PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

İstanbul’da Hastanede Şok! Hemşire Kapıyı Kilitleyerek Hastayı Taciz Etti

Anestezinin etkisi altında olduğu öğrenilen hastaya görevli hemşire tarafından cinsel taciz uygulandığı iddiası üzerine hemşire istifa etti.

Gündem 20.09.2022, 09:37 20.09.2022, 20:22 Cansu Polat
İstanbul’da Hastanede Şok! Hemşire Kapıyı Kilitleyerek Hastayı Taciz Etti

İstanbul Şişli’de özel bir hastanede yaşandığı ileri sürülen olayda, estetik ameliyat olmak için İngiltere’den İstanbul’a gelen Caroline P. İsimli hasta, görevli hemşirenin cinsel tacizine maruz kaldı.

Kapıyı kilitleyerek cinsel saldırılarına devam eden hemşirenin olayın ortaya çıkmasından sonra istifa ettiği öğrenildi.

Caroline P. isimli hastanın ihbarı sonrası kamera kayıtlarını inceleyen hastane yönetimi hemşire ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

KAPIYI KİTLEYİP TACİZE DEVAM ETTİ

Şişli'deki lüks bir özel hastaneyle anlaşan genç kadın 6 Ekim'de ameliyat masasına yattı. Ameliyat sonrası özel odaya alınan genç kadın anestezinin etkisinde olduğu bir anda Fatih B. isimli hemşire içeri girdi. İddiaya göre genç kadına cinsel tacizde bulundu. Yarı baygın halde olan genç kadın, gözlerini hafif araladığında ise hemşire odadan uzaklaştı. Kısa süre sonra odaya yeniden giren hemşire tacizde bulunduğu kadının üzerine kapıyı kilitleyerek tacizlerine devam etti.

İSTİFA ETTİ

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre Karolin P. ertesi gün taburcu oldu. Yaşadığı dehşeti hastane görevlilerine iletti. Hemşire Fatih B.'nin ihbardan saatler önce hastanedeki işinden istifa ettiği ortaya çıktı. Hastane yönetimi kamera kayıtlarını inceleyince genç kadının odasına Fatih B.'nin girdiğini, ardından kattaki ikinci hemşirenin de birinci hemşirenin hemen ardından içeri girdiğini tespit elti. Hastane yönetimince başlatılan idari soruşturmada ifadesi alınan tanık hemşire F.G. uygunsuz bir durum görmediğini ifade etti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Yönetim idari soruşturması sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Dilekçede tacizle ilgili bir delil elde edilemediğini ancak hemşirenin ihbardan önce istifa etmesinin şüphe uyandırıcı olduğunu kaydetti. Mağdur kadının kendilerine sunduğu bir mesajın ise Fatih B. tarafından kendisine atıldığını iddia ettiğini belirten yönetim, mesajın incelenmesini talep etti.

Yorumlar (4)
sonuç 2 hafta önce
daha soruşturma yargılama bitmeden yaptı diye haber yapılmış. bırakında hukuk sonucunda karar çıksın. belirsiz bir durum üzerinden haber yapmak doğru değil.
sonuç 2 hafta önce
sağlıkçılarda yaygınlaşmadı. sağlıkçıları töhmet altında bırakmak istiyorsun galiba. milyonlarca sağlıkçı çalışıyor. sağlıkçılara olan güveni aşındırmaya gerek yok. yargı sonucu suçluysa çıkar zaten ortaya
Sonuç rumuza cevap 2 hafta önce
Arkadaş şunu neden kabullenemiyoruz sağlıkcılarda sapıklık yaygınlaşmadımı?? Buna çözüm aramak varken neden kabullenemiyoruz ??
Maloo 2 hafta önce
Sağlıkçılar da toplumun yansımasıdır. Senin gibilerin bir uzantısıdır. Senin de sapkınlıkların var galiba.
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?