PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastane İdaresinin Güvenlik Personeline Elle Arama Yaptırması Valilik’ten Döndü

İstanbul Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastane İdaresinin güvenlik görevlisi personele elle arama yaptırmasına yönelik uygulama, İl Emniyet Müdürlüğü ve Valilik kararıyla durduruldu.

Gündem 15.11.2022, 10:23 Cansu Polat
Hastane İdaresinin Güvenlik Personeline Elle Arama Yaptırması Valilik’ten Döndü

Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin Psikiyatri Acil Servisinde görev yapan güvenlik personeline yönelik “elle arama” yaptırılmasına Valiliğe yapılan başvuruyla itiraz edildi.

Tüm yapılan itirazlara rağmen hastane idaresinin ısrarla “elle arama” yaptırma uygulamasına devam etmesi sonrası İstanbul Valiliğine yapılan yazılı başvuru İl Emniyet Müdürlüğü kanalıyla kabul edildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından hastane idaresinin uygulamasının durdurulmasına kararı verildi.

Yorumlar (5)
asabi 2 hafta önce
liyakatsız atanan yöneticiler ne yaptığını bilmiyor. elle arama sadece güvenlik görevlileri savcılık kararıyla yapar. özel güvenlik manyetik dekoratörle arama yapar. bununla ilgili anayasa mah.kararları mevcut.
Ali 2 hafta önce
Uyuşturucu madde vs dedektörle tespit edilebiyor mu? Boş yorum yapmışsınız. Yönetim sadece psikiyatri servisinde böyle bir uygulamaya gitmek zorunda kaldıysa bir sebebi var demek ki
Hemşire 2 hafta önce
Psikiyatri ve amatem servislerine adamlar makatında uyuşturucu sokuyor. Bu işin liyakatı mi var
Hüseyin 2 hafta önce
Madde satıcıları yaşadı. Amatem ler bu karardan sonra madde partilerinin yapıldığı ve bağımlılığın arttığı yerler haline gelir. Öte yandan madde zehirlenmesinden ölümler arttığında doktor mu sorumlu olacak psikiyatri servislerinde? Tedavi olmak isteyen vatandaşlarımız da 3 haftası 200 bincik olan özel amatem lerde yatsın artık
asabi 2 hafta önce
ali ve hemşire adlı akıl yoksunları bu aramanın da mevzuatı var. o mevzuatı uygulayacak