PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastane Başhekimin Çiftliğine Döndü: Birimde 6 Kişi Çalışıyor, 3'ü Sorumlu!

Kocaeli Üniversite hastanesinde birimin iki âdet sorumlusu var iken kendilerine yakın birisinin birime sorumlu atadıkları, (6 kişi çalışıyor) bu kişinin de "ben sorumluyum çalışmam keyfim öyle istiyor" diyerek çalışma barışını bozduğu ileri sürüldü.

Gündem 01.10.2022, 18:50 06.10.2022, 10:41 Cansu Polat
Hastane Başhekimin Çiftliğine Döndü: Birimde 6 Kişi Çalışıyor, 3'ü Sorumlu!

Kocaeli Üniversitesinde bir çalışan Kocaeli HALK Gazetesine ulaşarak şok iddialarda bulundu. Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ün Başhekim olduğu, mobbing’den, adam kayırmaya kadar birçok iddianın ortaya atıldığı Kocaeli Üniversitesi hastanesinde yaşananları gazetemize ulaştıran bir sağlık çalışanının iddialarını siz okuyucularımız ile buluşturuyoruz

Kocaeli genelinden her gün gazetemize bir kurumu ya da kuruluşu ile ilgili ihbar yağıyor. Gazetemize ulaşan bu ihbarları önce soruşturuyor, daha sonra ihbarları haberleştirerek kamu yararı için siz okuyucularımız ile buluşturuyoruz. Gazetemize, kentte en çok sıkıntının ve ihbarın ulaştığı kurumların başında Kocaeli Üniversitesi hastanesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi geliyor. Rektör Sadettin Hülagü ile Tahir Büyükakın’ın bulundukları kurumlarda neden sürekli ciddi sorunların yaşandığına, neden birçok konuyu örtbas edip göz yumduklarına kamuoyu bir türlü anlam veremiyor.

“MOBBİNGE MARUZ KALIYORUZ”

“Kocaeli Üniversite hastanesinde mobbinge maruz kalıyoruz” diyen okuyucumuz gazetemize ulaşarak Kocaeli Üniversitesinde yaşananları tek tek anlattı.

İŞTE OKUYUCUMUZUN O ŞOK İDDİALARI:

Kocaeli üniversitesi uygulama ve araştırma hastanesinde radyoloji biriminde mobbing devam ediyor

istedikleri gibi mesai uygulaması yapıyorlar çalışanlara hakarete varan kelimeler kullanılıyor çalışanları başka binada çalıştırıyorlar birimin iki âdet sorumlusu var iken kendilerine yakın birisi röntgen birimine sorumlu atıyorlar (6 kişi çalışıyor) bu kişide hem cinslerine olmadık zulmü ediyor "ben sorumluyum çalışmam keyfim öyle istiyor" diye çalışmıyor diğer sorumlu şefler sevmedikleri ve istemedikleri küs oldukları teknisyenlerle konuşulmayacak diye diger teknisyen ve bölümde çalışan temizlik personeli ve tıbbi sekreterlere baskı yapmaktalar onlarla konuşanları bölümden göndermekle tehdit ediyorlar. Oysa sorumlu şef ayrıştırıcı degil birleştirici olur. Sendika değiştirdi diye acil servisteki radyoloji biriminde ki sorumluyu alıp yerine başka birisini atadılar yönetim insiyatifi diye. Oysa o arkadaşa herkes kefildir.

Bu baskılar üniversite hastanesinin diğer birimlerinde de yaşanmakta. Üniversite çok yakında mobbing davlarıyla karşı karşıya kalacak.

2019 yılında “radyoloji bölüm mezunu olmayanlar bölümde çalışamaz” diye bölümden gönderildi. O zamanki sorumlu bayanda bölüm mezunu olmadığı için bölümü olan laboratuar bölümüne gönderildi bir kişi hariç A.T.T (acil tıp teknisyeni) N.S üstelik bölümde onlarca lisans ve yüksek lisans düzeyinde tekniker olmasına rağmen lise mezunu A.T.T yönetim inisiyatifi denilerek sorumlu(şef) yapıldı. Acil serviste ve ambulansta görevini gece gündüz demeden özveriyle yapan A.T.T lerin suçu ne onlarda böyle ballı bir işte çalışmak ister dayıları olmadığı için mi çalışamıyor?  Ya da radyoloji den gönderilen diğer personelin suçu ne.  Bu A.T.T yi hangi müdür kollayıp kayırıyor ya da hangi Karadeniz kökenli milletvekili.

Kocaeli üniversitesi yıllardır görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapmıyor. 15 yıldır sorumlu şefler ve müdürlerin resmi bir unvanı yok. İdarenin insiyatifiyle (dayısı olanlar) müdür ve şeflik yapıyor burası ahbab çavuş ilişkisiyle yönetilmez burası bir bilim yuvası.

