesleği ne olursa olsun
Yazık 2 ay önce
Çok alakalı olur... Saglik çalışanları bakanlığı bilen insanlar bakan olsun isterken bu zati muhterem inşaatcı. Ama hukumet seviyor betoncuları...son yillarda iş bilene verilmiyor... saglik sen başkanını bile yaparlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?