Hastanenin Eksiklerini Yazdığı İçin Dövülen Gazeteci Hakkında Firma Sessizliğini Koruyor!

Gazeteci İbrahim Akkuş dün Samsun 19 Mayıs Devlet Hastanesi'nin inşaatı yapan müteahhitlik firmasının hastanedeki eksikliklerini tespit ederek haber yaptığı gerekçesiyle iddialar üzerine Bayındırlar Yap AŞ’nin personelleri tarafından doğalgaz borularıyla dövülmüştü. Firma dayak olayının üzerinden 24 saat geçmesine rağmen Sessizliğini Koruyor!

Gündem 22.06.2021, 16:45 22.06.2021, 18:50 Güler Sağlam
Hastanenin Eksiklerini Yazdığı İçin Dövülen Gazeteci Hakkında Firma Sessizliğini Koruyor!

Müteahhit firmanın eksikliklerini teker teker görüntüleyen ve kamuoyuna duyuran gazeteciyi darp eden Bayındırlar Yap AŞ’nin yönetimi ise olay hiç olmamış gibi sessizliğini koruyor.

19 Mayıs ilçesinde gazetecilik yapan İbrahim Akkuş, kendisini darp edenlerin hastane inşaatının müteahhitliğini yapan Bayındırlar Yapı AŞ’a bağlı personel olduğunu belirterek Bayındırlar AŞ’nin 19 Mayıs Devlet Hastenesi’nin yanı sıra Samsun Salıpazarı ve Samsun Kavak ilçesinde de hastane inşaatlarının müteahhitliğini yaptığını belirtti.

BAYINDIRLAR AŞ

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bayındırlar AŞ resmi internet sitesinde firma kendisin şöyle tanıtıyor;

1991 yılında Bitlis’te kurularak sektöre ilk adımı atan Bayındırlar Yapı A.Ş. bu gün emin adımlar ile yoluna devam ediyor.

Kalite politikası ve etik kuralları ile Avrupalı rakiplerine meydan okuyarak hava limanı, kara yolu, baraj, tünel ve üst yapı çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Hem doğal kaynakların kullanımının sağlanması hem de geri dönüştürülebilir materyallerin tüketimi için yasal mevzuatlara uygun bir sistem geliştirmiş olan firma sürdürülebilirliği destekliyor, sürecin iyileşmesine katkıda bulunuyor.

Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı ile hem çalışanların hem de müşterilerin güvenlik performansını artırıyor ve yasal düzenlemelere entegre bir şekilde ortaya koyduğu yapılar ile fark oluşturuyor.

Akasyam Tv

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Farkettim 6 ay önce
Daha hastanenin su tesisatını, giderini yapamıyor geri dönüşümden, Avrupalı firmalarla etik yarışından bahsediyor. Güler misin ağlar mısın ? Avrupa'da size bu zihniyetizle kimse ihale vermez, orada eşek gibi kanuna uydururlar adamı. Öyle oralarda rüşvet, yolsuzluk, torpil, siyaset yandaşlığı olmaz
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?