Kaynak: https://kocaelihalkgazetesi.com/haber/analiz-haber/kou-hastanesi-canturkun-ciftligine-donmus/26259.html

Yorumlar (12)
sorumlulara duyrulur 2 ay önce
buğün zevki sefa içinde sürdüğünüz hayatınız çalışmadan aldığınız maaşınız belki sizden değil ama çocuklarınızdan çıkacağına emin olun çünkü ben hakkımı helal etmiyorum sorumlu olmak yatmak değildir sorumlu olmak herkezden daha çok özveri ile çalışmak olup bunun karşılığını Allahtan beklemektir. ama siz her zaman ki gibi kolay olanı seçtiniz siz ve yalaka ordunuz ile masumların sırtından bedava maaaş almaya devam edin bu devran nasılsa yıkılır bir gün........İşinize gelmiyor ise çalışmak emekli olun devlet dairesi yatma yeri değildir insanlar sizden hizmet bekler ve devlet bunun için size maaş verir...
Murat 2 ay önce
Sorumluyum adam gibi işimi yapıyorum. Acil gibi bir birimin aşısı ambulansı girdisi çıktısı istemleri istatistikleri senin bir haber olduğun kalite denetimleri biz sorumlular yapıyoruz. Öncelikle bir sorumlu da arkadaşları bir hemşire bir meslektaş olduğunu unutmadan görevini yapmalı. Hastayla 1e 1 ilgilenmiyor diye çalışmıyor demeniz kul hakkına girer. Ve bu sorumluluk aldıgimiz birim de fark almıyoruz
Sorumlulara duyrulur. 2 ay önce
Kendileri ek para almadığını belirtiler nöbetleri bakınız herkez tüm gücüyle çalışırken sorumlular yattığı yerden mesai fazlasindan boguluyorlar o kalem birgün kırılır diye düşünen yok ama adalet gecde olsa tecelli eder... Ve devlette kimsenin alacağı kalmadığı gibi bircusa kalmaz..tüm nöbet listeleri gri dönük incelenmesi lazım...devlet zararı ozaman anlaşılır.
tuğrah 2 ay önce
Ankara Gülhanesi buna bir örnektir. Yattıkları yerden nöbet parası ve fazla mesai alınıyor. Buna kim göz yumuyorsa oda
gagak 2 ay önce
ANKARA daki Hastanelerde bölüm mezunu olmayanlar bölümde çalışamaz fakat çalıştırılıyor. Hatta fazla mesai ve nöbet bile veriliyor. Nasıl bir il sağlık hiç denetleme yok çalışma listesine bile inceleme yok
Karabük 2 ay önce
Torpille her şey mümkün AKP yönetimi arar müdürler yapar AKP ye zarar vermekten başka bir şey yapmıyorlar
Sorunlu sorumluya duyrulur 2 ay önce
Sorumlular çalışanlara mesai vermemek için mesai saatleriyle oynarsa 12-19 diye kafasından mesai saati uydurursa (16 dan sonra hocaların özel hastalarını çekiyorlar) acil servis çalışanı olmamalarına ragmen resmi bir yazı olmadan hafta sonu mesaiye zorlarsa bunun için mesai üçreti degil zorunlu izin kullandırırsa çalışanları acilde nöbet tutmaya zorlar ve acil farkı ödenmesini elgellerse tıbbi sekreterlere ve temizlik personellerine hakkında açılan mobbing davalarında aleyhinde şahitlilik yapmamaları konusunda baskı yaparsa çalışanların izinleri konusunda zorluk çıkarıp kendileri istediği gibi usulsüz izin kullanırsa,bölüm mezunu olmadığı hallde şu izni kullanılırsa kendilerine içap nöbeti adı altında ful mesai yazar ve parasını alıp devleti binlerce zarara ugratırsa bu hakmıdır suç onların degil onlara bu yetkiyi verenleri bu usulsüzlükleri göz yumanların.,.
Sağlıkçı 2 ay önce
İlçe müdürlükleri de aynı geçici görevle bir işi 6 kişi yapacak seviyeye çıktı bu yığılma hastanelerden gelen hemşire laborant dişçi çarşı pazarda bile konuşululan bu yatış yeri olmuş diyorlar bunlar güzel olmayan şeyler kurumun itibarına yakışmıyor lütfen
Karadenizli 2 ay önce
Karadeniz düşmanlığıda son moda oldu, ezilen büzülen görev alan almayan herkesin dilinde karadenizliler, derdinize saygı duyuyorumda karadeniz camiasına dil uzatmanızı kınıyorum. Karadenizliler bu memleketin sigortasıdır haddinizi bilin.
sa mem 2 ay önce
hepsini sorumlu yapın olsun bitsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın