PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastane Kapatılarak Ekmeğinin Derdindeki Çalışanlar da Cezalandırılıyor mu?

Tokat’ta yoğun bakım servisinde çalışanların bir hastaya uyguladıkları skandal muamelenin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından hastanenin faaliyeti durdurulmuştu. Hastanenin kapatılması ile ilgili asıl suçluların dışarıda gezerken, hastane ve çalışanların kapatma sonucu cezalandırıldığına dikkat çekildi.

Gündem 21.11.2022, 13:23 Cansu Polat
Hastane Kapatılarak Ekmeğinin Derdindeki Çalışanlar da Cezalandırılıyor mu?

Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, ca sino, Tokat’ta kapatılan özel hastane ile ilgili önemli açıklamalara imza attı.

Hastanedeki 2 görevlinin bir hastaya uyguladıkları kötü muamelenin herkesin vicdanını derinden yaraladığını söyleyen Borsa Başkanı Bora, hastane faaliyetlerinin durdurulmasına yönelik olarak uygulanan kararında aynı şekilde vicdanlarda onaylamasının mümkün olmadığını ifade etti.

Hastaya yapılan kötü muamele nasıl kabul edilemez bir durumsa, 2 suçlunun cezalandırılması yerine 350 hastane çalışanı ile Medikal Park Tokat Hastanesinin faaliyetinin durdurulmasını da kabul edemeyiz.

Olayın Temmuz ayında yaşandığını öğrendik. Hastanın mağdur edilmesine sebep olan erkek hemşirenin, olaydan hemen sonra, yine Temmuz ayında iş akdinin yüz kızartıcı suç koduyla sonlandırıldığı, diğer kadın hemşirenin de hastane tarafından verilen kınama cezasının ardından iş akdinin sonlandırılmıştır. Mağdur edilen hastanın ise tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildiği de gelen bilgiler arasında.

Burada hastanemizin üzerine düşeni yaptığı açıkça görülmektedir. Şahsın iş akti fethedilmiş ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Sağlık müdürlüğü de konuyu tahkik etmiştir.

Hukukta suçun bireyselliği denen bir kavram vardır. O yüzden bu 2 vicdansız insan müsveddesinin alması gereken cezayı bütünüyle hastanemize ve yüzlerce hastane çalışanına yansıtmak yanlıştır.

Toplumu sağduyuya ve adaletli düşünmeye davet ediyoruz.

Daha önce bir katilin, bir hırsızın, bir dolandırıcının, çalıştığı işyerinin faaliyetinin durdurulduğunu ve masum iş arkadaşlarının cezalandırıldığını görmedik. Alınan bu faaliyeti durdurma kararı ile asıl suçlular dışarıda gezerken, hastane ve çalışanları cezalandırılmış olmuyor mu?

Buna anlam veremiyoruz ve vicdanen rahatsızlık duyuyoruz.

Sağduyuya davet ediyoruz.

Sayın Bakanımızı ve Bakanlık yetkilileri kararlarını verirken masumiyet karinesini göz önünde tutmalarını diliyoruz. Alınacak karar, suçun bireyselliğini, geri dönülemez bir toplu cezalandırmaya çevirmemelidir.

Daha önce bu şehirde binlerce kişinin hayatını kurtaran özel hastanemiz ile değerli sağlık çalışanlarımız bu cezayı hak etmiyor!”

Yorumlar (3)
Vatandaş 3 hafta önce
Orası devlet hastanesi olsa kapatabilecek misin sayın bakan. Geçin bu işleri adaleti olmadığı güçlünün güçsüzü ezdiği yazık denilecek bir dönemdeyiz. Her gün geçmişini arayan insanlarla dolu etrafımız...
Hasan doğru 2 hafta önce
Bravo ✨????????????????????harika bir tespit....Daha önce başka örneklerde gördük ama kapatılmamisti ,insan soruyor bu hastane yönetimi görevini yerine getirmiş iken neden tüm hastane personeli cezalandiriliyor
Dr 2 hafta önce
Türkiyede Hastanelerde mork çalışanları ile yoğun bakım çalışanları değiştirilsin ölü sayısı farklılık gösterip gösterilmediğine bakılsın