İl Sağlık Müdürlüğü’nü Eleştiren Aile Hekimi Görevden Alındı!

Balıkesir’de görevli aile hekimi Dr.Fevzi Turgut, İl Sağlık Müdürlüğü’nü eleştirdiği yazısı gerekçe gösterilerek görevden uzaklaştırıldı.

Gündem 01.04.2020, 12:49 03.04.2020, 08:53 Güler Sağlam
İl Sağlık Müdürlüğü’nü Eleştiren Aile Hekimi Görevden Alındı!

Balıkesir’de aile hekimliği görevini yapan Dr. Fevzi Turgut, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’ne sosyal medya üzerinden tepki gösterdiği bir paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanlığı genelgesine uymayarak esnek çalışma saatlerini uygulamadığını belirttiği İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’ı eleştirdiği bu yazı sonrası Dr. Turgut, görevden uzaklaştırma cezası aldı.

AİLE HEKİMLERİ TEPKİ GÖSTERDİ

Dr. Turgut’a verilen cezaya Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu tepki gösterdi. AHEF yaptığı açıklamada “Korona virüs salgınında virüs maruziyetini azaltmak amacıyla yayınlanan ve esnek mesai çalışma planını öngören Cumhurbaşkanlığı genelgesi ve Sayın Bakanımız imzalı yazı doğrultusunda çalışma planlamasını uygulamayan Sağlık Müdürünün yaklaşımını eleştirmiş ve aile hekimlerinin virüs ile enfekte olması durumunda yaşanacak yıkıma dikkat çekmeye çalışmıştır.” diyerek çalışma arkadaşları Turgut’un yanında olduklarını belirtti.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne tepki gösterdiği yazısında Dr. Turgut şunları söyledi: Ey Balıkesir il sağlık müdürü sayın Fevzi Yavuzyılmaz seni Allah’a havale ediyorum . Balıkesir ilinde Aile hekimliği çalışanlarının tüm vebali üzerine olsun . Cumhurbaşkanlığı genelgesini uygulamayarak Sana verilen yetkiyi kullanmadığın için benim başıma ya da ailemin başına esnek çalışma yapamadığım için gelen her şey senin de ailenin de başına gelsin.

Bu paylaşım üzerine Valilik tarafından Turgut hakkında soruşturma başlatıldı. Valilik tarafından “Kullandığı ifadelerin COVİD-19 salgını kapsamında sağlık hizmetlerinin sürdürebilirliğini, etkin ve verimli şekilde sunumunu olumsuz etkileyerek bu hizmetin sunumunda görev yapan personelin moral ve motivasyonunu bozarak, idareye duyulan güveni yıpratıcı ifadeler olması sebebiyle …. Adı geçenin aile hekimliği sözleşmesinin 31.03.2020 tarihinden itibaren iki ay süreyle askıya alınması hususunu olurlarınıza arz ederim“ denildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Balıkesir 1 yıl önce
İl sağlık müdürü padişah gibi. Mobbing desen var. Personel cezalandırma var. Bakanlığın ve Cumhurbaşkanının genelgelerine zıt ne varsa yapıyor ve bu şahıs o koltukta hala oturuyor. Acaba gerçekten dediği gibi arkasında Süleyman Soylu ile Şuayip Birinci mi var?
Bagımsız 1 yıl önce
Adalet ölürse devlet ölür insanı yaşatki devlet yaşasın demiş büyüklerimiz bir gün sıra o il saglık müd. gelir Allah ın adeleti elbet tecelli eder
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?